fbpx

Wdrożenie ERP w chmurze: Infor standaryzuje procesy biznesowe w firmie Nutreco

Firma Nutreco standaryzuje procesy biznesowe w skali globalnej dzięki Infor CloudSuite Food & Beverage. System dostępny jest w modelu chmurowym. Poznaj Nutreco i oceń zakres wdrożenia systemu ERP w chmurze.

Przykład wdrożenia systemu Infor CloudSuite Food & Beverage w branży spożywczej

Nutreco, światowy ekspert w dziedzinie żywienia zwierząt i produkcji pasz dla ryb wprowadził rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage w 100 zakładach zlokalizowanych w 35 krajach – zgodnie z harmonogramem i przewidzianym budżetem. Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jak firma Nutreco wyznacza nowy standard w obsłudze swoich klientów za pomocą rozwiązań cyfrowych.

 

Video Case Study

Obejrzyj materiał video i poznaj szczegóły wdrożenia systemu Infor CloudSuite Food & Beverage, który standaryzuje procesy biznesowe w skali globalnej.

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz wdrożyć system ERP w chmurze, który standaryzuje procesy biznesowe? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów etykietowania w branży spożywczej? Chcesz zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację łańcucha dostaw i procesów produkcyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz:

Automatyzacja procesów: Midsona zaspokaja apetyt na rozwój we współpracy z Infor

Automatyzacja procesów dzięki wdrożeniu Infor

Firma Midsona, specjalizująca się w dziedzinie zdrowego odżywiania i produktów pielęgnacyjnych, poszukiwała pojedynczego, ujednoliconego systemu ERP, który zastąpiłby 5 odrębnych systemów EPR używanych w grupie w wyniku przejęcia. Firma zdecydowała się na technologię chmurową Infor®, która pozwoli nie tylko zaoszczędzić na kosztach licencji oprogramowania i zmniejszyć zależność od zewnętrznych konsultantów, ale także przyspieszyć operacje, automatyzować procesy i raportowanie.

Jedna wspólna platforma dla całej grupy

Firma Midsona już wkrótce zrealizuje swoją wizję i stanie się jednym z europejskich liderów w branży ochrony zdrowia i wellbeing rozwijając swoje marki i przejmując nowe. Ten szybki wzrost stanowi jednak wyzwanie dla efektywnego zarządzania działalnością. „Mając pięć systemów ERP w całej grupie zmagaliśmy się z kompletnie niepotrzebną złożonością“ – wyjaśnia Christoffer Filippini, kierownik ds. systemów informatycznych w firmie Midsona.

Christoffer Filippini podał przykład problemów, z którymi firma miała do czynienia korzystając z oddzielnych systemów ERP: „Mieliśmy kilka różnych, niezintegrowanych platform, przez co ten sam produkt pojawiał się pod różnymi numerami SKU w całej grupie, co przekładało się na długie czasy transakcji“. Kluczowym problemem był brak integracji pomiędzy istniejącymi systemami. „Brak wspólnych procesów w zakresie obsługi finansów, zakupów, logistyki, produkcji, zamówień klientów, zapewnienia jakości i prognoz sprawił, że wprowadzenie pojedynczej, ujednoliconej platformy ERP było oczywistym ruchem – zwłaszcza, że nadal przejmujemy kolejne firmy“ – mówi Christoffer Filippini.

Poleganie na solidnej podstawie

System Infor M3, stanowiący podstawę pakietu Infor CloudSuite Food & Beverage, jest już użytkowany w firmie Midsona w Danii. Po dokładnym przeglądzie rynku, rozwiązanie firmy Infor zostało wybrane na podstawie konkurencyjnej wartości całkowitych kosztów posiadania oraz doświadczeń duńskich oddziałów Midsona w zakresie użytkowania systemów Infor. Kompleksowy charakter oferty Infor dostosowanej do potrzeb firmy Midsona, obejmującej dodatkowo aplikacje Infor d/EPM oraz Infor Factory Track®, dostarczane jako usługa w chmurze, był również kluczowym czynnikiem, który zaważył na decyzji podjętej przez markę Midsona.

