fbpx

Optymalizacja zapasów i wydajności dzięki kompleksowemu planowaniu łańcucha dostaw

Rozwiązanie Infor® Supply Chain Planning (SCP) zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom obsługi na najwyższym poziomie. Dzięki połączeniu usług infrastruktury Amazon Web Services® (AWS®) i systemu operacyjnego Infor OS na platformie Infor funkcje branżowe dostępne w SCP praktycznie nie wymagają dostosowywania do indywidualnych potrzeb ani integrowania.

Funkcjonalność branżowa dostępna w modelu chmurowym

Infor Supply Chain Planning zawiera funkcje przeznaczone dla przedsiębiorstw globalnych, mechanizmy analizy sieci oraz narzędzia obsługi użytkownika rozszerzone o sztuczną inteligencję. Umożliwiają one:

 • regularne aktualizacje oprogramowania do najnowszych wersji.
 • Dostęp użytkowników do aplikacji z dowolnego miejsca i każdego urządzenia.
 • Skalowanie usług w chmurze stosownie do bieżących obciążeń.
 • Zmniejszenie całkowitego kosztu eksploatacji i nakładów inwestycyjnych.
 • Integrację aplikacji chmurowych i lokalnych z wbudowanymi interfejsami API.
 • Łączenie danych w chmurze i starszych aplikacjach w celu uzyskania informacji przydatnych w działaniu.
 • Szersze udostępnienie funkcji analitycznych w celu usprawnienia podejmowania decyzji.
 • Używanie funkcji bardziej zaawansowanych i opartych na sztucznej inteligencji, jeśli będzie tego wymagał rozwój firmy.

Narzędzia Infor wspierające kompleksowe planowanie łańcucha dostaw

Optymalizacja planów dotyczących produkcji i łańcucha dostaw zwiększa wydajność i rentowność przedsiębiorstwa. Zestaw narzędzi Infor Supply Chain Planning pozwala odpowiednio korygować używanie ograniczonych zasobów, a równocześnie synchronizować działania z zakresu produkcji i dystrybucji w celu ich dopasowywania do popytu w czasie rzeczywistym. Rezultatem jest szybkie rozszerzenie i usprawnienie procesów biznesowych.

 • Infor Integrated Business Planning

To kompleksowe rozwiązanie zostało opracowane z myślą o zapewnieniu funkcji z zakresu podstawowych procesów analitycznych, widoczności, współpracy i realizacji zadań. Pomaga ono przedsiębiorstwom z różnych branż w lepszej koordynacji łańcuchów dostaw oraz zachowaniu kontroli nad kosztami i świadczonymi usługami.

 • Sales & Operations Planning (S&OP)

Jest to intuicyjne rozwiązanie do planowania sprzedaży i operacji działające w chmurze, które synchronizuje realizowane wspólnie procesy. Szablony przepływu pracy ułatwiają regularne przeprowadzanie wspólnych przeglądów, dostosowywanie operacji do wymagań przedsiębiorstwa handlowego i wykrywanie najważniejszych niezgodności. Analiza scenariuszy pomaga w dostosowaniu się do ograniczeń mocy obliczeniowej, problemów z zapasami, problemów związanych ze wzrostem i wahań wydajności.

 • Infor Demand Planning

W rozwiązaniu tym wykorzystano unikatowe metody prognozowania probabilistycznego, które zapewniają wyjątkową dokładność prognoz. System automatycznie przetwarza ogromne ilości informacji pochodzących z wielkich zbiorów danych, kanałów informacyjnych przekazujących sygnały oraz niekończących się strumieni dynamicznych informacji płynących z danego procesu biznesowego. W rezultacie klient zyskuje szybką w działaniu platformę planowania popytu, która umożliwia sprawną współpracę w zespole. Problemy z planowaniem odchodzą do przeszłości.

 • Infor Supply Planning

Rozwiązanie to można łatwo dostosowywać do zmieniających się wymagań biznesowych dotyczących np. planowania obejmującego wiele ośrodków, ograniczeń czasu przechowywania produktu w strategiach budowania zapasów, równoważenia oferty produktów czy wyboru najlepszej receptury lub formuły produktu z uwzględnieniem dostępności materiałów, kosztów i popytu.

 • Infor Production Scheduling

Jest to rozwiązanie wspomagające planowanie łańcucha dostaw, które optymalizuje zasoby produkcyjne, a tym samym ułatwia producentom obniżenie kosztów oraz zwiększenie wydajności i przychodów.

Synchronizacja działań z zakresu produkcji i dystrybucji zgodnie z zapotrzebowaniem

Wybierając odpowiednie rozwiązanie technologiczne na potrzeby transformacji przedsiębiorstwa, warto uwzględnić wyzwania związane z planowaniem, którym muszą stawić czoła współczesne firmy. Choć może się wydawać, że wiele problemów branży o charakterze ogólnym nie zmienia się od lat, stawka jeszcze nigdy nie była tak wysoka. Wymaga to od przedsiębiorstw ponownej analizy potrzeb biznesowych i głównych kompetencji w celu znalezienia najlepszej ścieżki rozwoju.

 • Zmienność popytu

Dziś klienci mają do wyboru więcej opcji, a liczba konkurentów i alternatywnych miejsc zakupu rośnie. Wszystko to sprawia, że prognozowanie popytu jest dużym wyzwaniem. Odbieranie właściwych sygnałów popytowych staje się jeszcze ważniejsze, jeśli weźmiemy również pod uwagę takie czynniki, jak sezonowość, specjalne promocje czy wprowadzanie nowych produktów. Infor Demand Planning umożliwia korygowanie planów popytu stosownie do zmian na rynku z wykorzystaniem rozszerzonych funkcji modelowania, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu dokładności planowania popytu i podaży.

 • Niepewność podaży

Łańcuchy dostaw są dziś oparte na szerszych, bardziej rozbudowanych sieciach, a w związku z tym bardziej złożone. Aby je obsłużyć, przedsiębiorstwa muszą umiejętnie wykorzystywać zarówno zasoby własne, jak i kontraktowe. Takie czynniki, jak wzrost liczby ofert zindywidualizowanych i zmiany geopolityczne sprawiają, że zapewnienie podaży niezbędnej do zaspokojenia popytu jest jeszcze trudniejsze. Zestaw narzędzi Infor Supply Chain Planning umożliwia przedsiębiorstwom uwzględnienie kosztów i ograniczeń podaży w całym łańcuchu, co pozwala na szybkie i pewne reagowanie na zmiany rynkowe zanim pojawią się problemy.

 • Oczekiwania klientów

Klienci oczekują masowego dostosowywania ofert do indywidualnych wymagań, personalizacji doświadczeń i doskonałej realizacji zamówień. W rezultacie przedsiębiorstwom jeszcze trudniej jest efektywnie zarządzać ofertami produktów, zwłaszcza z uwzględnieniem takich czynników, jak koszt obsługi i cykle życia produktów. Narzędzia Infor Supply Chain Planning pomagają w sprostaniu tym presjom finansowym dzięki wykorzystaniu zautomatyzowanych technik optymalizacji, które upraszczają harmonogramy produkcji i ułatwiają efektywny przepływ produktów przy ograniczeniu przestojów do minimum.

Zaufali nam

Nasi konsultanci mają bogate doświadczenie projektowe, realizowali projekty wdrożenia oprogramowania w wielu przedsiębiorstwach. Poznaj projekty, które zrealizowaliśmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz wdrożyć zintegrowane planowanie? Może interesuję Ciebie digitalizacja procesów? Szukasz narzędzi wspierających optymalizację planów strategicznych i operacyjnych? Chętnie omówimy z Tobą korzyści, możliwości i wątpliwości, które masz. Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Wypełnij formularz: