fbpx

Rafineria Preem wybiera Infor M3

Największa rafineria w Szwecji wdroży Infor M3 w celu ustandaryzowana informacji i modelu procesów.

Infor, wiodący dostawca aplikacji biznesowych dla wybranych branż ogłosił, że Preem, największa rafineria w Szwecji, zainwestowała w system Infor M3, który pomoże jej w modernizacji firmy. Celem inwestycji jest też standaryzacja modelu informacji i procesów, harmonizacja finansów oraz usprawnienie komunikacji między dwoma centrami Preem – Dostaw i Rafinerii oraz Marketingu i Sprzedaży. Rozwiązanie Infor M3 będzie wdrożone w całej organizacji w Szwecji dla 600 użytkowników. Projekt jest częścią programu zarządzania zmianą w Preem – SVAR*.

Preem planuje wdrożyć pełny zestaw aplikacji Infor, łącznie z zarządzaniem łańcuchem dostaw, budżetowaniem, planowaniem i konsolidacją oraz zarządzaniem relacjami z klientem (CRM). „Mamy nadzieję na zredukowanie złożoności procesów dzięki wykorzystaniu rozwiązań Infor w maksymalnym stopniu,” powiedziała Catarina Lotse, dyrektor programu w Preem. „Potrzebujemy równowagi i wydajności kosztów w obsłudze nowej legislacji, oraz wsparcia naszego strategicznego rozwoju w kierunku nowych rynków takich jak źródła energii odnawialnej.”

Jako największa firma paliwowa w Szwecji, obsługująca prawie połowę rynku paliw, Preem jest też kluczowym graczem kierującym się w stronę źródeł energii odnawialnej. Sprzedaż benzyny, oleju napędowego i smaru na szwedzkim rynku odbywa się poprzez własne marketingowe kanały firmy oraz poprzez certyfikowanych resellerów i stacje benzynowe. Preem ma krajową sieć około 600 stacji benzynowych dla odbiorców indywidualnych i firmowych. Biorąc pod uwagę wielkość firmy oraz fakt, że sektor transportu odpowiada za 1/3 emisji wszystkich gazów cieplarnianych w Szwecji, Preem pracuje intensywnie nad redukcją emisji gazów i zminimalizowaniu ich wpływu na środowisko na wszystkich etapach. Tak więc, zrównoważenie dostaw i popytu w łańcuchu dostaw jest kluczowym wyzwaniem, z którym zmierzy się Infor M3 i aplikacje Infor Supplay Chain Planning.

Kluczowe fakty:

  • Infor M3 pomoże Preem osiągnąć przejrzystość w rzeczywistych poziomach zapasów w  całym łańcuchu dostaw.
  • Infor M3 wesprze analizę danych w ramach całego łańcucha dostaw, aż do klienta końcowego.
  • Infor M3 zapewni możliwość śledzenia partii aż do najmniejszego składnika.

Preem będzie korzystał także z Infor ION®, elastyczniej platformy middleware, dzięki której aplikacje mogą działać jako osobne źródła raportowania i analiz, bez konieczności manualnej konsolidacji informacji. ION zarządza również przepływami danych między wszystkimi aplikacjami oraz zapewnia ich połączenie z chmurą i z innymi zewnętrznymi urządzeniami i systemami.

Wdrożenie Infor M3 jako trzon rozwiązania biznesowego w Preem będzie prowadzone w ramach wspólnego programu Infor i Preem, w trzech dużych etapach.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Preem wybrał Infor na partnera tak ważnych transformacji biznesowych,” powiedział Malte Ekedahl, dyrektor ds sprzedaży w Infor. „Celem wyboru systemu było uproszczenie procesów, usprawnienie łańcucha dostaw i przygotowanie firmy do przyszłego strategicznego rozwoju na nowe rynki. Jesteśmy dumni, że to właśnie Infor M3 pomoże osiągnąć te cele. Preem jest jednym z naszych największych nowych klientów w ostatnich latach w regionie państw skandynawskich”.

#

*O programie SVAR
SVAR to skrót oznaczający wewnętrzny projekt Preem, który ma na celu wydajne zarządzanie produktami, procesami i rachunkowością. W ramach projektu Preem wymieni około 30 systemów, zastępując je nowymi narzędziami, które zoptymalizują poziom zapasów oraz usprawnią relacje z partnerami biznesowymi.

O firmie Preem

Preem to największa firma paliwowa w Szwecji, z możliwością rafinacji ponad 18 milionów metrów sześciennych ropy naftowej rocznie w dwóch rafineriach. Firma produkuje i sprzedaje benzynę, olej napędowy oraz paliwa ze źródeł odnawialnych dla firm i odbiorców indywidualnych w Szwecji i za granicą. Około 2/3 produkcji jest eksportowane.

Preem zapewnia też ogrzewanie i produkty energetyczne ponad połowie szwedzkich przedsiębiorstw przemysłowych oraz jednej trzeciej małych firm. Preem ma krajową sieć blisko 600 stacji benzynowych, które obsługują prywatny i komercyjny transport.

Firma zatrudnia ponda 1200 pracowników, a jej obroty wyniosły 94 mld koron szwedzkich (SEK) w 2014 roku. Więcej informacji na www.preem.com.

 

O firmie Infor

Infor, z obrotami rzędu 2,8 mld USD, jest trzecim na świecie pod względem wielkości dostawcą aplikacji i usług biznesowych. Dzięki rozwiązaniom Infor już ponad 70 tysięcy przedsiębiorstw (dużych i średniej wielkości) może usprawniać operacje oraz intensyfikować rozwój w wielu sektorach przemysłu. Szczegóły o firmie i rozwiązaniach – www.infor.com.

System Infor M3 w Polsce (i usługi wdrożeniowe) jest oferowany przez firmę Polish Consulting Company Sp. z o.o. (PCC), która jest partnerem Infor w Polsce. PCC obsługuje obecnie ponad 80 klientów użytkujących system Infor M3 w kraju i bierze udział w projektach wdrożeniowych systemu na całym świecie. Szczegóły o firmie i jej ofercie – www.e-pcc.pl.