fbpx

Jak zautomatyzować prognozowanie popytu i planowanie sprzedaży?

Szukasz sposobów i pomysłów na to aby usprawnić proces prognozowania popytu i planowania sprzedaży w branży spożywczej? Przeczytaj nasz artykuł, w którym przedstawiamy zagadnienia i praktyczne przykłady dotyczące wdrożenia systemów wspierających prognozowanie popytu, które wpłynęły na obniżenie poziomu zapasów i ograniczenie sprzedaży utraconej.

Prognozowanie popytu – spojrzenie w przyszłość

Dzisiejsze firmy mają bardzo mało czasu na planowanie popytu, a jednocześnie efektywne planowanie strategii, kształtowanych przez więcej osób, stało się teraz ważniejsze niż kiedykolwiek. Mamy do czynienia z kryzysem w dziedzinie planowania, a przedsiębiorstwa potrzebują nowych sposobów na to, aby sobie z nim radzić. Aby przezwyciężyć ten kryzys, potrzebne jest podejście technologiczne oparte na zaawansowanym i niezawodnym silniku analitycznym. Potrzebne jest rozwiązanie, które będzie automatycznie przetwarzać ogromne ilości informacji ze źródeł wielkich zbiorów danych, sygnałów oraz niekończących się strumieni dynamicznych informacji płynących z danego procesu biznesowego. Zaawansowany system, który pomoże przedsiębiorstwom opanować szeroki i wciąż rosnący zestaw zmiennych używanych do tworzenia rzetelnych prognoz i skutecznych planów. Takim narzędziem jest Infor Demand Planner (Infor DMP).

Prognozowanie popytu – usprawniania i optymalizacja

Narzędzie upraszcza i przyspiesza proces tworzenia prognoz dzięki podejściu opartemu na innowacyjnej technologii i zaawansowanych metodach prognozowania, bazujących na kilkudziesięciu latach doświadczeń. Bogate szablony branżowe umożliwiające szybsze i tańsze wdrożenie pozwalają przedsiębiorstwom szybko tworzyć dokładne plany i monitorować efektywność dotychczasowych oraz optymalizować cele operacyjne tak, aby zaspokoić popyt. Dzięki temu można zapewnić wyższy poziom obsługi klienta przy niższych kosztach i mniejszym wysiłku. Rozwiązanie pomaga przedsiębiorstwom w niezawodny sposób przewidywać popyt na każdy artykuł w oparciu o dane historyczne i przyszłe prawdopodobieństwo — niezależnie od tego, czy wzorzec popytu jest regularny, standardowy sezonowy, czy też sporadyczny i niestandardowy.

Oprogramowanie do prognozowania popytu

Infor DMP zapewnia dokładność prognoz i większą widoczność przyszłego popytu, co pozwala mniej inwestować w zapasy, usprawnić obsługę klienta i optymalnie wykorzystywać zasoby. Niezrównane funkcje zwiększające produktywność i współpracę przyspieszają działanie przedsiębiorstwa i dostarczają niezawodnych, bezpiecznych danych — dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą podejmować lepsze decyzje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Infor DMP poprawia wskaźnik dostaw realizowanych na czas i zmniejsza magazynowanie przestarzałych produktów, co w efekcie obniża koszty łańcucha dostaw i usprawnia obsługę klienta.

prognozowanie popytu - system i oprogramowanie

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz usprawnić prognozowanie popytu? Zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację łańcucha dostaw i procesów produkcyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz: