fbpx

Infor Configure, Price, Quote (CPQ)

Konfiguracja, wycena, oferta.

Pokonaj przeszkody.

Jako producent mebli stoisz przed wieloma złożonymi wyzwaniami biznesowymi. Musisz zaoferować setki lub tysiące opcji i wiesz, że praktycznie każde zamówienie będzie wyjątkowe – a do tego jeszcze musi być zrealizowane dokładnie, skutecznie i na czas. Ale model biznesowy produkcji na zamówienie (MTO) nie jest jedynym wyzwaniem. Producenci mebli domowych i biurowych muszą także zmagać się z silną konkurencją cenową ze strony krajów o niskich kosztach, dużą zależnością od zmian w gospodarce i w stopach procentowych, licznymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz niedoborami wykwalifikowanej siły roboczej.

Jest tylko jeden sposób, aby nadążyć – stwórz strategię, która zwiększa skuteczność i wydajność sprzedaży, produkcji, inżynierii i marketingu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Rozwiązania Infor® Configure Price Quote (CPQ) mają na celu pomóc firmom, które produkują i sprzedają niestandardowe meble i akcesoria okienne, w osiągnięciu tych strategicznych celów.

Zwiększ sprzedaż.

Dzięki Infor CPQ możesz zapewnić swoim działom sprzedaży i kanałom dystrybucji potężne możliwości, aby spełnić wszystkie specyficzne wymagania klientów. Każdy, kto sprzedaje Twoje produkty, będzie miał narzędzia potrzebne do szybkiego i łatwego znalezienia dokładnej konfiguracji, wymiaru, koloru, tkaniny, wykończenia, okuć i innych elementów, które zaspakajają potrzeby zamawiającego.

Ułatw wyceny swoim dostawcom. Dzięki Infor CPQ twoi dystrybutorzy będą mogli łatwiej wyceniać własne dodatki i usługi a w efekcie klient otrzyma jedną zintegrowaną ofertę. W rezultacie Twój kanał dystrybucji może pomóc Ci dotrzeć do większej liczby klientów i zapewnić lepszą kombinację produktów i usług.

Pomóż klientom wizualizować swoje zamówienia. Wyposaż swój zespół sprzedaży w narzędzia do wizualizacji zapewniające realistyczne obrazy wybranego przez nich stylu i akcesoriów. Zwiększając jakość doświadczenia zakupowego poprzez spersonalizowaną wizualizację oferowanego produktu łatwo zwiększysz sprzedaż.

Lepsze zarządzanie zmianami produktów. Szybko i łatwo zarządzaj zmianami, tworząc nową ofertę. Możesz wprowadzać nowe tkaniny, wykończenia, wymiary i ceny, zgodnie z dokładnym planem. Możesz także wprowadzić drobne zmiany produktów i cen w dowolnym momencie, aby uwzględnić innowacje lub dostosować się do nowych strategii sprzedaży.

Bardziej wydajna sprzedaż. Przedstawiciele handlowi otrzymują narzędzia, które pomagają im oferować wysokomarżowe dodatki i opcje wykończenia, które poprawiają zysk na sprzedaży. Po skonfigurowaniu zamówienia przedstawiciele widzą prognozowany zysk, dzięki czemu mogą zaproponować dodatkowo elementy, które pasują do założonej marży i spełniają wymagania klientów.

Obniż koszty.

Dzięki rozwiązaniu Infor CPQ można zmniejszyć koszty i przyspieszyć sprzedaż, poprawiając dokładność zamówień, automatycznie generując dokumenty sprzedaży i redukując ręczne wprowadzanie.

Zapewnij idealny porządek. Upewnij się, że klienci wybrali wszystkie niezbędne i potrzebne elementy oraz że zamówienie złożone do produkcji odzwierciedla dokładną konfigurację, będzie zrealizowane terminowo i  po oczekiwanych kosztach. Zapewniając idealne zamówienie, unikniesz czasu, wysiłku, kosztów i frustracji spowodowanych dostarczeniem produktu niewłaściwego lub z opóźnieniem.

Zautomatyzuj instrukcje produkcyjne. Dynamicznie twórz zestawienia materiałów (BOM) i instrukcje produkcyjne „w locie”. Integracja z systemem ERP umożliwi przechowywanie ich razem ze zleceniami produkcyjnymi. Infor CPQ pozwala także na generowanie rysunków 2D oraz modeli 3D produktów i podzespołów, aby dokładnie pokazać, co jest zamawiane i zlecane na produkcję. Te dynamiczne instrukcje i rysunki redukują błędy, które mogą wkradać się nawet w najdokładniej prowadzony proces produkcyjny.

Zmniejsz wymagania dotyczące pracy. Znacznie zmniejsz ilość czasu wymaganego do realizacji zamówienia. Będziesz mógł utworzyć proces BOM oparty na regułach, aby uniknąć pracochłonnego tworzenia tysięcy lub nawet milionów połączeń ze wszystkimi możliwymi kombinacjami wyboru produktów. Ponieważ zlecenia produkcyjne są zapisywane tylko raz, możesz szybciej wprowadzać innowacje produktowe i eliminować produkcję katalogów cenowych. Nie musisz też ponownie generować zleceń w systemie ERP, ponieważ zostały one już skonfigurowane w systemie wycen.

Wzmocnij swoją markę.

Infor CPQ czemu sprawia, że proces zamawiania jest płynny i przyjemny dla klientów, staje się też bardziej wydajny i dokładny, a zamówienia są realizowane na czas. Dodatkowo, twoi handlowcy będą w stanie sprzedawać więcej niestandardowych mebli i akcesoriów okiennych, zwiększyć obsługę posprzedażną i generować powtarzalne transakcje.

Szybciej wprowadzaj innowacje. Klienci wolą producentów, którzy zapewniają innowacyjne produkty spełniające potrzeby lepiej niż produkty konkurencji. Rozwiązanie Infor CPQ pomaga zwiększyć tempo innowacji. Inżynierowie produktu nie muszą pomagać już sprzedaży, mogą za to skupić się na innowacjach w wyrobach, stylach i funkcjach oferowanych produktów.

Stwórz spójne doświadczenie zakupowe. Podczas zamawiania klienci kontaktują się z różnymi osobami w zespole sprzedaży. Niezależnie od tego, czy poszukują w Internecie, wybierają funkcje na urządzeniu przenośnym, w salonie sprzedaży, czy rozmawiają z przedstawicielem handlowym przez telefon, rozwiązanie Infor CPQ zapewnia, że produkty są prezentowane w ten sam sposób za każdym razem. Gdy zespoły sprzedażne, obsługi klienta i serwisu współpracują ze sobą, klienci są pewni trwałej jakości firmy.

Dostarczaj jakość. Klienci zmieniają dostawcę, gdy zamówienie jest spóźnione i nie odzwierciedla pożądanej konfiguracji. Rozwiązanie Infor CPQ umożliwia osiągnięcie tego samego poziomu jakości produktów wytwarzanych na zamówienie, którego klienci oczekują od gotowych produktów. Po pierwsze, Infor CPQ doskonale rejestruje wymagania klientów i przedstawia je do potwierdzenia. Po drugie, rozwiązanie automatyzuje tworzenie zestawień materiałowych i instrukcji produkcyjnych dla każdego produktu, wysyłając je bezpośrednio do systemu ERP.

Dowiedz się więcej:

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi oferty Infor dla przemysłu meblowego.

Masz pytania dotyczące Infor CPQ?