fbpx

Infor liderem w zestawieniu Nucleus „CPQ Technology Value Matrix 2022”

Nucleus Research umieścił firmę Infor na pozycji lidera w zestawieniu CPQ Technology Value Matrix 2022. Aplikacja Infor CPQ (CPQ – Configure, Price, Quote) została doceniona za precyzyjną funkcjonalność i zaawansowane możliwości konfiguracji produktu. Infor CPQ to nowoczesne rozwiązanie do konfigurowania kompleksowych produktów, przygotowywania ofert, wycen i zamówień. Narzędzie to oparte jest na technologii Infor OS i Infor Birst (BI i analityka) oraz jest łatwo integrowane z całym zestawem rozwiązań Infor CloudSuite.

Raport do pobrania: https://www.infor.com/resources/cpq-technology-value-matrix
Więcej informacji o Infor CPQ: https://i-pcc.pl/zintegrowane-systemy-do-zarzadzania-przedsiebiorstwem/branza-meblowa/cpq/

Jaki system ERP wybrać?

„Jaki system ERP wybrać?” (https://lnkd.in/d2ZZgGV3, Patryk Jaworski)

Pokusiliśmy się o porównanie odpowiedzi, których udzieliła na to pytanie sztuczna inteligencja (ChatGPT) w artykule Patryka Jaworskiego na LinkedIn, do tego, co uważamy my – praktycy z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży i wdrażaniu systemów ERP Infor M3 oraz pakietu branżowego Infor CloudSuite.

Oto nasze przemyślenia:

Akcelerator wdrożenia, czyli sposób na szybkie wdrożenie aplikacji Infor CloudSuite w oparciu o najlepsze praktyki branżowe.

Każdy, kto choć raz brał udział w procesie wdrożenia systemu klasy ERP, potwierdzi jak trudne i obciążające organizację jest to przedsięwzięcie. Jego wielowątkowość polegająca na konieczności zestrojenia ze sobą wielu równolegle przebiegających działań to prawdziwe wyzwane, które stoi przed zespołami wdrożeniowymi powoływanymi po stronie klienta, jak i samego dostawcy. Od strony biznesu kluczem do sukcesu wydaje się być właściwe zrozumienie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie oraz uchwycenie jego specyfiki. Równolegle służby IT muszą zapewnić odpowiednio wyskalowaną i zabezpieczoną platformę sprzętowo-programową, która zagwarantuje stabilną pracę. Wszystko to przekłada się na trudną do oszacowania pracochłonność, a tym samym koszty i czas implementacji całego rozwiązania. Dodatkowo organizacja zmuszona jest do stałego monitorowania wydajności pracy systemu, tworzenia kopii baz danych, jak również ciągłej dbałości o aktualizację oprogramowania sieciowego i samej aplikacji ERP. Analizując oferty dostawców widzimy jedynie wycinek wydatków związany z realizacją projektu na starcie, jednak wyliczenie i poznanie rzeczywistych kosztów utrzymania posiadanego środowiska wydaje się być mgliste.

Implementation Accelerator: fundament sukcesu wdrożenia

Zdając sobie sprawę z powyższych zagrożeń warto zastanowić się nad alternatywą dla klasycznego podejścia polegającego na zakupie niezbędnego sprzętu, oprogramowania oraz wdrożenia opartego o tradycyjną metodykę budowania rozwiązania od tzw. czystej kartki. Firma Infor – globalny dostawca systemów informatycznych, oferuje swoim klientom dostęp do profilowanej branżowo platformy biznesowej Infor CloudSuite, umiejscowionej w chmurze AWS (Amazon Web Services). Realizacja projektu wdrożenia tego rozwiązania prowadzona jest w oparciu o autorską metodykę akceleratora wdrożenia (IA – Implementation Accelerator) zakładającą dostarczenie prekonfigurowanej bazy wraz z zamodelowanymi procesami biznesowymi, zorientowanymi na daną branżę. To nowatorskie podejście jest wynikiem realizacji olbrzymiej liczby projektów wdrożeniowych, jak również zbiorem najlepszych praktyk biznesowych pochodzących ze  doświadczeń współpracy klientów z firmą Infor.

Gotowa funkcjonalność, ustawienia, szablony procesów i produktów, przykłady, modele, menu użytkownika oparte na rolach, i wiele innych elementów sprawia, że wdrożenie metodyką IA znacząco redukuje wysiłek wewnętrzny związany z wdrożeniem i prowadzi do oszczędności w czasie i finansach, a co za tym idzie – do szybszego zwrotu z inwestycji. Głównym założeniem metodyki jest dostarczenie na starcie projektu zbioru prekonfigurowanych procesów dla rożnych zdarzeń biznesowych, z których zaproponowany wariant w 60% będzie zgodny z przebiegiem procesów klienta. Przyjęcie tych modeli zmniejsza koszty i ryzyko, jednocześnie dostosowując organizację do uznanych standardów branżowych. Kolejne 30% to przestrzeń na dopasowanie przy użyciu dostępnych parametrów systemowych, stworzenie indywidualnych wydawnictw tj. raporty czy wydruki oraz zbudowanie interfejsów do systemów trzecich będących w posiadaniu klienta. Ostatnie 10% zakłada konieczność zamodelowania unikalnych procesów wykraczających  poza IA, z wykorzystaniem narzędzi umożliwiających rozszerzalność w ramach platformy Infor OS (warstwa „middleware” opracowana przez Infor, zapewniająca od strony technicznej m.in. łatwe integracje, bezpieczeństwo, zarządzanie „big data”, personalizacje). Takie podejście eliminuje ryzyko późniejszych problemów przy bieżącej aktualizacji systemu oraz  gwarantuje jego bezproblemowe działanie.

Podsumowując, rozwiązanie Infor CloudSuite to platforma wysoce skalowalna, która nie ograniczy wzrostu firmy, lecz będzie rozwijała się razem z nią. Dzięki wykorzystaniu technologii AWS, światowego lidera rozwiązań chmurowych, gwarantującego najwyższy poziom bezpieczeństwa danych oraz ciągłość dostępu do systemu jako usługi, rozwiązanie Infor CloudSuite staję się doskonałą alternatywą dla systemów klasy on-premise. Poza tym, innowacyjne podejście do wdrożenia bazujące na prekonfigurowanych procesach z funkcjami specyficznymi dla branży, wbudowanymi w aplikację daje gwarancję zdecydowanego skrócenia czasu uruchomienia systemu oraz późniejsze zmniejszenie całkowitych kosztów posiadania środowiska nawet do 25% w ciągu kolejnych 5 lat jego użytkowania.

Autor:
Krzysztof Skowronek
Konsultant biznesowy pre-sales
iPCC Sp. z o.o.

Zaufali nam

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz wdrożyć Infor CloudSuite Implementation Accelerator? Może interesuję Cię digitalizacja procesów? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację planów strategicznych i operacyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz:

Planowanie łańcucha dostaw

Sukces lub niepowodzenie przedsiębiorstwa może zależeć od zdolności do tworzenia długoterminowych planów taktycznych, konsekwentnej realizacji tych planów oraz dostosowywania się do nowych wyzwań. Planowanie taktyczne jest jednak trudnym, złożonym zadaniem, które praktycznie nigdy się nie kończy. Dlatego tak ważne jest wdrożenie bieżącego procesu, który połączy sprawne tworzenie planów taktycznych z ich spójną realizacją.

Infor Supply Chain Planning: fundament sukcesów przedsiębiorstwa

Jak to zrobić? Odpowiedzią jest Infor Supply Chain Planning ― kompleksowe, działające w chmurze rozwiązanie obsługujące wielu użytkowników. Zostało ono zaprojektowane z myślą o zapewnieniu funkcji z zakresu podstawowych procesów analitycznych, widoczności, współpracy i realizacji zadań. Pomaga przedsiębiorstwom z różnych branż w lepszej koordynacji łańcuchów dostaw oraz zachowaniu kontroli nad kosztami i świadczonymi usługami.

Najważniejsze możliwości rozwiązania w zakresie planowania łańcucha dostaw

  • Inteligentne, zintegrowane funkcje planowania biznesowego

Zestaw aplikacji Infor Supply Chain Planning umożliwia tworzenie dokładnych i kompletnych prognoz, które można wykorzystać w planowaniu sprzedaży i operacji. Są one ważnym elementem procesu koordynowania popytu, podaży i celów finansowych firmy. Moduł planowania sprzedaży i operacji (S&OP) ułatwia tworzenie planów i przeprowadzanie analiz z udziałem większej liczby użytkowników, z wykorzystaniem ujednoliconego modelu danych dotyczących popytu i łańcucha dostaw oraz danych finansowych. Moduł S&OP jest wyposażony w szablony dostosowane do potrzeb branży oraz rozszerzone funkcje, takie jak dynamiczne równoważenie podaży i popytu. Aplikacja Infor Ming.le® umożliwia współpracę między wieloma użytkownikami zarówno w jej obrębie, jak i poza nią. Ułatwia śledzenie procesów, generowanie alertów i uzyskiwanie dostępu do źródeł danych. Monitoruje najważniejsze wskaźniki, takie jak koszt łańcucha dostaw, czas realizacji zamówień i zmienność prognoz.

Infor CloudSuite Supply Chain Planning ułatwia realizację następujących zadań:

  1. Znajdowanie kompromisów w ramach ograniczeń — każda strategia jest oparta na kompromisach i wymaga wyboru najlepszych możliwości w ramach istniejących ograniczeń. Długoterminowe planowanie pozwala ocenić i porównać dostępne opcje, co ułatwia optymalne wykorzystanie zasobów, minimalizację kosztów i zadowolenie klientów. Całościowy widok ograniczeń i możliwości pomaga w dokonaniu optymalnych wyborów, które następnie będą poddawane ciągłej ocenie w celu ich ewentualnej modyfikacji.
  2. Określenie skutków finansowych decyzji — do tworzenia planów zgodnych z celami biznesowymi potrzebny jest system, który zapewnia kontrolę nad kosztami, a równocześnie umożliwia optymalne wykorzystanie kapitału obrotowego. Infor Supply Chain Planning pomaga w znajdowaniu kompromisów między różnymi celami. Przykładowo, podniesienie marż może spowodować utratę sprzedaży, a zwiększenie udziału w rynku ― spadek rentowności brutto. Jaką decyzję podjąć, aby firma osiągnęła korzyści? Znając odpowiedź na to pytanie, można efektywnie optymalizować taktykę. SCP ułatwia również monitorowanie ryzyka i możliwości, usprawnia tworzenie raportów na temat luk oraz udostępnia funkcje wspomagające planowanie „od ogółu do szczegółu”.
  3. Optymalizacja obsługi klienta — Infor Supply Chain Planning zapewnia przejrzysty widok wszystkich kosztów. Pomaga to w zarządzaniu strategią segmentacji klientów w taki sposób, aby zaspokojenie popytu przyniosło firmie maksymalne korzyści. Ułatwia również dokonanie najlepszych wyborów w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw.
  • Planowanie popytu

Technologia uczenia maszynowego włączona w rozwiązanie Infor Supply Chain Planning znacznie usprawnia generowanie podstawowych prognoz. Użytkownicy mogą równocześnie tworzyć i porównywać wiele modeli prognoz statystycznych, z automatycznym wykrywaniem kluczowych zmiennych, takich jak nowo wprowadzone produkty. Mogą również konfigurować alerty w celu zwiększenia elastyczności prognoz. W module planowania popytu dostępny jest pulpit do przeprowadzania badań rynku oraz funkcje obliczania zmiennych historycznych, które zapewniają lepszą widoczność zapasów. Bezpieczny internetowy interfejs użytkownika umożliwia łatwy dostęp do funkcji, które umożliwiają tworzenie prognoz we współpracy z działami sprzedaży, finansów i produkcji, klientami i partnerami handlowymi.

  • Planowanie podaży

Infor Supply Chain Planning udostępnia funkcje planowania podaży, które pomagają w optymalizacji kluczowych zmiennych łańcucha dostaw, takich jak przepustowość, dostępność materiałów, zapasy i ograniczenia dotyczące dystrybucji. Umożliwia planowanie w różnych horyzontach czasowych oraz prognozowanie scenariuszy strategicznych, taktycznych i operacyjnych. Użytkownicy mogą oceniać hipotetyczne scenariusze („co-jeśli”) i porównywać ich wykonalność na wszystkich obszarach, takich jak zapasy, sprzedaż, produkcja, magazyn i analiza zakupów. Mogą również importować dane z systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) do rozwiązania Infor Supply Chain Planning, aby przeglądać scenariusze tworzenia modeli uwzględniających różne cykle biznesowe i nagłe wzrosty popytu.

  • Wizualizacja i analiza danych

Infor Supply Chain Planning ma nowoczesny, łatwy w obsłudze układ ekranu, który ułatwia wizualizację danych. Użytkownik może dodawać różne typy wykresów odzwierciedlających wyniki pomiarów i trendy, wbudowane w predefiniowane arkusze kalkulacyjne, aby wizualizować wartości w odniesieniu do zakresów minimalnych i maksymalnych, w stylistyce przypominającej prędkościomierz samochodu. Opcje formatowania, takie jak kolorowe kody, ułatwiają analizę śledzącą oraz szybką ocenę wizualną, które wyniki spełniają oczekiwania, a które wymagają poprawy.

  • Harmonogram produkcji

W skład pakietu Infor Supply Chain Planning wchodzi m.in. Infor Production Scheduling ― rozwiązanie do tworzenia harmonogramów, które umożliwia pracę w grupie oraz uwzględnia ograniczenia i pomaga firmom z branży produkcji procesowej w rozwiązywaniu typowych dla niej problemów dotyczących harmonogramów. Rozwiązanie udostępnia środowisko współpracy, które umożliwia każdemu pracę w ramach tego samego harmonogramu w tym samym czasie, a w szczególności zarządzanie takimi zmiennymi, jak pojemność zbiornika, naczynia, linie lub przepływ między nimi. Ułatwia to optymalizację zasobów, maksymalizację mocy produkcyjnych i minimalizację przestojów. Infor Production Scheduling pozwala tworzyć dokładniejsze i bardziej efektywne harmonogramy produkcji. Usprawnia i przyspiesza procesy produkcyjne oraz zwiększa ich rentowność.

Jeśli istnieje stałe połączenie między planowaniem strategicznym a wynikami operacyjnymi, firma może wykorzystywać nowe możliwości, które pojawiają się w związku z rozwojem branży, a równocześnie efektywnie realizować swoje cele długoterminowe. Dziś w koordynowaniu strategii i działań pomagają rozwiązania działające w chmurze, takie jak Infor Supply Chain Planning, które zapewniają globalną widoczność operacji w czasie rzeczywistym. SCP ułatwia również tworzenie pętli informacji zwrotnych opartej na współpracy w całym przedsiębiorstwie, informującej każdego pracownika, czy realizuje on plan zgodnie z harmonogramem i ostrzegającej go o ewentualnych problemach.

Fundament sukcesów – planowanie łańcucha dostaw

O tym, czy przedsiębiorstwo będzie osiągać sukcesy w dłuższej perspektywie, często decydują trendy i wydarzenia, na które nie ma ono wpływu, takie jak pojawienie się na rynku nowych kategorii produktów lub nowych konkurentów, czy też zmiany cen energii. Choć nie jesteśmy w stanie kontrolować wydarzeń zewnętrznych, możemy jednak przewidzieć przyszłe uwarunkowania, a nawet wykorzystać nowe trendy. Jest to możliwe dzięki platformie technologicznej, która pozwala na stosowanie najbardziej zaawansowanych metod planistycznych.

Zaufali nam

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz wdrożyć zintegrowane planowanie? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację planów strategicznych i operacyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz:

Optymalizacja zapasów i wydajności dzięki kompleksowemu planowaniu łańcucha dostaw

Rozwiązanie Infor® Supply Chain Planning (SCP) zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom obsługi na najwyższym poziomie. Dzięki połączeniu usług infrastruktury Amazon Web Services® (AWS®) i systemu operacyjnego Infor OS na platformie Infor funkcje branżowe dostępne w SCP praktycznie nie wymagają dostosowywania do indywidualnych potrzeb ani integrowania.

Funkcjonalność branżowa dostępna w modelu chmurowym

Infor Supply Chain Planning zawiera funkcje przeznaczone dla przedsiębiorstw globalnych, mechanizmy analizy sieci oraz narzędzia obsługi użytkownika rozszerzone o sztuczną inteligencję. Umożliwiają one:

  • regularne aktualizacje oprogramowania do najnowszych wersji.
  • Dostęp użytkowników do aplikacji z dowolnego miejsca i każdego urządzenia.
  • Skalowanie usług w chmurze stosownie do bieżących obciążeń.
  • Zmniejszenie całkowitego kosztu eksploatacji i nakładów inwestycyjnych.
  • Integrację aplikacji chmurowych i lokalnych z wbudowanymi interfejsami API.
  • Łączenie danych w chmurze i starszych aplikacjach w celu uzyskania informacji przydatnych w działaniu.
  • Szersze udostępnienie funkcji analitycznych w celu usprawnienia podejmowania decyzji.
  • Używanie funkcji bardziej zaawansowanych i opartych na sztucznej inteligencji, jeśli będzie tego wymagał rozwój firmy.

Narzędzia Infor wspierające kompleksowe planowanie łańcucha dostaw

Optymalizacja planów dotyczących produkcji i łańcucha dostaw zwiększa wydajność i rentowność przedsiębiorstwa. Zestaw narzędzi Infor Supply Chain Planning pozwala odpowiednio korygować używanie ograniczonych zasobów, a równocześnie synchronizować działania z zakresu produkcji i dystrybucji w celu ich dopasowywania do popytu w czasie rzeczywistym. Rezultatem jest szybkie rozszerzenie i usprawnienie procesów biznesowych.

  • Infor Integrated Business Planning

To kompleksowe rozwiązanie zostało opracowane z myślą o zapewnieniu funkcji z zakresu podstawowych procesów analitycznych, widoczności, współpracy i realizacji zadań. Pomaga ono przedsiębiorstwom z różnych branż w lepszej koordynacji łańcuchów dostaw oraz zachowaniu kontroli nad kosztami i świadczonymi usługami.

  • Sales & Operations Planning (S&OP)

Jest to intuicyjne rozwiązanie do planowania sprzedaży i operacji działające w chmurze, które synchronizuje realizowane wspólnie procesy. Szablony przepływu pracy ułatwiają regularne przeprowadzanie wspólnych przeglądów, dostosowywanie operacji do wymagań przedsiębiorstwa handlowego i wykrywanie najważniejszych niezgodności. Analiza scenariuszy pomaga w dostosowaniu się do ograniczeń mocy obliczeniowej, problemów z zapasami, problemów związanych ze wzrostem i wahań wydajności.

  • Infor Demand Planning

W rozwiązaniu tym wykorzystano unikatowe metody prognozowania probabilistycznego, które zapewniają wyjątkową dokładność prognoz. System automatycznie przetwarza ogromne ilości informacji pochodzących z wielkich zbiorów danych, kanałów informacyjnych przekazujących sygnały oraz niekończących się strumieni dynamicznych informacji płynących z danego procesu biznesowego. W rezultacie klient zyskuje szybką w działaniu platformę planowania popytu, która umożliwia sprawną współpracę w zespole. Problemy z planowaniem odchodzą do przeszłości.

  • Infor Supply Planning

Rozwiązanie to można łatwo dostosowywać do zmieniających się wymagań biznesowych dotyczących np. planowania obejmującego wiele ośrodków, ograniczeń czasu przechowywania produktu w strategiach budowania zapasów, równoważenia oferty produktów czy wyboru najlepszej receptury lub formuły produktu z uwzględnieniem dostępności materiałów, kosztów i popytu.

  • Infor Production Scheduling

Jest to rozwiązanie wspomagające planowanie łańcucha dostaw, które optymalizuje zasoby produkcyjne, a tym samym ułatwia producentom obniżenie kosztów oraz zwiększenie wydajności i przychodów.

Synchronizacja działań z zakresu produkcji i dystrybucji zgodnie z zapotrzebowaniem

Wybierając odpowiednie rozwiązanie technologiczne na potrzeby transformacji przedsiębiorstwa, warto uwzględnić wyzwania związane z planowaniem, którym muszą stawić czoła współczesne firmy. Choć może się wydawać, że wiele problemów branży o charakterze ogólnym nie zmienia się od lat, stawka jeszcze nigdy nie była tak wysoka. Wymaga to od przedsiębiorstw ponownej analizy potrzeb biznesowych i głównych kompetencji w celu znalezienia najlepszej ścieżki rozwoju.

  • Zmienność popytu

Dziś klienci mają do wyboru więcej opcji, a liczba konkurentów i alternatywnych miejsc zakupu rośnie. Wszystko to sprawia, że prognozowanie popytu jest dużym wyzwaniem. Odbieranie właściwych sygnałów popytowych staje się jeszcze ważniejsze, jeśli weźmiemy również pod uwagę takie czynniki, jak sezonowość, specjalne promocje czy wprowadzanie nowych produktów. Infor Demand Planning umożliwia korygowanie planów popytu stosownie do zmian na rynku z wykorzystaniem rozszerzonych funkcji modelowania, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu dokładności planowania popytu i podaży.

  • Niepewność podaży

Łańcuchy dostaw są dziś oparte na szerszych, bardziej rozbudowanych sieciach, a w związku z tym bardziej złożone. Aby je obsłużyć, przedsiębiorstwa muszą umiejętnie wykorzystywać zarówno zasoby własne, jak i kontraktowe. Takie czynniki, jak wzrost liczby ofert zindywidualizowanych i zmiany geopolityczne sprawiają, że zapewnienie podaży niezbędnej do zaspokojenia popytu jest jeszcze trudniejsze. Zestaw narzędzi Infor Supply Chain Planning umożliwia przedsiębiorstwom uwzględnienie kosztów i ograniczeń podaży w całym łańcuchu, co pozwala na szybkie i pewne reagowanie na zmiany rynkowe zanim pojawią się problemy.

  • Oczekiwania klientów

Klienci oczekują masowego dostosowywania ofert do indywidualnych wymagań, personalizacji doświadczeń i doskonałej realizacji zamówień. W rezultacie przedsiębiorstwom jeszcze trudniej jest efektywnie zarządzać ofertami produktów, zwłaszcza z uwzględnieniem takich czynników, jak koszt obsługi i cykle życia produktów. Narzędzia Infor Supply Chain Planning pomagają w sprostaniu tym presjom finansowym dzięki wykorzystaniu zautomatyzowanych technik optymalizacji, które upraszczają harmonogramy produkcji i ułatwiają efektywny przepływ produktów przy ograniczeniu przestojów do minimum.

Zaufali nam

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz wdrożyć zintegrowane planowanie? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację planów strategicznych i operacyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz:

Optymalizacja złożonego łańcucha dostaw

Utworzenie i utrzymanie sprawnego łańcucha dostaw w przedsiębiorstwie produkcyjnym nie jest sprawą prostą. Trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych, takich jak wąskie gardła w procesie produkcji, zmiany popytu i podaży, zmiany wymagane w produktach, outsourcing i działania stron trzecich. Ponadto, w ostatnich latach charakter planowania operacyjnego uległ zmianie wskutek działania wielu nowych czynników, m.in. szybkich zmian technologicznych, zmieniających się gustów konsumentów i coraz bardziej złożonych łańcuchów dostaw.

Sukces lub niepowodzenie przedsiębiorstwa może więc  zależeć od zdolności do tworzenia długoterminowych planów taktycznych, konsekwentnej realizacji tych planów oraz dostosowywania się do nowych wyzwań. Planowanie taktyczne jest jednak trudnym, złożonym zadaniem, które praktycznie nigdy się nie kończy. Dlatego tak ważne jest wdrożenie bieżącego procesu, który połączy sprawne tworzenie planów taktycznych z ich spójną realizacją.

Pokonywanie nowych problemów biznesowych

Rozwiązania Infor służące do zarządzania planowaniem w łańcuchu dostaw pomagają w ocenie zmiennych takich jak te wymienione powyżej i podjęciu decyzji o niezbędnych kompromisach. Ułatwiają wdrożenie zoptymalizowanego planu, który uwzględnia ograniczenia, a równocześnie pozwala na maksymalne wykorzystanie zasobów przy ograniczeniu kosztów do minimum. Dzięki temu łatwiej opanujemy globalizację łańcucha dostaw, usprawnimy planowanie i współpracę międzyfunkcyjną oraz zapewnimy większą elastyczność reakcji na wahania popytu.

Infor Supply Chain Planning pomaga w osiągnięciu równowagi między podażą a popytem i usprawniają zarządzanie łańcuchem dostaw, synchronizując go i ułatwiając podejmowanie szybszych, bardziej inteligentnych i lepiej umotywowanych decyzji. Aplikacje Infor pomagają przedsiębiorstwom w realizacji następujących zadań:

  • planowanie i wykrywanie popytu,
  • planowanie podaży,
  • planowanie produkcji,
  • optymalizacja zapasów,
  • zintegrowane planowanie działalności biznesowej,
  • planowanie sprzedaży i operacji.

Narzędzia Infor Supply Chain Planning umożliwiają:

  • Zwiększenie wydajności produkcji poprzez optymalizację planu łańcucha dostaw.
  • Szybkie wykrywanie problemów dzięki planowi dostaw z wykorzystaniem alertów opartych na wyjątkach, co przyspiesza reakcje i pozwala uniknąć zbędnych kosztów.
  • Obniżenie kosztów zaopatrzenia dzięki otrzymywaniu tylko niezbędnych surowców.
  • Zmniejszenie ilości odpadów w wyniku lepszego wykorzystania surowców.
  • Obniżenie kosztów magazynowania i transportu dzięki umieszczaniu produktów w idealnych lokalizacjach.
  • Zmniejszenie zapasów produktów gotowych dzięki wytwarzaniu właściwych ilości w odpowiednim czasie.
  • Zwiększenie rentowności poprzez obniżenie kosztów łańcucha dostaw.

O tym, czy przedsiębiorstwo będzie osiągać sukcesy w dłuższej perspektywie, często decydują trendy i wydarzenia, na które nie ma ono wpływu, takie jak pojawienie się na rynku nowych kategorii produktów lub nowych konkurentów, czy też zmiany cen energii. Choć nie jesteśmy w stanie kontrolować wydarzeń zewnętrznych, możemy jednak przewidzieć przyszłe uwarunkowania, a nawet wykorzystać nowe trendy. Jest to możliwe dzięki platformie technologicznej, która pozwala na stosowanie najbardziej zaawansowanych metod planistycznych

Zaufali nam

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz wdrożyć zintegrowane planowanie? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację planów strategicznych i operacyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz: