fbpx

Branża serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń

Infor CloudSuite Equipment – zachowanie równowagi między rentownością i obsługą klienta.

PCC Lider wdrożeń systemów ERP - Branża serwisu i Wynajmu maszyn i urządzeń

ERP (i nie tylko) dla firmy
i branży serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń

Pakiet Infor CloudSuite Equipment (a w nim Infor M3 – system ERP) dla branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń, dostarczany i wdrażany przez iPCC – jest rozwiązaniem łatwym w użyciu, obejmującym całe przedsiębiorstwo i dającym przewagę konkurencyjną na dzisiejszym rynku poprzez usprawnienie działalności produkcyjnej oraz świadczonych przez firmę usług. System zapewnia połączenie z klientem końcowym, wykorzystanie danych uzyskanych w terenie w celu poprawy jakości i konstrukcji sprzętu, możliwość śledzenia każdego wyprodukowanego wyrobu w całym okresie jego życia, a także większą kontrolę nad częściami zamiennymi czy dostawą.

Możliwa jest integracja wewnętrzna z własnymi oddziałami, jak również zewnętrzna z kanałami dilerów. Można udostępniać najświeższe informacje związane z produkcją, konfiguracją, zapotrzebowaniem na części, historią serwisowania i rentownością sprzętu. Poprzez bardziej efektywną współpracę, zamówienia na sprzęt i reklamacje można przetwarzać szybciej. Z pakietem Infor CloudSuite Equipment i należącym do niego systemem Infor M3 – ERP dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń – firma otrzymuje skalowalny system, który pomaga prowadzić operacje produkcyjne i serwisowe.

Co decyduje o dobrym serwisie urządzeń?

Trzy rzeczy: dostępność, niezawodność i obsługa klienta — i na tym właśnie opiera się rozwiązanie ERP dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń. Infor M3 jest aplikacją biznesową obejmującą całe przedsiębiorstwo, która wspiera wszystkie wymagania firm zajmujących się zarządzaniem serwisem urządzeń. Oprogramowanie nie tylko wspiera serwis urządzeń, ale obsługuje również wszystkie kluczowe procesy biznesowe — od zaopatrzenia po zarządzanie łańcuchem dostaw oraz od zarządzania finansami po analizy danych biznesowych i zarządzanie wydajnością — i dostarcza wszystkich informacji potrzebnych do ciągłego mierzenia, planowania i poprawy działania firmy.

Istnieje wyraźny trend wśród operatorów i właścicieli sprzętu do outsourcingu serwisu urządzeń. Producenci sprzętu konkurują z niezależnymi dostawcami usług w tym segmencie rozwijającego się biznesu. Sukces zależy od możliwości zapewnienia dostępności sprzętu. Kluczem do osiągnięcie tego celu jest usunięcie „czarnych dziur” informacyjnych, które nie tylko utrudniają optymalną eksploatację sprzętu, lecz również ograniczają możliwości dostawców do określenia możliwości sprzedaży nowych usług. Infor zastosował nowe podejście do usuwania tych czarnych dziur, które opiera się na jednolitości informacji i dostępności danych. Jest ono realizowane w Infor M3 – rozwiązaniu ERP dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń – pod nazwą Service Assurance (gwarantowanie usług). Umożliwia ono dostawcom serwisu sprzętu optymalizację procesu podejmowania decyzji i szanse rozwoju w celu usprawnienia realizowanych usług oraz generowania przychodów i rentowności.

Utrzymywanie najwyższego poziomu dostępności urządzeń i dostarczanie serwisu w konkurencyjnych cenach jest bardzo istotne. Lecz musi być wykonywane z zyskiem. Nie można pozwolić sobie na kontrakt powodujący straty po to tylko by klient był zadowolony. Jako aplikacja biznesowa obejmująca całe przedsiębiorstwo, Infor M3 dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń pomaga znaleźć właściwą równowagę. Dostarcza narzędzi do osiągnięcia sukcesu we wszystkich aspektach działalności związanej z serwisem sprzętu.

Nasze oprogramowanie składa się z szeregu zintegrowanych aplikacji niezależnych od platformy sprzętowej. Zostało zbudowane z myślą o wyeliminowaniu zależności od różnych dostawców IT i maksymalizacji całkowitego zwrotu z inwestycji poprzez oferowanie najniższych kosztów na transakcje. Dostawcom usług, którzy nie mogą sobie pozwolić na tolerowanie niestrukturalnego, nieopanowanego i kosztownego środowiska niezintegrowanych aplikacji biznesowych, daje pełny wgląd w prowadzoną działalność i pozwala na zwiększenie sprzedaży poprzez lepszą penetrację rynku i wyższe marże. Tym samym jest jednym z najcenniejszych zasobów, jakim może dysponować firma serwisująca urządzenia.

Infor M3 – rozwiązanie iPCC klasy ERP dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń – jest podstawą do rozwoju produktu, biznesu i sprzedaży. Umożliwia również usprawnienie organizacji i tworzenie złożonych kontraktów, które stanowią fundament długoterminowego partnerstwa z klientami.

Szeroka gama aplikacji biznesowych Infor M3 dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń obejmuje wszystko od zarządzania relacjami z klientem i dostawcą do zarządzania przedsiębiorstwem i łańcuchem dostaw. Te kluczowe obszary funkcjonalne wspomagane są przez zarządzanie efektywnością przedsiębiorstwa i współpracę w ramach łańcucha wartości.

Wyceń wdrożenie INFOR M3
w swojej firmie / organizacji

System ERP dla firmy serwisu i wynajmu maszyn i urządzeń

Usługi i funkcje

Infor M3 – system ERP dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń, wchodzący w skład specjalistycznego pakietu rozwiązań Infor CloudSuite Equipment – to narzędzie zbudowane na bazie otwartej technologii opartej na języku Java, co pozwala na integrację zewnętrzną i wewnętrzną z innymi systemami. Interfejs programowania aplikacji (API) oraz otwarta platforma integracyjna ION (Intelligent Open Network) ułatwiają połączenie z innymi wspomagającymi systemami, takimi jak systemy sterowania procesami, ewidencji czasu pracy, płacowe itd. Nasz system ERP dla firmy i branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń oparty jest na solidnej, otwartej i łatwej technologii, która może się dostosowywać i rozrastać wraz ze zmieniającymi potrzebami biznesowymi – niezależnie od rozmiaru organizacji.

Dowiedz się więcej

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi oferty Infor dla branży wynajmu i serwisu maszyn i urządzeń.

Masz pytania dotyczące Infor M3?