fbpx

De Menken Keuken wybiera Infor M3

Infor poinformował o podjęciu przez firmę De Menken Keuken decyzji o wyborze systemu Infor M3 do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Celem wdrożenia ma być ułatwienie rozwoju przedsiębiorstwa, wzrost efektywności i zapewnienie ciągłości biznesowej. Elastyczne, przyszłościowe rozwiązanie pozwoli tej holenderskiej firmie rozszerzyć mechanizmy zarządzania jakością i kontroli, usprawnić zarządzanie magazynem, produkcją i dystrybucją, a także zwiększyć widoczność łańcucha dostaw.

De Menken Keuken to rodzinne przedsiębiorstwo dysponujące bogatą ofertą sałatek, sosów i produktów mięsnych przeznaczonych dla odbiorców z sektorów handlu detalicznego, usług gastronomicznych i hotelarskich. Produkty te są sprzedawane głównie pod własnymi markami. W ofercie znajduje się m.in. marka Saladespecialiteiten sprzedawana przez sieć supermarketów Albert Heijn, carpaccio marki de Vleeschmeesters oraz różne pasty na bazie oliwek i kaparów (tapenady) i humusu.

Poprzednio stosowane oprogramowanie ERP było rozwiązaniem przestarzałym i kończył się okres jego wsparcia, dlatego holenderski producent żywności poszukiwał nowego systemu. W wyniku porównania ofert trzech dostawców okazało się, że system Infor idealnie spełnia zdefiniowane wymagania. Hilbert Klop, dyrektor ds. finansowych firmy De Menken Keuken, stwierdził: „Firmy Infor i Infor Alfa-Beta dobrze znają naszą branżę, a my mamy zaufanie do jakości ich rozwiązania ERP i jego funkcjonalności, dlatego wybór systemu Infor był dla De Menken Keuken zupełnie naturalną decyzją. Dostawca rozumie nasze potrzeby i cele, a aplikacja w idealny sposób ułatwia ich realizację”.

Dzięki standaryzacji Infor M3 firma De Menken Keuken może przeprowadzić migrację z obecnego rozwiązania opartego na systemie IBM AS/400 do nowoczesnego, innowacyjnego, branżowego środowiska, które pozwoli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, ułatwi kontrolę kosztów, pozwoli ograniczyć liczbę zadań wykonywanych ręcznie i zwiększy efektywność działania.

„Cieszymy się, że firma De Menken Keuken uzyskała solidny fundament, dzięki któremu będzie mogła zrealizować zakładane cele i stać się czołowym dostawcą w branży produktów z własną marką, zwłaszcza że koszty i poziom innowacyjności mają na tym rynku kluczowe znaczenie” — powiedział Kees van den Houten, dyrektor regionalny firmy Infor na kraje Beneluksu. „System Infor M3 zawiera zaawansowane funkcje specyficzne dla branży spożywczej, umożliwiające rozwój firmy i optymalizację metod działania oraz ułatwiające uzyskanie nowych źródeł przychodów”.

Firma De Menken Keuken rozważa także zakup rozwiązania Infor do zarządzania cyklem życia produktów (PLM).

Informacje o firmie De Menken Keuken

De Menken Keuken to holenderskie przedsiębiorstwo rodzinne. Od czterech dziesięcioleci dostarcza produkty żywnościowe praktycznie wszystkim liczącym się na holenderskim rynku firmom z sektora handlu detalicznego, usług gastronomicznych i hotelarskich. Przedsiębiorstwo oferuje szeroki wybór sałatek, sosów i produktów mięsnych wytwarzanych w ścisłej współpracy z klientami.

Przedsiębiorstwo pragnie być czołowym dostawców na rynku produktów oferowanych pod własną marką. Ich wytwarzaniem zajmuje się ponad 300 pracowników zatrudnionych w zakładzie produkcyjnym w Sassenheim. Innowacyjność, współpraca, otwarta komunikacja i elastyczność to podstawowe wartości, którymi kieruje się przedsiębiorstwo De Menken Keuken. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.demenkenkeuken.nl/.

 

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla poszczególnych branż. Firma ma 17 300 pracowników i ponad 68 000 klientów w ponad 170 krajach, a jej oprogramowanie jest zaprojektowane z myślą o rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.infor.com/.

Do klientów firmy należy m.in.:

 • 20 największych firm z sektora lotnictwa i kosmonautyki
 • 9 z 10 największych firm z sektora zaawansowanych technologii
 • 14 z 25 największych amerykańskich sieci usług medycznych
 • 19 z 20 największych amerykańskich miast
 • 18 z 20 największych dostawców w branży motoryzacyjnej
 • 14 z 20 największych dystrybutorów przemysłowych
 • 13 z 20 największych detalistów
 • 4 z 5 największych browarów
 • 17 z 20 największych globalnych banków
 • 9 z 10 największych globalnych marek hotelowych
 • 7 z 10 największych globalnych marek luksusowych

# # #

Więcej informacji
Lubbers De Jong
Anke van Heerebeek
anke@lubbersdejong.nl
+31(0)6 48203864

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).