fbpx

Infor pomaga grupie Z Nautic w migracji do chmury

Renomowany producent sztywnych łodzi nadmuchiwanych wybiera Infor CloudSuite Equipment ― nowoczesne i skalowalne rozwiązanie ERP, które zoptymalizuje procesy biznesowe i zapewni pracownikom większą samodzielność dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

Rueil-Malmaison, Francja, 11 maja 2021 ― Infor, dostawca chmurowych rozwiązań branżowych dla przedsiębiorstw, poinformował, że grupa Z Nautic wdraża Infor CloudSuite Equipment — wielodostępowy system ERP działający w chmurze, zaprojektowany z myślą przedsiębiorstwach wyspecjalizowanych w produkcji, dystrybucji i wypożyczaniu sprzętu. Grupa Z Nautic była wcześniej znana jako Zodiac, a jej marka stała się synonimem nadmuchiwanych łodzi na całym świecie. Przed rozpoczęciem tego projektu firma podzieliła się, a jej francuski oddział produkcyjny został przeniesiony do Tunezji. Na skutek tych zmian Z Nautic utracił kontrolę nad swoim systemem informatycznym w zakresie dystrybucji, zarządzania sprzętem oraz śledzenia łodzi na podstawie numerów seryjnych.

Założona 125 lat temu grupa Z Nautic w ostatnich latach przeszła wiele zmian zarówno o charakterze biznesowym, jak i organizacyjnym. Dziś zatrudnia 600 pracowników i ma 1600 partnerów-dilerów (i kilku dystrybutorów) na całym świecie. Zajmuje się wyłącznie produkcją oraz dystrybucją łodzi przeznaczonych do użytku profesjonalnego i rekreacyjnego.

Grupa Z Nautic używała wcześniej starszej wersji rozwiązania Infor M3, której nie modernizowała z powodu problemów i zmian wewnętrznych. W 2019 roku zdecydowała się na przekształcenie swojego systemu informatycznego, a związane z tym projektem konsultacje rynkowe i audyt zleciła firmie Ernst & Young. W ramach przetargu, w którym uczestniczyło wielu dostawców, pod koniec 2020 roku grupa Z Nautic zdecydowała się na ofertę firmy Infor i jej partnera Hetic 3. Nie ograniczyła się do prostej wymiany systemu, lecz wybrała opcję migracji do chmury.

„Nasza decyzja o wyborze tego rozwiązania była podyktowana trzema głównymi przyczynami” ― powiedział Anthony Chapeltegui, dyrektor ds. informatycznych w firmie Z Nautic. „Po pierwsze, Infor zaoferował standardowe funkcje biznesowe doskonale dostosowane do naszych procesów sprzedaży (z uwzględnieniem wypożyczania) oraz zarządzania częściami zamiennymi, zaopatrzeniem i magazynem. Po drugie, chcieliśmy wdrożyć konfigurację typu „oprogramowanie jako usługa” (SaaS), aby zyskać większe bezpieczeństwo, skalowalność, prostotę i niezawodność. Trzecią przyczyną były zintegrowane, wbudowane moduły analityczne, które w długim terminie zapewnią naszym użytkownikom kontrolę nad tworzeniem tabel i raportów, w szczególności z podziałem na obszary geograficzne i produkty”.

„O migracji zdecydowały przede wszystkim nasze długoletnie, oparte na wzajemnym zaufaniu relacje z firmą Z Nautic, a także oferowana przez Infor opcja usługi przetwarzania w chmurze” ― skomentował Christophe Pino, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Hetic 3. „Opcja ta zapewnia korzyści wynikające z elastyczności i skalowalności na żądanie, a równocześnie pozwala uwzględnić wymagania i możliwości finansowe klientów”.

Rozwiązanie to, wdrożone w wielodostępowym środowisku chmurowym, sprawi, że informatycy z firmy Z Nautic nie będą już musieli wykonywać czasochłonnych zadań związanych z utrzymaniem i modernizacją środowiska informatycznego.

130 użytkowników zacznie pracować z nowym rozwiązaniem Infor CloudSuite Equipment już pod koniec 2021 roku. To ważne, ponieważ kryzys związany z pandemią przyspieszył rozwój firmy Z Nautic i spowodował zapełnienie jej księgi zamówień. Na razie wszystkie działy przedsiębiorstwa, które będą korzystać z nowego systemu (tj. działy finansów, produkcji, sprzedaży, marketingu, kontroli jakości, zarządzania produktami, zakupów i zaopatrzenia), uczestniczą w serii zdalnych warsztatów szkoleniowych organizowanych przez Hetic 3 i potwierdziły już trafność tego wyboru.

„Jesteśmy pod wrażeniem niezwykle przyjaznego interfejsu systemu Infor” ― stwierdza Chapeltegui. „Nasi pracownicy są nim zachwyceni. Dzięki niestandardowym ustawieniom i wyświetlaczom dostosowanym do indywidualnych potrzeb poczuli się, jakby zostali przeniesieni z epoki kamienia do ery cyfrowej.  Z kolei efektywne funkcje automatyzacji procesów i obsługi przepływów pracy pozwalają nam się spodziewać szybkiego wzrostu wydajności po wdrożeniu rozwiązania. Dzięki większej centralizacji danych będziemy mogli lepiej poznać naszych dilerów, co przyniesie nam dodatkowe korzyści. Oczekujemy też oszczędności czasu i pieniędzy”.

Ponadto planujemy wdrożenie konfiguratora klientów i partnerów, który umożliwi bardziej płynne i sprawne wprowadzanie indywidualnych ustawień oraz wybieranie opcji, a także zarządzanie częściami podczas budowania łodzi.

Informacje o firmie Z Nautic
Istniejąca od 125 lat firma Zodiac Nautic może się pochwalić ogromnym doświadczeniem i kluczowymi innowacjami w sektorze nadmuchiwanych łodzi, których jest wynalazcą. Oferuje produkty o wyjątkowej odporności i niezawodności dzięki wykorzystaniu materiałów i procesów produkcyjnych, które są zawsze oparte na najnowocześniejszych technologiach. Grupa Zodiac Nautic jest obecna w ponad 50 krajach na całym świecie i ma przeszło 1600 autoryzowanych dilerów. Naszą misją jest umożliwienie każdemu przeżycia niezapomnianych przygód na wodzie. Więcej informacji: https://www.zodiac-nautic.com/en-us/

Informacje o firmie Hetic 3
Hetic 3, podmiot zależny grupy HELIOS, ma ponad 15 lat doświadczenia i zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników. Cieszy się uznaniem na rynku integracji rozwiązań ERP i ma ambicję zostać głównym partnerem firmy Infor w zakresie dystrybucji i wdrażania rozwiązania M3. Działalność firmy Hetic 3 skupia się na trzech głównych obszarach: dystrybucji oprogramowania, integracji oprogramowania oraz serwisowania aplikacji innych producentów. Hetic 3 zatrudnia prawie 70 konsultantów w 4 agencjach we Francji. Obsługuje ponad 100 klientów z branży spożywczej, handlu detalicznego, produkcji przemysłowej i mody. Wiedza funkcjonalna konsultantów na temat biznesu połączona z doświadczeniem w zakresie systemu Infor M3 ERP stanowi prawdziwą wartość dodaną i gwarancję powodzenia projektów realizowanych wspólnie z klientami. Hetic 3 oferuje również wstępnie skonfigurowane rozwiązanie M3 dla branży winiarskiej i spirytusowej. Więcej informacji: https://www.hetic3.fr/

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla poszczególnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji: www.infor.com.

Dodatkowych informacji udziela:
Richard Moore
Infor PR EMEA
Richard.moore@infor.com
+447976111243

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).