fbpx

Automatyzacja procesów: Midsona zaspokaja apetyt na rozwój we współpracy z Infor

Automatyzacja procesów dzięki wdrożeniu Infor

Firma Midsona, specjalizująca się w dziedzinie zdrowego odżywiania i produktów pielęgnacyjnych, poszukiwała pojedynczego, ujednoliconego systemu ERP, który zastąpiłby 5 odrębnych systemów EPR używanych w grupie w wyniku przejęcia. Firma zdecydowała się na technologię chmurową Infor®, która pozwoli nie tylko zaoszczędzić na kosztach licencji oprogramowania i zmniejszyć zależność od zewnętrznych konsultantów, ale także przyspieszyć operacje, automatyzować procesy i raportowanie.

Jedna wspólna platforma dla całej grupy

Firma Midsona już wkrótce zrealizuje swoją wizję i stanie się jednym z europejskich liderów w branży ochrony zdrowia i wellbeing rozwijając swoje marki i przejmując nowe. Ten szybki wzrost stanowi jednak wyzwanie dla efektywnego zarządzania działalnością. „Mając pięć systemów ERP w całej grupie zmagaliśmy się z kompletnie niepotrzebną złożonością“ – wyjaśnia Christoffer Filippini, kierownik ds. systemów informatycznych w firmie Midsona.

Christoffer Filippini podał przykład problemów, z którymi firma miała do czynienia korzystając z oddzielnych systemów ERP: „Mieliśmy kilka różnych, niezintegrowanych platform, przez co ten sam produkt pojawiał się pod różnymi numerami SKU w całej grupie, co przekładało się na długie czasy transakcji“. Kluczowym problemem był brak integracji pomiędzy istniejącymi systemami. „Brak wspólnych procesów w zakresie obsługi finansów, zakupów, logistyki, produkcji, zamówień klientów, zapewnienia jakości i prognoz sprawił, że wprowadzenie pojedynczej, ujednoliconej platformy ERP było oczywistym ruchem – zwłaszcza, że nadal przejmujemy kolejne firmy“ – mówi Christoffer Filippini.

Poleganie na solidnej podstawie

System Infor M3, stanowiący podstawę pakietu Infor CloudSuite Food & Beverage, jest już użytkowany w firmie Midsona w Danii. Po dokładnym przeglądzie rynku, rozwiązanie firmy Infor zostało wybrane na podstawie konkurencyjnej wartości całkowitych kosztów posiadania oraz doświadczeń duńskich oddziałów Midsona w zakresie użytkowania systemów Infor. Kompleksowy charakter oferty Infor dostosowanej do potrzeb firmy Midsona, obejmującej dodatkowo aplikacje Infor d/EPM oraz Infor Factory Track®, dostarczane jako usługa w chmurze, był również kluczowym czynnikiem, który zaważył na decyzji podjętej przez markę Midsona.

Cyfryzacja Branży Spożywczej

Siedziba główna: Malmö, Szwecja

Branża: spożywcza

Produkt Infor: Infor CloudSuite™ Food & Beverage

Partner: DXC Technology

Strona internetowa: midsona.com

Wdrożeniem zarządzała firma DXC, posiadająca status Infor Gold Services Partner. Midsona uruchomiła z jej pomocą platformę Infor CloudSuite Food & Beverage w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. „Współpraca z firmą Midsona jest bardzo ciekawa. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak realizuje swoją strategię wdrażając nową, wspólną platformę, która znacznie przyczyniła się do potrojenia przychodu firmy“ – mówi Jonas Nilsson, kierownik działu ds. rozwiązań M3 w firmie DXC.

Wdrożenia te stanowią kulminację szeroko zakrojonego projektu zmiany procesów biznesowych, który ma doprowadzić do stworzenia wspólnej, ustandaryzowanej platformy i automatyzacji procesów w całej grupie Midsona. „Wstępne badanie wymagało zaangażowania wielu zasobów i było podstawą do podjęcia najważniejszej decyzji kierownictwa od 10 lat. Wiedza, doświadczenie i zrozumienie zmian, które mają być wprowadzone, są na wagę złota“ – mówi Lennart Svensson, dyrektor finansowy w firmie Midsona.

 

Ujednolicenie operacji biznesowych i automatyzacja procesów

Wraz z dalszym rozwojem firmy Midsona ważne będzie opracowanie standardu integracji nowych przejęć – nie tylko w zakresie systemów, ale także operacji biznesowych.

„Przed standaryzacją w ramach jednej platformy nie mieliśmy opracowanych dobrych praktyk oraz strategii integracji nowo przejętych firm w grupie. Był to nieefektywny, wykonywany ręcznie, drogi proces, pochłaniający znaczne ilości zasobów i nietworzący wartości dodanej“ – podsumowuje Lennart Svensson.

Infor CloudSuite Food & Beverage daje możliwości standaryzacji operacji biznesowych i automatyzacje procesów. Lennart Svensson dodaje – „Teraz, gdy ujednoliciliśmy nasze systemy biznesowe, możemy realizować podobne procesy w całej grupie. Zapewnia to synergię w zakresie przychodu, kosztów, logistyki i łańcucha dostaw – a jednocześnie pozwala nam zwiększyć kontrolę, wydajność i zdolności negocjacyjne. Obecnie tworzymy przejrzyste regulacje dotyczące sposobu współpracy w grupie“.

Przyspieszenie operacji i raportowania.
Zmniejszenie kosztów licencji oprogramowania i ograniczenie zależności od zewnętrznych konsultantów.
Automatyzacja procesów wykonywanych ręcznie.
Ujednolicenie procesów w całej grupie i zwiększenie wydajności.

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz usprawnić procesy zarządzania łańcuchem dostaw? Myślisz o automatyzacji procesów w przedsiębiorstwie? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów etykietowania w branży spożywczej? Zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz: