fbpx

Infor pomaga firmie Zahid Tractor w transformacji cyfrowej

Dżudda, Arabia Saudyjska, 8 marca 2021 r. — Infor poinformował, że firma Zahid Tractor z Arabii Saudyjskiej, będąca dostawcą maszyn budowlanych i pojazdów użytkowych należącym do grupy Zahid Group, używa tego samego co grupa systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) w celu usprawnienia swojego środowiska informatycznego i zapewnienia widoczności procesów we wszystkich działach. Zahid Tractor wyróżnia się na saudyjskim rynku w sektorach budownictwa, transportu i dzierżawy dzięki ofercie ukierunkowanej na klienta oraz dążeniu do doskonałości. Integracja rozwiązania Infor M3 for Equipment pomoże mu w utrzymaniu tej pozycji.

Zahid Tractor poprzez swój dział maszyn budowlanych jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Caterpillar, z którą współpracuje od 71 lat, zaś poprzez dział pojazdów użytkowych ― autoryzowanym dystrybutorem grupy Volvo Trucks, obejmującej firmy Volvo Trucks, Renault Trucks i UD Trucks (w tym przypadku współpraca trwa od 41 lat).

Początkowo Zahid Tractor korzystał z samodzielnie opracowanego rozwiązania informatycznego. W miarę rozwoju firmy stało się ono jednak niewystarczające, a w szczególności nie było w stanie nadążyć za intensywną transformacją cyfrową. Zahid Tractor postawił więc sobie za cel usprawnienie i uproszczenie wszystkich aspektów swojej działalności w ramach programu „Etos doskonałości” oraz wdrożenie najnowszych technologii, takich jak analiza danych biznesowych, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. W związku z tym zlecił jednej z czterech największych firm konsultingowych nadzór nad analizą due diligence związaną z wyborem idealnego rozwiązania ERP.

Po zakończeniu procesu due diligence okazało się, że produktem idealnym, który najskuteczniej pomoże firmie Zahid Tractor w realizacji ambitnych celów dotyczących technologii cyfrowych, jest system Infor M3 for Equipment obejmujący rozwiązania ERP z zakresu produkcji, dystrybucji, sprzedaży sprzętu poprzez sieć dilerów oraz dzierżawy.

Infor M3 spełnił wszystkie wymagania dotyczące interfejsu związane ze wspólnymi inicjatywami firmy Zahid Tractor i jej partnerów typu OEM (producentów oryginalnego sprzętu). Pomógł w zapewnieniu lepszej widoczności łańcucha dostaw oraz podniesieniu poziomu obsługi klienta. Ze względu na skalę i znaczenie partnerów firmy Zahid Tractor, takich jak Caterpillar i Volvo Trucks Group, było to najważniejsze wymaganie wstępne stawiane systemowi ERP.

Infor M3 modernizuje najważniejsze obszary działalności firmy Zahid Tractor, od zarządzania cyklem życia sprzętu poprzez zarządzanie produktywnością pracowników i usługami dzierżawy po konserwację urządzeń, serwis w terenie, uzupełnianie zapasów i zarządzanie partnerami OEM. Kompleksowe rozwiązanie obejmujące analizę danych biznesowych dostarcza dyrektorom, kierownictwu i pracownikom kontaktującym się z klientami wartościowe dane, które pomogą im w planowaniu działań, codziennych operacjach, kontroli i podejmowaniu decyzji.

Infor M3 pomoże firmie Zahid Tractor w wykorzystaniu dynamicznego wzrostu na rynku sprzętu budowlanego w Arabii Saudyjskiej. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal Reportlinker.com, w latach 2020-2025 skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) tego rynku wyniesie 4,79%. Warto wspomnieć, że Arabia Saudyjska w ramach programu transformacji Vision 2030 realizuje wielkie projekty, takie jak supermiasto NEOM (więcej tutaj: „The LINE” (a revolution in urban living)), miasto rozrywki Qiddiya o powierzchni 334 kilometrów kwadratowych, a także duże dzielnice mieszkaniowe w głównych ośrodkach miejskich.

„W Arabii Saudyjskiej realizowane są najbardziej imponujące projekty budowlane na świecie” ― skomentował Barig Siraj, wiceprezes firmy Zahid Group odpowiedzialny za sprawy grupy. „Zahid Group wnosi swój udział w te ważne przedsięwzięcia jako jeden z głównych dostawców maszyn budowlanych i pojazdów użytkowych. Dzięki takim rozwiązaniom jak Infor M3 grupa może szybciej i efektywniej reagować na nowe wymagania klientów, a równocześnie zwiększać swoją ogólną efektywność i zdolność do osiągania sukcesów”.

„Bardzo nas cieszy, że możemy pomóc firmie Zahid Tractor w transformacji cyfrowej” ― powiedział Amel Gardner, wiceprezes firmy Infor na region Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA). „Infor M3 pomaga przedsiębiorstwom w zapewnieniu widoczności wszystkich operacji oraz zwiększeniu produktywności i wydajności. Ułatwia też kierownictwu podejmowanie dobrze umotywowanych decyzji. Krótko mówiąc, udostępnia funkcje niezbędne do osiągania sukcesów w kapitałochłonnych i dynamicznie rozwijających się branżach, takich jak produkcja sprzętu budowlanego”.

Obecnie Zahid Group współpracuje z Inforem w związku z wdrażaniem rozwiązań Infor Birst Analytics i Infor M3 CloudSuite w innych spółkach należących do grupy.

Informacje o firmie Infor

Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla poszczególnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji: www.infor.com.

# # #

Dodatkowych informacji udziela:
Roger Field
Wallis PR
+971 50 273 9936
infor@wallispr.com

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).