Branża meblowa
Sprawdź, jak wiele problemów możemy wspólnie rozwiązać.
Infor M3 – system klasy ERP dla przemysłu meblowego (producentów mebli), dostarczany i wdrażany przez iPCC – zapewnia lepszą kontrolę jakości dzięki szybkiemu, łatwemu i sprawnemu przekazywaniu danych w całym przedsiębiorstwie. Wiedzie to do skrócenia czasu produkcji i redukcji związanych z nią kosztów. Z systemem klasy ERP Infor M3 firmy potrafią lepiej reagować na zróżnicowane i zmieniające się w zależności od zamówienia wymagania funkcjonalne i produkcyjne klientów. Aplikacja przyspiesza też przepływ informacji i proces śledzenie zużycia materiału oraz usprawnia procesy operacyjne.
Aby spełnić nowe wymagania klientów, producenci mebli i wyposażenia wnętrz powinni rozważyć wprowadzenie czterech, opisanych poniżej, kluczowych optymalizacji. Nasze rozwiązanie ERP dla przemysłu meblowego pomaga osiągnąć te optymalizacje.
Usprawnienie łańcucha dostaw
Dzisiejsi producenci muszą zarządzać swoimi łańcuchami dostaw z większą szybkością, elastycznością, szczegółowością i możliwościami monitorowania niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić dekadę temu. Ze względu na to, że globalizacja ekonomiczna zwiększa zapotrzebowanie na geograficzną elastyczność i zdolność do zarządzania globalną siecią zasobów, strategia łańcucha dostaw musi obejmować obsługę wielu języków i walut oraz spełniać wymagania w zakresie zgodności z przepisami, przy jednoczesnym zapewnieniu przejrzystości rozległej sieci dostawców, kontrahentów i dystrybutorów. Kwestie zgodności z przepisami, odpowiedzialności i identyfikowalności wiążą się z wysokim ryzykiem i możliwością otrzymania surowych kar, toteż większego niż kiedykolwiek znaczenia nabiera szczegółowe monitorowanie dostawców i zasobów. Jedynie zaawansowane rozwiązania produkcyjne zapewniają skuteczne śledzenie takiej złożonej sieci i zarządzanie nią oraz monitorowanie realizacji harmonogramów i efektywności działań. Konieczne jest nie tylko zapewnienie możliwości śledzenia aktualnych warunków, lecz także przewidywania problemów, które mogą wystąpić, i podejmowania działań prewencyjnych zapobiegających powstaniu potencjalnych przeszkód.
Branżowe rozwiązania – takie jak np. Infor M3 – ERP dla przemysłu meblowego (producentów mebli), dostarczone i wdrożone przez iPCC – w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw oferują dogłębną specjalistyczną wiedzę, która zapewnia wysyłanie alarmów dotyczących statusów w czasie rzeczywistym oraz dokładność informacji o dostępności, dostawach i oczekujących wysyłkach. Dzięki realizacji złożonego zadania dostawy towarów do klientów przy optymalnej rentowności, firma może rozszerzyć swoją sieć, zachowując jednocześnie ścisłą kontrolę i uzyskując wgląd w szczegóły o kluczowym znaczeniu.
Optymalizacja zasobów i zapasów
Magazyn pełen niesprzedanych towarów to kosztowna i ryzykowna inwestycja dla producenta. Niezwykle ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy posiadaniem na tyle dużej ilości towarów w magazynie, która pozwoli na zrealizowanie zamówień złożonych na ostatnią chwilę, i jednocześnie na tyle małej, że nie spowoduje ona niepotrzebnego odpływu gotówki. Osiągnięcie takiej równowagi jest możliwe dzięki zastosowaniu rozwiązań business intelligence, które pomagają firmie w szybki i dokładny sposób przeanalizować stan posiadanych zapasów oraz opracować dokładne prognozy przyszłych stanów. Odpowiednio opracowane rozwiązanie business intelligence potrafi o wiele więcej niż tylko zapewnić wsparcie w zakresie prognozowania popytu na produkty. Pomaga także w opracowaniu optymalnego asortymentu produktów i dostarcza danych na temat rentowności jednego produktu w porównaniu z innymi. Zaskakująco duża liczba producentów nie wie, czy zamówienie, które zrealizowali przyniosło zysk aż do czasu wysłania towaru — a to o wiele za późno na podjęcie działań. Rozwiązania business intelligence pomagają firmom utrzymać zadowolenie klientów przy takim stanie zapasów, który zapewni im rentowność.
Zapewnienie kontroli jakości i doskonałości operacyjnej
Korzyści z inicjatyw producentów w zakresie jakości znacznie przewyższają zwykłe zmniejszenie wad produktów. Stałe zaangażowanie w zapewnienie jakości ma natychmiastowy pozytywny wpływ na rentowność, wydajność, lojalność klientów oraz skuteczność działań. Zarządzanie jakością jest szczególnie istotne w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz, w której usunięcie problemów związanych z jakością jest niezwykle kosztowne. Warunkiem długoterminowego utrzymania wymaganej jakości jest możliwość monitorowania całej działalności firmy w celu zapewnienia stałej skuteczności i niezawodności wszystkich procesów. Konieczne jest także nadzorowanie zobowiązań kontraktowych wobec klientów, właściwe zarządzanie gwarancjami, zapewnienie zgodności z przepisami branżowymi oraz osiągnięcie celów w zakresie wydajności pracy maszyn. Zaawansowane rozwiązania produkcyjne upraszczają realizację działań związanych z gromadzeniem, przechowywaniem i analizą danych, a następnie umożliwieniem korzystania z nich w łatwy sposób. Ponadto, można również zastosować wysoce elastyczne rozwiązania, które umożliwiają połączenie maszyn. W podejściu tym, znanym jako telematyka, dzięki inteligentnym czujnikom maszyny przekazują informacje o kluczowym znaczeniu z powrotem do systemu produkcyjnego. Eksperci są zgodni, że technologie M2M (ang. machine-to-machine) będą mieć coraz większy wpływ na produkcję w najbliższej przyszłości. Z tego względu istotne jest posiadanie już teraz systemów – takich jak Infor M3 – system ERP dla przemysłu meblowego (producentów mebli) – oferujących funkcjonalności w tym zakresie, których można użyć z maksymalną korzyścią. Skuteczne i szybkie wdrożenie systemu zapewnia iPCC.
Wyceń wdrożenie INFOR M3
w swojej firmie / organizacji
Infor M3 – system ERP dla producenta mebli
Usługi i funkcjonalność
System ERP Infor M3 dla producentów mebli pomaga firmom wykorzystać pojawiające się możliwości i skupić się na:
- szybszej realizacji dostaw do klientów,
- zwiększeniu innowacyjności i przyśpieszeniu wprowadzania produktów na rynek,
- zapewnieniu większej liczby opcji konfiguracji i dostosowania produktów do indywidualnych potrzeb.