fbpx

Nutriset zastępuje swoje systemy informatyczne Infor M3

Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych dla poszczególnych branż i przeznaczonych m.in. do działania w chmurze, poinformował, że Nutriset, francuska agro-przemysłowa firma specjalizująca się w badaniu i rozwijaniu żywieniowych rozwiązań mających na celu leczenie i zapobieganie niedożywieniu, zdecydowała, że wdroży Infor M3 Food & Beverage jako swoje nowe rozwiązanie ERP.

Nutriset jest rozpoznawalny dzięki swoim wyspecjalizowanym rozwiązaniom żywieniowym, takim jak mleko typu F-75 i F-100 o leczniczym działaniu czy Plumpy’Nut – pierwszy gotowy od razu do spożycia posiłek o leczniczych właściwościach. Rozwiązania te, słynne na całym świecie, umożliwiają pomoc milionom dzieci cierpiącym na niedożywienie i są im dostarczane dzięki współpracy z partnerami działającymi w lokalnych warunkach: oddziałami ONZu, międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, a także z lokalnymi władzami i pracownikami medycznymi.

Wdrożenie projektu Infor M3 przez Infor i jego francuskiego partnera LTTD Consulting odpowiada oczekiwaniom firmy Nutriset co do jej planu rozwoju.

“Proces selekcji naszego nowego systemu ERP jest dokładnie przemyślany i przeanalizowany; chcieliśmy wdrożyć dynamiczne rozwiązania rynkowe, a także rozwijać zdolność do przewidywania zmian w naszym sektorze” – mówi Christophe Devillers, IT Manager w Nutriset – “Rozwiązanie firmy Infor okazało się najbardziej odpowiadające naszym wymaganiom. Jego specjalistyczna prekonfiguracja ukierunkowana na przemysł spożywczy, funkcjonalność i koszty czynią go konkurencyjnym. Co więcej, nasz zespół był pod wrażeniem atrakcyjnego i intuicyjnego interfejsu.”

Rozwiązanie Infor M3 Food & Beverage rozwiązuje konkretne problemy, z którymi spotyka się sektor żywności i napojów, takie jak okres przydatności do spożycia, akceptowana waga, a także zmienne cechy produktu. Rozwiązanie Infor usprawni produkcję, łańcuch dostaw, kontrolę jakości i obszar finansowy,
“Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc wspierać Nutriset w ich projekcie strategicznej digitalizacji w tym dynamicznie się rozwijającej branży spożywczej” – mówi Laurent Jacquemain, wiceprezes na region południowej Europy w Infor – “Dzięki Infor M3 i możliwości śledzenia całego łańcuchu dostaw Nutriset będzie w stanie ulepszać swoje operacje i wypełniać powziętą przez siebie misję w sektorze humanitarnym jeszcze efektywniej.”

O Nutriset i Grupie Nutriset
Członek Grupy Nutriset, Nutriset, niezależny rodzinny biznes, jest w 100% oddany badaniom, tworzeniu i rozpowszechnianiu rozwiązań żywieniowych, aby leczyć i zapobiegać niedożywieniu w najbardziej bezbronnych społecznościach. Więcej informacji: www.nutriset.fr.

Groupe Nutriset, z siedzibą główną w Normandii (Francja), jest stowarzyszeniem różnych firm partnerskich, których celem jest zapewnienie dostępu do jakościowej żywności. Na czele Grupy Nutriset stoją dwie firmy: Nutriset, światowy lider w projektowaniu, produkcji i dystrybucji agro-żywności, wyspecjalizowanej do zwalczania niedożywienia; oraz Onyx Development, działający na rzecz zrównoważonego agro-przemysłu. Ich dopełniająca się ekspertyza wspiera nowatorskie rozwiązania w sektorze żywienia, żywności i agro-żywności, od podstawowych badań, po finansową i społeczną inżynierię. Więcej informacji: www.groupenutriset.fr

O firmie Infor

Infor tworzy specjalizowane branżowo oprogramowanie dla biznesu udostępniane m.in. w technologii cloud. Firma zatrudnia 15 000 pracowników, obsługuje 90 000 klientów w ponad 170 krajach. Rozwiązania Infor są tworzone z myślą o rozwoju. Więcej informacji na stronie http://pl.infor.com/.