fbpx

Jak zapewnić szybką identyfikację wyrobu, z graficzną prezentacją jego ścieżki w całym łańcuchu dostaw?

Spełnienie norm bezpieczeństwa żywności jest coraz trudniejsze w czasach, gdy instytucje rządowe i główni detaliści wdrażają coraz ostrzejsze regulacje i wymagają dokładniejszych informacji. Zapewnienie bezpieczeństwa żywności jest tym trudniejsze, że rośnie ryzyko związane z globalizacją zaopatrzenia, z szybkością rozprzestrzeniania się skażeń i chorób, a nawet z zagrożeniem międzynarodowym terroryzmem. Tym samym bezpieczeństwo i identyfikowalność żywności są obecnie jeszcze ważniejsze niż w przeszłości. Podjęcie działań zapewniających bezpieczeństwo produktów żywnościowych, od surowców do wyrobów na stołach konsumentów, staje się najwyższym priorytetem producentów branży spożywczej.

Dbanie o bezpieczeństwo żywności podwyższa koszty branży, która i tak charakteryzuje się niewielkimi marżami. Jednakże takie działania pozwalają uniknąć potencjalnie kosztownych wycofań, jak również wzmocnić swoją pozycję na rynku i wobec klientów. Zdolność do śledzenia wszystkich aspektów produktów, aż do poziomu składników surowcowych w całym łańcuchu dostaw, może być wyróżnikiem, który wzmacnia pozycję firmy w stosunku do konkurencji.

Zgodność ze skomplikowanymi przepisami

Z rozwiązaniem Infor™ M3 Graphical Lot Tracker firmy mogą spełniać rosnące wymagania na dostarczanie informacji dotyczących bezpieczeństwa żywności i równocześnie obniżać koszty wycofań i koszty jakości. Zapewniając bezpieczeństwo żywności chronicie swój biznes, zachowują klientów i tworzą nowe okazji sprzedaży.

Uzyskanie pełnego wglądu w łańcuch dostaw

Dzięki narzędziu Infor M3 Graphical Lot Tracker można tworzyć bazę danych zawierającą wszystkie niezbędne informacje do śledzenia produktów. Można używać tego narzędzia do pozyskiwania informacji z dodatkowych źródeł, takich jak systemy sterowania produkcją (MES) i jakością (LIMS). Infor M3 Graphical Lot Tracker natychmiast informuje o lukach i niespójnościach wśród transakcji trafiających do systemu. Dzięki temu można się na bieżąco upewniać, że dysponujemy pełną ścieżką danych pozwalającą na identyfikację partii.

Wyzwanie 1: Receptury odwrócone

Wyzwanie 2: Atrybuty

Wyzwanie 3: Kontraktacje i skup

Wyzwanie 4: Wiele jednostek miar i kontrola wagi

Wyzwanie 5: Identyfikacja, śledzenie i wycofanie – zobacz materiał video poniżej

Wyzwanie 6: Daty przydatności i reklasyfikacja

Wyzwanie 7: Pakowanie

Wyzwanie 8: Mobilna obsługa procesów logistycznych

Wyzwanie 9: Kontrola jakości

Wyzwanie 10: Prognozowanie popytu

Infor M3 Graphical Lot Tracker:

 • Bazuje na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu branżowym.
 • Wykorzystuje funkcje business intelligence dla śledzenia pochodzenia partii.
 • Pomaga spełniać wymagania formalne.
 • Pomaga budować przewagę konkurencyjną.

Dzięki narzędziu Infor M3 Graphical Lot Tracker można:

 • Używać elastycznego systemu śledzenia przepływów w łańcuchu dostaw.
 • Dysponować w jednym miejscu wszystkimi informacjami potrzebnymi do wycofań.
 • Spełniać obecne wymagania dotyczące bezpieczeństwa żywności i elastycznie reagować na zmiany.
 • Widzieć na jednym ekranie zarówno graficzną ścieżkę śledzenia, jak również szczegółowe transakcje.
 • Zobrazować funkcjonowanie procesów i łatwo wykryć czy procedury dla konkretnej partii lub produktu były przestrzegane.
 • Istotnie skrócić (z dni do minut) czas przygotowania do audytu.
 • Dysponować narzędziem do udostępnienia podczas audytów jakościowych – klientom, dostawcom i regulatorom – graficznych danych dotyczących identyfikowalności.

Uzyskanie pełnego wglądu w łańcuch dostaw

Infor M3 Graphical Lot Tracker zapewnia pełny obraz przepływu materiałowego od partii surowcowych, przez półprodukty, po wyroby gotowe i wysyłki do klientów. Możemy śledzić proces przez wszystkie jego etapy, stanowiska i czynności. Czyniąc z Infor M3 Graphical Lot Tracker centralne narzędzie do sterowania wycofaniami, możemy też – w przypadku konieczności wycofania – przyspieszyć i uprościć proces, z równoczesnym ograniczeniem kosztów i zakresu przedsięwzięcia.

Video wskazówka

Obejrzyj materiał video, w którym wyjaśniamy jak Infor GLT pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności.

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Zastanawiasz się, czy cyfrowa transformacja jest dla Ciebie? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów  w branży spożywczej? Chcesz zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację łańcucha dostaw i procesów produkcyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz: