fbpx

Saarioinen odświeża się dzięki Infor

Lider rynku mrożonych dań gotowych w Finlandii standaryzuje swoje procesy biznesowe dzięki rozwiązaniu Infor CloudSuite Food & Beverage.

Infor, globalny lider w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż, poinformował, że Saarioinen, czołowy dostawca mrożonych dań gotowych w Finlandii, wybrał rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage. Dostosowany do potrzeb branży pakiet aplikacji Infor, działający w chmurze obsługującej wielu użytkowników, umożliwi Saarioinen standaryzację, uproszczenie i przyspieszenie opracowywania produktów, poprawę obsługi klienta i większą digitalizację.

Po dogłębnej analizie rynku Saarioinen wybrał Infor z uwagi na funkcje rozwiązania Infor CloudSuite Food & Beverage dostosowane do potrzeb branży.

„Jesteśmy klientem Infor od ponad dwudziestu lat, ale bardzo poważnie myślimy też o przyszłości” — powiedział Eero Kinnunen, dyrektor Saarioinen ds. rozwoju. „Ta nowoczesna technologia pomoże utworzyć platformę, która umożliwi nie tylko usprawnienie procesów, lecz także szybsze wprowadzanie innowacji”.

„Nieprzerwanie wspieramy innowacyjność na rynku spożywczym” — powiedział Andrew Dalziel, wiceprezes Infor ds. strategii w zakresie rozwiązań branżowych. „Saarioinen korzysta z systemów ERP i PLM, które pomogą temu ugruntowanemu przedsiębiorstwu umocnić swoją pozycję na rynku przez połączenie elementów produkcyjnych i finansowych”.

Informacje o Saarioinen

Saarioinen to lider fińskiego rynku mrożonych dań gotowych. Siedziba Saarioinen mieści się w rejonie Tampere. Jest to firma rodzinna z długim rodowodem: pierwsze wzmianki o majątku Saarioinen w źródłach pisanych pojawiły się już w 1469 r., a swoją działalność firma rozpoczęła w roku 1941. W 1957 r. Saarioinen wyprodukował pierwsze w Finlandii dania gotowe. Roczna wartość sprzedaży netto Saarioinen wynosi ok. 260 mln EUR, a grupa zatrudnia łącznie 1300 pracowników. Saarioinen ma zakłady produkcyjne w miejscowościach Kangasala, Valkeakoski i Huittinen w Finlandii oraz zakład produkcji wyrobów gotowych w Estonii, który dostarcza produkty głównie do krajów nadbałtyckich.

Informacje o Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Firma ma 17 300 pracowników i ponad 68 000 klientów w ponad 170 krajach, a jej oprogramowanie jest zaprojektowane z myślą o rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

Do klientów firmy należy m.in.:

 • 20 największych firm z sektora lotnictwa i kosmonautyki
 • 9 z 10 największych firm z sektora zaawansowanych technologii
 • 14 z 25 największych amerykańskich sieci usług medycznych
 • 19 z 20 największych amerykańskich miast
 • 18 z 20 największych dostawców w branży motoryzacyjnej
 • 14 z 20 największych dystrybutorów przemysłowych
 • 13 z 20 największych detalistów
 • 4 z 5 największych browarów
 • 17 z 20 największych globalnych banków
 • 9 z 10 największych globalnych marek hotelowych
 • 7 z 10 największych globalnych marek luksusowych

# # #

Więcej informacji
Richard Moore
+447676111243
Richard.moore@infor.com

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).