fbpx

Infor podpisał 7-letnią umowę z firmą Sealord, nowozelandzkim potentatem w branży owoców morza

Infor CloudSuite Food & Beverage odegra kluczową rolę w poprowadzeniu firmy z Nowej Zelandii w kierunku zrównoważonego rozwoju, efektywności kosztów i monitorowania łańcucha dostaw.

Infor ogłosił dzisiaj, że Sealord, jedna z największych firm produkujących owoce morza na półkuli południowej, wybrała Infor CloudSuite Food & Beverage (F&B) oraz Infor Supply Chain Planning (SCP) w ramach siedmioletniej umowy na oprogramowanie jako usługę dostępnej w chmurze współdzierżawionej, aby zwiększyć produktywność, poprawić prognozowanie i osiągać zrównoważony rozwój.

Sealord wybrał wiodącego dostawcę ERP w chmurze, firmę Infor, jako partnera strategicznego, aby wdrożyć platformę operacyjną, która od samego początku zapewnia wzrost funkcjonalności, jak również pozwala na ciągłe dostosowywanie się do zmieniających się wymagań. Jako firma intensywnie korzystająca z aktywów, Sealord chce również wprowadzić ulepszone i nowoczesne rozwiązanie do zarządzania zasobami, które spełni jej wszechstronne wymagania. Obejmują one zakup i oddanie do użytku, konserwację i zarządzanie aktywami oraz monitorowanie przez użytkowników przebywających zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Dowiedz się więcej o Infor CloudSuite F&B: www.infor.com/products/cloudsuite-food-and-beverage

Oprócz zmniejszenia ryzyka i poprawy wydajności w całym biznesie, skupienie się firmy Sealord na promowaniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju zaowocowało wyborem rozwiązania Infor CloudSuite, zbudowanego specjalnie dla branży F&B. Pomoże ono zarządzać określonymi wskaźnikami emisji dwutlenku węgla i innymi działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju, takimi jak monitorowanie temperatury morza i zużycia tworzyw sztucznych. Wszystko to umożliwi i usprawni raportowanie, zarządzanie i realizację celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

CIO firmy Sealord Matthew Dodd powiedział, że Infor został wybrany, ponieważ był idealnym partnerem strategicznym.

„Infor zawarł w Infor CloudSuite F&B funkcjonalności charakterystyczne dla naszej branży, które są dostosowane do procesów biznesowych i funkcjonowania firmy Sealord. Dzięki temu od razu otrzymaliśmy idealnie dopasowane rozwiązanie. Szukaliśmy strategicznego, długoterminowego partnera do współpracy, cenimy nie tylko wieloletni rozwój firmy Infor, który zaowocował doskonałymi możliwościami w zakresie zarządzania produkcją żywności, ale także fakt, że Infor i Sealord mają podobne poglądy na temat ludzi i kultury” – powiedział Dodd.

„Musieliśmy zająć się rosnącym ryzykiem biznesowym i ryzykiem dotyczącym bezpieczeństwa związanym z naszymi starymi systemami. Infor umożliwi nam przeprojektowanie naszych podstawowych systemów finansowych wokół obecnych i przewidywanych wymagań biznesowych” – dodał Dodd. „Dzięki firmie Infor będziemy mogli łatwiej zautomatyzować przepływy pracy, procesy finansowe związane z końcem miesiąca i zapewnić standardowe raporty, aby zwiększyć wydajność w całej firmie”.

Dzięki firmie Infor, Sealord będzie mógł również dodać kluczowe wskaźniki, dane statystyczne i inne informacje niezwiązane z finansami w obszarach biznesowych, takich jak np. zrównoważony rozwój, udział w rynku, liczba pracowników, nastroje klientów, trendy rynkowe oraz dane dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

Nowe rozwiązanie zapewni również kompleksową, obejmującą wiele walut konsolidację finansową w pakiecie ERP w chmurze, dzięki czemu wszystkie spółki Grupy Sealord będą podlegały raportowaniu i zarządzaniu w jednym systemie, co pozwoli Sealord na wycofanie kosztownego, odrębnego oprogramowania do konsolidacji.

„Standaryzacja według jednego systemu zaopatrzenia zapewni efektywność procesów zakupowych i obniży koszty. Poprawi również szybkość i precyzję, a także przejrzystość planowania i prognozowania. Sealord zaoszczędzi cenny czas dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi do organizacji pracy, automatyzacji i sztucznej inteligencji” – powiedział Dodd.

Sealord obecnie prowadzi działalność w zakresie rybołówstwa, akwakultury i przetwórstwa lądowego w Nowej Zelandii i Australii oraz działalność handlową na całym świecie. Rozwiązania Infor zostaną przyjęte w całej firmie.

Wiceprezes Infor na region Australii i Nowej Zelandii i dyrektor zarządzający Jarrod Kinchington powiedział, że umowę udało się podpisać po wygraniu bardzo konkurencyjnego przetargu.

„Cieszymy się, że możemy być strategicznym partnerem Sealord, pomagając usprawnić działalność firmy i osiągnąć nowy poziom efektywności dzięki innowacyjnym i dostosowanym do branży funkcjom oferowanym przez Infor CloudSuite. Zbudowaliśmy bardzo dobre relacje z firmą, pomimo przeszkód związanych z pandemią. Cieszymy się, że możemy pomóc firmie Sealord w realizacji jej strategicznych celów, i że może skupić się na swojej podstawowej działalności, podczas gdy nasza platforma zapewni dane i ich płynne monitorowanie”, powiedział Kinchington.

O firmie Sealord

Dzięki prowadzeniu połowów w Nowej Zelandii, Australii i na Mauritiusie, Sealord jest jedną z największych firm zajmujących się owocami morza na półkuli południowej. Sealord zatrudnia ponad 1000 osób w Nowej Zelandii i 240 osób za granicą, prowadząc zarówno zrównoważone połowy głębinowe, jak i akwakulturę ryb. Sealord eksportuje 90% połowu pod postacią różnego rodzaju produktów mrożonych do ponad 40 krajów. Firma specjalizuje się w połowach, przetwarzaniu, dystrybucji i marketingu. Pracownicy Sealord są pasjonatami rybołówstwa, innowacji, pysznych owoców morza i troski o dobro swoje i środowiska. Sealord jest jednym z największych posiadaczy kwot połowowych w Nowej Zelandii, odławiającym ekologiczne owoce morza, a także właścicielem Petuna Aquaculture (hodowla łososia i pstrąga oceanicznego) oraz Sealord King Reef (hodowla barramundi) w Australii. Firma Sealord została założona w Nelson, w Nowej Zelandii, ponad 60 lat temu. Obecnie Sealord jest w równym stopniu własnością Maorysów poprzez Moana New Zealand i globalnej firmy zajmującej się owocami morza Nippon Suisan Kaisha Ltd. (Nissui). Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.sealord.com.

O firmie Infor
Infor jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania biznesowego w chmurze, dostosowanego do potrzeb poszczególnych branż. Tworzymy kompletne rozwiązania dla branż takich jak produkcja przemysłowa, dystrybucja, opieka zdrowotna, przemysł spożywczy, motoryzacja, przemysł lotniczy i obronny oraz zaawansowane technologie. Aplikacje i usługi Infor są zaprojektowane tak, aby zapewnić trwałe korzyści operacyjne, bezpieczeństwo i szybszy czas uzyskania wartości. Naszą misją jest dostarczanie klientom skutecznych rozwiązań biznesowych, dlatego też nieustannie wprowadzamy innowacje pozwalające szybko reagować na pojawiające się wyzwania branżowe. 17 000 pracowników Infor z głęboką wiedzy o branży pomaga ponad 60 000 organizacji w 175 krajach przezwyciężyć problemy na rynku i osiągać założone cele biznesowe. Jako firma Koch, nasza siła finansowa, struktura własnościowa i długoterminowa perspektywa pozwalają nam na budowanie trwałych, wzajemnie korzystnych relacji z naszymi klientami, pracownikami i partnerami. Odwiedź stronę www.infor.com.

# # #

Źródło: Infor

W Polsce Infor CloudSuite jest dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).

Kontakt: natasza.piekarska@i-pcc.pl