fbpx

Kiviks Musteri inwestuje w aplikacje Infor

Szwedzki producent cydru – Kiviks Musteri – inwestuje w aplikacje Infor by obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) i korzystać z możliwości identyfikacji produktów.

Infor, wiodący dostawca nowoczesnych aplikacji zaprojektowanych dla wybranych branż ogłosił, że szwedzki producent cydru i przetworów owocowych – Kiviks Musteri (Kiviks) – będzie wdrażał pakiet Infor CloudSuite Food & Beverage. Aplikacja oparta na systemie Infor M3 będzie solidną bazą rozwoju firmy, która pomoże w modernizacji całego biznesu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów TCO i wdrożeniu funkcjonalności identyfikowalności produktów.

Doświadczając w ostatnich siedmiu latach wzrostu na poziomie 100%, Kiviks musiał dostosować infrastrukturę IT – tak, by zapewniała ona możliwość realizacji potencjału firmy i była wystarczająco skalowalna by udźwignąć rozwój. Pakiet Infor CloudSuite Food & Beverage jest nieszablonowym rozwiązaniem, zawierającym głęboką funkcjonalność przygotowaną specjalnie dla firm z branży spożywczej – i jako taki pomoże Kiviks nadążyć za tempem wzrostu.

„Jesteśmy małą, lecz szybko rosnącą firmą ze złożonym portfolio produktów i usług, i możliwości systemu z Infor CloudSuite Food & Beverage zrobiły na nas wrażenie” -powiedział Mattias Wistrand, CFO w Kiviks Musteri. „Mamy ponad 70 odmian jabłek rosnących w naszych sadach oraz szeroki wachlarz produktów – począwszy od soków jabłkowych, cydru i sosów, przez dżemy i marmolady, aż do sosów deserowych. W takich warunkach optymalizacja uzysku i zapewnienie dostępności produktów jest wyzwaniem. W wielu przypadkach jesteśmy w rękach natury – jabłka muszą być zebrane dokładnie w wyznaczonym czasie by miały najlepszy smak, tak więc czas, jaki mamy na ich przetworzenie jest krótki. Jednakże, odpowiednia platforma IT będzie pilnowała rygoru w naszych procesach, pomagając zwiększyć wydajność i zapewnić lepszy dochód.”

„Oprócz tego, że system Infor CloudSuite Food & Beverage będzie wspierał wzrost firmy Kivik w przyszłości, zredukuje też administrację i wyciekanie kapitału” – kontynuuje Mattias Wistrand. „Wdrożenie w chmurze nieszablonowej branżowej funkcjonalności w ramach standardu pozwoli nam skoncentrować się na rozwijaniu naszego biznesu, a nie systemu ERP.”

„Ochrona marży i reputacji poprzez zwinne działania operacyjne i zaawansowane możliwości identyfikacji produktów to najważniejsze sprawy dla dzisiejszych producentów żywności” – mówi Mike Edgett, dyrektor ds branży F&B i strategii rozwiązań w Infor. „Kiviks jest doskonałym przykładem małej firmy, która zmaga się z olbrzymią złożonością swoich surowców, sięgając po sukces na znacznie wyższą półkę. Dzięki solidnej i nowoczesnej platformie IT firma może skupić się na sukcesie i zdobywać udziały w rynku nie będąc obciążoną niepotrzebnym ryzykiem, które pojawia się przy stosowaniu przestarzałych systemów.”

O firmie Infor

Infor projektuje piękne aplikacje biznesowe dla wybranych branż, odznaczające się najnowszą technologią, zawierające doświadczenie branżowe i dostępne jako usługa w chmurze. Mając 15 000 pracowników i będąc obecną w ponad 200 krajach i regionach, firma Infor zapewnia automatyzację ważnych procesów w branżach takich jak służba zdrowia, produkcja, moda, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Systemy Infor eliminują konieczność kosztownych kastomizacji dzięki temu, że ich funkcjonalność opiera się na głębokim doświadczeniu branżowym. Biuro główne Infor znajduje się w Nowym Jorku i jest jednocześnie domem dla jednej z największych i najbardziej kreatywnych agencji marketingowych – Hook&Loop, która zajmuje się tworzeniem nowoczesnych, prostych i pięknych interfejsów użytkownika systemów Infor. Aplikacje Infor dostępne są głównie w ramach platformy Amazon® Web Services oraz platform otwartych kodów. Szczegóły o firmie i rozwiązaniach – www.infor.com.

System Infor M3 w Polsce (i usługi wdrożeniowe) jest oferowany przez firmę iPCC (dawna nazwa: Polish Consulting Company) Sp. z o.o., która jest partnerem Infor w Polsce. iPCC obsługuje obecnie ponad 90 klientów użytkujących system Infor M3 w kraju i bierze udział w projektach wdrożeniowych systemu na całym świecie. Szczegóły o firmie i jej ofercie – www.i-pcc.pl.