fbpx

Dlaczego warto zainwestować w system PLM jako uzupełnienie ERP?

Jak system PLM uzupełnia systemy ERP?

Jakkolwiek niezawodne i wszechstronne mogą być systemy ERP, wydaje się niewiarygodne, aby mogły one być kompleksowe i zapewniać pełny wachlarz funkcji biznesowych w ramach każdego aspektu organizacji. Prawda jest zwyczajnie taka, że we wszystkich systemach ERP można znaleźć luki w wyspecjalizowanych obszarach, takich jak zarządzanie cyklem życia produktu (system PLM). Przedsiębiorstwa, które odniosły sukces, wiedzą, że te słabe punkty najlepiej jest zlikwidować za pomocą specjalistycznych rozwiązań branżowych odnoszących się do konkretnych aspektów ich działalności.

System PLM to zwiększanie wydajności i obniżanie kosztów

Oto pięć powodów, dla których producenci bazujący na procesach powinni uwzględnić aplikację CloudSuite PLM for Process jako sposób na zwiększanie wydajności, obniżanie kosztów, szybsze wprowadzanie innowacji itp.

1. Optymalizacja zysków

Po integracji z systemem ERP, dzięki wyjątkowej możliwości racjonalizacji surowców w systemie CloudSuite PLM for Process, producenci mogą dokonać świadomego wyboru i optymalizacji materiałów do produkcji w sposób, który może zapewnić znaczne i wymierne oszczędności oraz bezpośrednio wpływać na stan zapasów.

2. Uproszczona integracja z systemem ERP

Możliwość integracji aplikacji CloudSuite PLM for Process z systemem ERP zapewnia ciągłość w ramach tych aplikacji. Użytkownicy mają wgląd w spójne informacje za pośrednictwem środowiska użytkownika klasy konsumenckiej, które ujednolica oprogramowanie biznesowe. Użytkownicy zawsze mają dostęp do wszystkich potrzebnych im informacji, w każdym miejscu i w każdym czasie.

Ponad 20% użytkowników aplikacji Infor® CloudSuite PLM for Process korzysta z systemów ERP firm innych niż Infor

Producenci bazujący na procesach – w tym przedsiębiorstwa z segmentu spożywczego, chemicznego i life science – potrzebują funkcji PLM dostosowanych konkretnie do ich potrzeb. Właśnie dlatego system CloudSuite™ PLM for Process (Optiva®) został opracowany specjalnie z myślą o procesach produkcyjnych, aby firmy mogły sprostać wyzwaniom związanym z rozwojem produktów.

3. Stuprocentowa zgodność etykiet z przepisami

Przestrzeganie wymogów prawnych dotyczących treści etykiet nie jest opcjonalne – brak zgodności z przepisami wiąże się z ogromnym ryzykiem. Żaden system ERP nie rozwiązuje tego problemu. Aplikacja CloudSuite PLM for Process zapewnia producentom potrzebne im możliwości w zakresie projektowania, tworzenia i aktualizacji etykiet stale zgodnych z przepisami rządowymi. Integracja aplikacji CloudSuite PLM for Process z systemami ERP gwarantuje odpowiednią treść etykiet, dzięki czemu zgodność etykiet z przepisami stanowi część procesu operacyjnego.

4. Optymalizacja formuł

Aplikacja CloudSuite PLM for Process oferuje najlepsze w branży możliwości analizy kosztów materiałów, zapasów i zdolności produkcyjnych, aby producenci mogli wybrać najlepszą formułę dla danego produktu. Optymalizując formuły produktów za pomocą aplikacji CloudSuite PLM for Process, a następnie stosując system ERP do optymalizacji produkcji, producenci mogą znacznie obniżyć koszty materiałów i wytwarzać produkty w wydajniejszy sposób.

5. Zapewnienie lepszego przepływu pracy

Funkcje przepływu pracy oparte na decyzjach uwzględnione w aplikacji CloudSuite PLM for Process mogą pomóc skrócić całkowity czas wprowadzenia produktu na rynek i zapobiec kosztownym błędom, zapewniając menedżerom lepszy wgląd w proces rozwoju produktu w czasie rzeczywistym. Efektywność ogólnych procesów rozwoju produktu można poprawić za pomocą narzędzi do zarządzania projektami, takich jak „stage gate”, „backward”, „forward”, ścieżka krytyczna, harmonogramowanie z ustalonymi terminami i postępy realizacji projektu w formie wykresów Gantta. System PLM wpływan na usprawnienie przepływu pracy.

Szybsze wdrażanie innowacji

Celem systemu ERP jest optymalizacja i standaryzacja. Jednak nie jest on przeznaczony do wspierania innowacji. Aplikacja Infor CloudSuite PLM for Process (Optiva) oferuje producentom platformę, która obsługuje innowacje produktowe, a także pomaga utrzymać aktualność i atrakcyjność każdego produktu w ramach całego cyklu życia.

W oparciu o najnowsze rozwiązania – zarówno ze świata konsumentów, jak i przedsiębiorstw, które oferują nowy poziom użyteczności, łączności i informacji – przełomowe technologie w ramach aplikacji CloudSuite PLM for Process zmienią wszystko, co nam wiadomo o oprogramowaniu biznesowym. Dzięki niemu można skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek, podnieść wydajność nowych i zmodyfikowanych produktów, ograniczyć koszty, poprawić jakość i procesy certyfikacji, i wiele więcej.

U nich wdrożyliśmy oprogramowanie dla produkcji

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz wdrożyć system PLM? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów w branży spożywczej? Chcesz zrobić krok w stronę przemysłu 4.0? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację łańcucha dostaw i procesów produkcyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz: