fbpx

Wolf Lingerie wybiera rozwiązanie Infor CloudSuite Fashion by wspierać rozwój sprzedaży internetowej.

W epoce e-commerce francuski producent bielizny rozpoczął olbrzymi projekt zabezpieczania systemu informatycznego oraz zindustrializowania procesów w celu spełnienia wymagań rynku internetowego.

RUEIL-MALMAISON, Francja – Infor, wiodący dostawca aplikacji chmurowych poinformował, że firma Wolf Lingerie wybrała Infor CloudSuite Fashion – rozwiązanie ERP zaprojektowane specjalnie dla branży modowej, tekstylnej i dóbr luksusowych, jako część projektu restrukturyzacji systemów informatycznych i procesów do połowy 2022 roku.

Ze 150 pracownikami i obrotami rzędu 50 milionów Euro, Wolf Lingerie od ponad 40 lat wyróżnia się na wysoce konkurencyjnym rynku damskiej bielizny, tworząc i oferując wszystkim kobietom „pozytywną i kompletną bieliznę” w różnorodnych liniach produktowych oraz bogatych i spójnych markach. Sztandarowy produkt – kolekcja „Sans Complexe” – okrzyknięta przez Francuzki trzecią ulubioną marką (na równi z „Billet Doux”), jest linią bielizny z pięknymi fantazyjnymi modelami, które spełnią potrzeby kobiet „plus size”, pozwalając im się czuć pięknymi.

Eric Bricout, dyrektor administracyjny i finansowy, dowodzący jednocześnie działem IT w Wolf Lingerie mówi: ”Nasz projekt rozpoczął się w drugim kwartale 2020 roku. Mieliśmy świadomość, że duża część naszych systemów IT jest przestarzała; chcieliśmy wyposażyć naszą firmę w nowoczesny i skalowalny system ERP, zdolny do obsługi międzynarodowego rozwoju (szczególnie w Europie południowej, Niemczech, Turcji i Skandynawii), w system otwierający drzwi dla nieustannie wymagającej klienteli w zakresie innowacji, jakości produktu i usług stowarzyszonych. Nasz system e-commerce również stawał się przestarzały i napotykaliśmy coraz więcej problemów w dostawach i zarządzaniu zapasami. Trudności te były jeszcze potęgowane przez rosnące wymagania kanałów sprzedaży takich jak supermarkety i platformy zakupowe.”

We współpracy z niemiecką firmą konsultingową P5 Empowering, która już wspomagała Wolf Lingerie w części projektu dotyczącej zarządzania cyklem życia produktu, przeanalizowano procedury i wybrano 15 rozwiązań, z których zostały w końcu 4. Po dostarczeniu finalistom zestawu danych, odbyły się testy i rozliczne warsztaty zanim firma zdecydowała się na wybór.

„Infor szybko wybił się na prowadzenie, spełniając wszystkie kryteria, które zdefiniowaliśmy – w szczególności przyjazność użytkownikom, bogata funkcjonalność, nowoczesna technologia i możliwość obsługi olbrzymiej części naszych procesów w standardzie rozwiązania” – kontynuuje Bricout. „W tym samym czasie zdecydowaliśmy się na współpracę z LTTD Consulting, partnerem Infor w zakresie Infor CloudSuites, w szczególności Infor CloudSuite Fashion. Doświadczenie i wiedza LTTD zdecydowały o tym, że zmodyfikowaliśmy nasze procedury do tych zaproponowanych jako standard w rozwiązaniu Infor, które wpisują się w bardziej zindustrializowane podejście.

Wybór rozwiązania Infor, dokonany w maju 2021, obejmuje szeroki zakres – od całego łańcucha dostaw do planowania zakupów i fakturowania, przez zarządzanie zapasami i dostawami, finansami i księgowością. W drugiej fazie projekt obejmie wdrożenie modułu Infor BI. Potęga i otwartość technologii Infor OS zapewni, że zestaw Infor CloudSuite Fashion będzie łatwo zintegrowany z innymi aplikacjami Wolf Lingerie, takimi jak system PLM i Infor WMS.

Wdrożenie planowane jest na połowę 2022 roku, do tego czasu musimy zrewidować nasze wszystkie procesy żebyśmy mogli skorzystać z bogactwa funkcjonalności standardu Infor CloudSuite Fashion” – wyjaśnia Bricout. „Wybór chmury był naturalny – dzięki korzyściom, jakie ona zapewnia, takim jak np. elastyczność, skalowalność i szybkość wdrożenia.”

Jednocześnie firma zaczęła proces rekrutacji by dopasować zasoby ludzkie do celów sprzedaży online (w szczególności przez platformy zakupowe), które to cele są podstawą standaryzacji i industrializacji firmy.

Romain Charreton, account manager Infor, mówi: “Infor CloudSuite Fashion zapewnia markom z branży fashion możliwość zarządzania wszystkimi aspektami biznesu w ramach zintegrowanego, konfigurowalnego i skalowalnego rozwiązania. W dodatku, moduł prognozowania sprzedaży we współpracy zespołowej sprawi, że firma Wolf Lingerie – podobnie jak nasi inni klienci z branży – będzie mogła zoptymalizować zarządzanie zamówieniami i zatowarowaniem sklepów, ulepszając działalność operacyjną i podnosząc zadowolenie klientów.”

Bricout twierdzi: “Dzięki Infor CloudSuite Fashion patrzymy w przyszłość I zarządzamy ewolucją naszej strategii dystrybucji omnichannel z większym spokojem. Otwarta infrastruktura systemu, umożliwiająca integrację z innymi aplikacjami, a także przyczyni się do szybkiej zmiany naszych wszystkich systemów IT w jeden w pełni zcentralizowany i bezpieczny system, zarówno z perspektywy aplikacji, jak i danych.

O firmie LTTD Consulting
Założona w 2006, firma LTTD Consulting jest strategicznym partnerem Infor we Francji. Około 100 pracowników firmy działa w tym kraju i całej Europie, obsługując branże takie jak Fashion, dobra luksusowe, sektor spożywczy i dystrybucyjny.

LTTD Consulting zatrudnia najlepszych specjalistów Infor M3 z całego świata, łącznie z inżynierami, deweloperami i konsultantami, i opiera działanie na silnych wartościach szacunku, zaangażowania i wiedzy, wspierając swoich klientów codziennie w ich projektach, nieustających usprawnieniach, szkoleniach MCO/ TMA, itp. Więcej informacji: https://lttd-consulting.com/index.php

O firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Z newralgicznych aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 65 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

# # #

Kontakt dla prasy
Vincent Fournier & Odile Pin
Tél. +33 (0)6 80 34 24 00 – Tél. +33 (0)6 81 80 35 46
vf@pr.dragway-productions.com – odilepin@r2po.fr
Twitter : @InforFranceNews

 

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).