Cyfryzacja Branży Spożywczej

Siedziba główna: Malmö, Szwecja

Branża: spożywcza

Produkt Infor: Infor CloudSuite™ Food & Beverage

Partner: DXC Technology

Strona internetowa: midsona.com

Wdrożeniem zarządzała firma DXC, posiadająca status Infor Gold Services Partner. Midsona uruchomiła z jej pomocą platformę Infor CloudSuite Food & Beverage w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. „Współpraca z firmą Midsona jest bardzo ciekawa. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak realizuje swoją strategię wdrażając nową, wspólną platformę, która znacznie przyczyniła się do potrojenia przychodu firmy“ – mówi Jonas Nilsson, kierownik działu ds. rozwiązań M3 w firmie DXC.

Wdrożenia te stanowią kulminację szeroko zakrojonego projektu zmiany procesów biznesowych, który ma doprowadzić do stworzenia wspólnej, ustandaryzowanej platformy i automatyzacji procesów w całej grupie Midsona. „Wstępne badanie wymagało zaangażowania wielu zasobów i było podstawą do podjęcia najważniejszej decyzji kierownictwa od 10 lat. Wiedza, doświadczenie i zrozumienie zmian, które mają być wprowadzone, są na wagę złota“ – mówi Lennart Svensson, dyrektor finansowy w firmie Midsona.

 

Ujednolicenie operacji biznesowych i automatyzacja procesów

Wraz z dalszym rozwojem firmy Midsona ważne będzie opracowanie standardu integracji nowych przejęć – nie tylko w zakresie systemów, ale także operacji biznesowych.

„Przed standaryzacją w ramach jednej platformy nie mieliśmy opracowanych dobrych praktyk oraz strategii integracji nowo przejętych firm w grupie. Był to nieefektywny, wykonywany ręcznie, drogi proces, pochłaniający znaczne ilości zasobów i nietworzący wartości dodanej“ – podsumowuje Lennart Svensson.

Infor CloudSuite Food & Beverage daje możliwości standaryzacji operacji biznesowych i automatyzacje procesów. Lennart Svensson dodaje – „Teraz, gdy ujednoliciliśmy nasze systemy biznesowe, możemy realizować podobne procesy w całej grupie. Zapewnia to synergię w zakresie przychodu, kosztów, logistyki i łańcucha dostaw – a jednocześnie pozwala nam zwiększyć kontrolę, wydajność i zdolności negocjacyjne. Obecnie tworzymy przejrzyste regulacje dotyczące sposobu współpracy w grupie“.

Przyspieszenie operacji i raportowania.
Zmniejszenie kosztów licencji oprogramowania i ograniczenie zależności od zewnętrznych konsultantów.
Automatyzacja procesów wykonywanych ręcznie.
Ujednolicenie procesów w całej grupie i zwiększenie wydajności.

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz usprawnić procesy zarządzania łańcuchem dostaw? Myślisz o automatyzacji procesów w przedsiębiorstwie? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów etykietowania w branży spożywczej? Zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz:

System PLM wdrożony w przemyśle spożywczym

PLM system wspiera Reckitt Benckiser

Reckitt Benckiser to brytyjska międzynarodowa firma zajmująca się towarami konsumpcyjnymi. System PLM usprawania procesy zarządzania produktami od fazy ich tworzenia, przez rozwój i produkcję. Korzystając z Infor PLM for Process, zwiększa globalne bezpieczeństwo i zgodność produktu na wielu rynkach.

Video Case Study

Obejrzyj materiał video i poznaj szczegóły wdrożenia systemu Infor CloudSuite PLM for Process (Optiva), który zwiększa globalne bezpieczeństwo i zgodność wszystkich swoich marek.

System PLM – zwiększenie wydajności działu R&D

Wydajność i elastyczność systemu PLM pozwala producentom skrócić czas potrzebny na opracowanie nowych lub kolejnych wersji produktów oraz zarządzanie nimi. Infor PLM for Process (Optiva) zapewnia zgodności z przepisami i wymaganiami odnośnie etykiet w zakresie raportowania, treści na opakowaniach lub szczegółów półproduktów.

To kompleksowe oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) przeznaczone dla branży spożywczej, chemicznej i biologicznej. Infor PLM for Process zapewnia zunifikowaną widoczność danych i procesów w organizacji — niezależnie od jej rozmiaru lub złożoności. Aby przezwyciężyć trudności związane z rozwojem produktów, wybierz Infor PLM for Process (Optiva).

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz usprawnić procesy zarządzania łańcuchem dostaw? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów etykietowania w branży spożywczej? Zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację łańcucha dostaw i procesów produkcyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz:

Jak usprawnić zarządzanie produktem? Przykład wdrożenia systemu PLM

Infor CloudSuite PLM for Process – zarządzanie produktem

Infor CloudSuite PLM for Process maksymalizuje współpracę zespołów R&D i możliwości rynkowe producentów. Rozwiązanie skraca kluczowe procesy zarządzania produktem w całym cyklu PLM, takie jak  wprowadzanie i rozwój nowych produktów, optymalizację receptur, zgodność z przepisami i zarządzanie projektem. Firmy, które wdrożyły PLM szybciej wprowadzają produkty na rynek, dzięki ujednoliconemu widokowi danych i procesów. Zarządzenie produktem staje się zoptymalizowanym i efektywnym procesem w całym cyklu jego życia.

Przykład wdrożenia systemu PLM w branży spożywczej

Spółka Keurig Dr Pepper jest wiodącym producentem i dystrybutorem kawy i napojów, powstałym w wyniku połączenia firm Keurig Green Mountain i Dr Pepper Snapple Group. Spółka posiada portfel ponad 125 własnych, licencjonowanych i partnerskich marek napojów bezalkoholowych, mieszanek kawy i herbaty, wody, soków i nektarów oraz bezalkoholowych dodatków do drinków.

Poprzez wdrożenie systemu Infor CloudSuite PLM for Process uzyskała następujące efekty:

Procesy

Usprawnione procesy opracowywania produktów i oznaczania wartości odżywczej poprzez zastąpienie ręcznego wprowadzania danych intuicyjnymi przepływami pracy w Infor CloudSuite PLM for Process (Optiva).

Czas

Szybsze wprowadzanie nowych produktów na rynek
i zmniejszenie liczby zmian w etykietowaniu żywności (m.in. wyeliminowanie 5 procesów ręcznego wprowadzania danych).

Koszty

Obniżenie kosztów wdrażania dzięki wybraniu Infor CloudSuite PLM for Process (Optiva) — najlepszego rozwiązania do zarządzania cyklem życia produktu na rynku — na podstawie analizy firmy.

Sukces klienta: Keurig Dr Pepper

Obecnie mamy przyjazne dla użytkownika rozwiązanie
z interfejsem WWW, które jest niezwykle łatwe w obsłudze. Nasze dane są zorganizowane w sposób logiczny z punktu widzenia użytkowników, a nasze procesy są dostosowane do charakteru naszej działalności. Dysponujemy raportami, które dobrze służą firmie, i udało nam się osiągnąć duże korzyści biznesowe.

Bob Wimpfheimer​

starszy menedżer ds. zarządzania wiedzą w dziale badań i rozwoju

Video Case Study

Obejrzyj materiał video i poznaj szczegóły wdrożenia systemu Infor CloudSuite PLM for Process (Optiva), który usprawnia zarządzanie produktem w branży spożywczej.

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz usprawnić procesy zarządzania łańcuchem dostaw? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów etykietowania w branży spożywczej? Zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację łańcucha dostaw i procesów produkcyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz: