fbpx

LIM Group wdraża Infor CloudSuite

Czołowy francuski producent doskonałej jakości siodeł do jazdy konnej użytkownikiem Infor CloudSuite – nowoczesnego i skalowalnego rozwiązania ERP do zarządzania produkcją i wynajmem

Infor, dostawca rozwiązań chmurowych dla przedsiębiorstw, poinformował, że francuska firma LIM Group (Leather in Motion) dołączyła do grona użytkowników Infor CloudSuite – systemu ERP skierowanego do firm wyspecjalizowanych w produkcji, dystrybucji i wypożyczaniu sprzętu.

Więcej informacji o rozwiązaniu Infor CloudSuite: https://www.infor.com/products/cloudsuite-equipment

Firma LIM Group powstała w 2013 roku w wyniku połączenia CWD i Devoucoux – dwóch marek, które wchodziły w skład Butet Group. LIM Group zatrudnia 630 pracowników, którzy zajmują się projektowaniem, produkcją i dystrybucją doskonałej jakości siodeł. Odbiorcami produktów firmy jest m.in. około setka spośród 250 najlepszych jeźdźców na świecie. Marki grupy LIM szczycą się mianem „żywego dziedzictwa” i są powszechnie szanowane za swoja wyjątkową specjalistyczną wiedzę. Grupa jest dziś obecna w 12 krajach i jest mocno rozpoznawana w regionie Nouvelle Aquitaine we Francji. Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów, LIM Group opiera się na połączeniu innowacji i specjalistycznej wiedzy, a także na opanowaniu wszystkich ogniw łańcucha: od wytwarzania siodeł, przez ich produkcję, aż po dystrybucję. Obecnie firma korzysta ze wsparcia Bpifrance – francuskiej organizacji, która zajmuje się finansowaniem i rozwojem przedsiębiorstw – co pozwala na opracowywanie nowych produktów i wzmacnianie swoich zdolności produkcyjnych.

Jak tłumaczy Brice Cuenca, dyrektor firmy ds. systemów informatycznych i handlu elektronicznego: „LIM Group składa się z wielu podmiotów. To łącznie 15 spółek zależnych, które na co dzień wchodzą ze sobą w silne interakcje. 70% naszej produkcji jest przeznaczone na eksport – zwłaszcza do Niemiec, Kanady i Stanów Zjednoczonych – a nie mieliśmy odpowiedniego rozwiązania, które wspierałoby nasz rozwój, zarówno pod względem skali funkcjonalności, jak i zapewnienia pojedynczego repozytorium i identyfikowalności. A wszystkie te czynniki są niezbędne do optymalizacji naszych poszczególnych działań”.

LIM Group dysponuje 12 zakładami produkcyjnymi oraz serwisem posprzedażnym i kontroluje całą produkcję doskonałej jakości siodeł szytych na miarę: od wykroju skóry, przez jej obróbkę, aż po dostarczenie gotowego produktu – bez udziału pośredników. Przedsiębiorstwo zajmuje się również produkcją i dystrybucją sprzętu jeździeckiego: 150 linii produktów oraz tysięcy kombinacji rozmiarów i kolorów produktów. Co więcej, LIM Group stale rozwija swoją działalność w obszarze handlu używanymi siodłami, co rodzi znaczny potencjał zbudowania gospodarki zamkniętego obiegu, a także rozpoczęła działania w dziedzinie ochrony zdrowia, wprowadzając na rynek połączone z siecią urządzenia do monitorowania samopoczucia koni i jeźdźców.

„Nasz projekt transformacji cyfrowej rozpoczął się w 2017 roku – po przeprowadzeniu studium ewaluacyjnego, które pozwoliło nam wykryć około 10 obszarów wymagających rozwoju oraz sprawdzić, jak rozwiązanie ERP mogłoby w części lub w całości sprostać tym wyzwaniom” – wyjaśnia Cuenca. „Po dokonaniu oceny, która w prawie wszystkich przypadkach dała pozytywne rezultaty, projekt został uruchomiony kilka lat później na podstawie zaproszenia do składania ofert, w którym wzięło udział siedmiu dostawców i integratorów systemów. Kryzys związany z COVID opóźnił jednak naszą decyzję. Ostatecznie do roli integratora wybraliśmy firmę Authentic, a następnie, w marcu 2021 roku, postawiliśmy na rozwiązanie firmy Infor”.

Oprócz zarządzania produkcją za pomocą Infor M3 – systemu ERP, na którym bazuje rozwiązanie Infor CloudSuite – o wyborze zadecydowała zdolność do zarządzania wynajmem i dystrybucją siodeł, a także związanymi z tym procesem działaniami serwisowymi i konserwacyjnymi. Referencje od innych klientów firmy Infor również nie pozostały bez znaczenia na etapie porównywania systemu z bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami do zarządzania produkcją.

Co więcej, producent siodeł dysponował już wieloma wewnętrznymi rozwiązaniami programowymi, które chciał zintegrować – na co platforma Infor pozwoliła dzięki wbudowanym interfejsom API.

Rozwiązanie firmy Infor obejmie także Infor Factory Track – kompletny pakiet do automatyzacji produkcji, który wspiera mobilność magazynu i identyfikowalność, a jednocześnie dostarcza narzędzi do śledzenia aktywności i czasu pracy.

Wdrożenie jest planowane na lipiec 2022 roku w środowisku lokalnym firmy i początkowo będzie skupiało się na funkcjach produkcyjnych i administracyjnych (z wyłączeniem sprzedaży – obsługiwanej przez odrębne narzędzie, które zostanie połączone z Infor ERP). Będzie z niego korzystać około 100 użytkowników na terenie Europy. Następnie, pod koniec 2022 roku, wdrożenie zostanie rozszerzone na Stany Zjednoczone i około 50 kolejnych pracowników.

Jak mówi Fabrice Caumette, dyrektor ds. dostaw w Authentic Group: „Jesteśmy bardzo dumni, że możemy towarzyszyć LIM Group – wspaniałej francuskiej firmie o silnych wartościach i uznanej specjalistycznej wiedzy – we wdrożeniu Infor CloudSuite. Skala projektu jest ogromna, ponieważ po uruchomieniu zakładów produkcyjnych we Francji i Maroku obejmie on również oddziały dystrybucyjne na całym świecie”.

Cuenca podsumowuje: „Z uwagi na naszą historię dysponowaliśmy dużym zapleczem technologicznym – w tym wieloma specyficznymi rozwiązaniami wewnętrznymi, które wymagały racjonalizacji. Dzięki bogatej funkcjonalności i skalowalności rozwiązania Infor CloudSuite, firmy Authentic i Infor przekonały nas, że są w stanie zapewnić nam wsparcie w dłuższej perspektywie, szczególnie w obliczu naszych strategicznych ambicji, do których należy przede wszystkim rozwój naszej działalności usługowej”.

Informacje o firmie Authentic Group
Firma Authentic Group od 2004 roku wdraża rozwiązania informatyczne oraz innowacyjne usługi, które wspierają firmy w ich rozwoju. Authentic Group współpracuje z firmami, które specjalizują się w dystrybucji na terenie Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych, oraz oferuje następujące usługi i rozwiązania:

– Infor M3, Infor OS, Infor CloudSuite Distribution Enterprise: implementacja, wdrożenia, migracja, wsparcie i inne;

– metodologia: sprawność i reaktywność w przypadku krótszych i mniej kosztownych projektów;

– rozwiązania pionowe: purchase-to-pay, analityka biznesowa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.authentic-grp.com/en/

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Z branżowych aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 65 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

# # #

Więcej informacji:
Vincent Fournier i Odile Pin
Tel. +33 (0)6 80 34 24 00 – Tel. +33 (0)6 81 80 35 46
vf@pr.dragway-productions.com – odilepin@r2po.fr
Twitter: @InforFranceNews

 

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).