fbpx

Firma Bio Partner Schweiz AG wybrała współdzielone branżowe rozwiązanie chmurowe Infor

Rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage wspiera zrównoważony rozwój.

Bio Partner Schweiz AG wdroży rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage. CloudSuite zastąpi lokalny system ERP i będzie wspierać ciągły rozwój firmy dzięki wielu funkcjom dostosowanym do potrzeb branży spożywczej, dostępnym w ramach standardowego wdrożenia, a dodatkowo skonsoliduje procesy wewnętrzne. Wdrożeniem zajmie się partner firmy Infor, Maximum Solution Consulting Group GmbH (MSC), posiadający wieloletnie doświadczenie w branży spożywczej.

Dowiedz się więcej o Infor CloudSuite Food & Beverage: https://www.infor.com/industries/food-beverage

Bio Partner Schweiz AG to czołowy dostawca usług i sprzedawca hurtowy na szwajcarski specjalistyczny rynek produktów organicznych. Firma ma siedzibę w Seon (kanton Argowia) i obsługuje ponad 3500 klientów zajmujących się handlem i sprzedażą detaliczną produktów organicznych, a także cateringiem i przetwórstwem. W ostatnich latach firma odnotowała intensywny wzrost, związany z rosnącą popularnością organicznych i ekologicznych produktów spożywczych. Pojawiły się także nowe wyzwania biznesowe, szczególnie w zakresie współpracy z klientami oraz dodatkowych możliwości tworzenia wartości dodanej.

Poprzedni system ERP nie był w stanie utrzymać tempa tego rozwoju, głównie ze względu na wielokrotne modyfikacje oraz uzupełnianie za pomocą dodatkowych odizolowanych aplikacji, co w ostateczności uniemożliwiło jego dalsze aktualizowanie. Firma Bio Partner zdecydowała się na zmianę tego systemu i wybrała rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage. Ten pakiet zaprojektowano specjalnie pod kątem branży spożywczej. Posiada on szereg funkcji usprawniających globalne łańcuchy dostaw i przyśpieszających procesy. W standardowej wersji dostępnych jest wiele najlepszych funkcji typowych dla branży.

„Aby móc oferować naszym klientom usługi na najwyższym poziomie w konkurencyjnych cenach musimy korzystać z wydajnych i zaawansowanych technologicznie systemów. Jest to także niezbędne, aby spełniać przyszłościowe wymagania klientów“ – powiedział Thomas Steiner, członek zarządu firmy Bio Partner Schweiz AG i dyrektor ds. handlowych. „Firma Infor może dostarczyć nam rozwiązanie, które od razu odwzorowuje wiele procesów standardowych dla branży i wyróżnia się na tle konkurencji swoją platformą chmurową obsługującą wielu użytkowników. Infor CloudSuite pozwoli nam rozwijać naszą działalność w przyszłości“.

„Obecnie firma Infor jest jedynym dostawcą w pełni zintegrowanego rozwiązania dla branży spożywczej, które działa w chmurze w modelu współużytkowanym“ – powiedział Joerg Jung, wiceprezes i dyrektor generalny Infor na podregion Europy Środkowej, Południowej i Izrael. „Dzięki CloudSuite firma Bio Partner może nie tylko korzystać z najnowocześniejszych technologii i skupić się na kluczowej działalności, ale także rozwijać nowe modele biznesowe“.

Informacje o firmie Bio Partner Schweiz AG

Bio Partner Schweiz AG to czołowy szwajcarski dostawca usług i sprzedawca hurtowy na rynek produktów organicznych. Firma obsługuje 3500 klientów zajmujących się handlem i sprzedażą detaliczną produktów organicznych, a także cateringiem i przetwórstwem. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.biopartner.ch/de/.

Informacje o firmie Infor

Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

Kontakt dla mediów
Richard Moore
Kierownik ds. PR w firmie Infor, region EMEA
Richard.Moore@infor.com
+447976111243

 

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).