fbpx

Firma Norsk Kylling rozwija produkcję najlepszego kurczaka na świecie we współpracy z Infor i Columbus

Norsk Kylling zamierza stworzyć najlepszy na świecie łańcuch wartości w branży hodowli kurcząt, w której na pierwszym planie będzie dobrostan zwierząt. Infor CloudSuite Food & Beverage z firmą Columbus jako partnerem strategicznym zapewni jeszcze lepszą kontrolę, jakość i wydajność w całym łańcuchu wartości.

Dowiedz się więcej o Infor CloudSuite Food & Beverage: https://www.infor.com/en-gb/products/cloudsuite-food-and-beverage

W zakładzie w Støren w pobliżu Trondheim firma Norsk Kylling produkuje smaczne wyroby z drobiu pod marką Solvinge. Norsk Kylling dysponuje również wylęgarnią kurcząt Hugaas Rugeri od jej przejęcia 2016 r., co oznacza, że firma obsługuje cały łańcuch wartości, od inkubacji jaj poprzez wylęg i chów brojlerów, po produkcję gotowych dań z drobiu.

Firma Norsk Kylling zajmuje się hodowlą kurcząt od 1991 roku. W 2015 r. sieć sklepów spożywczych Rema kupiła firmę, która od tego czasu nieustannie rozwija i usprawnia swoją działalność oraz dostosowuje się do nowych wymagań w zakresie jakości, przepisów, regulacji i ekologicznej produkcji. Wraz z rozpoczęciem budowy nowego zakładu w Orkdal ważne stało się wdrożenie nowoczesnego systemu biznesowego do obsługi gromadzonych danych, automatyzacji produkcji i zarządzania logistyką, zapasami oraz procesami utrzymania zasobów.

„System ERP umożliwia nam ścisłą kontrolę danych, materiałów i finansów w całym skomplikowanym łańcuchu wartości. Współpracujemy z około 150 dostawcami jaj, kurcząt z wylęgu i brojlerów. System biznesowy obejmuje zarówno wylęgarnię jak i ubojnię, a także zakup i sprzedaż jaj i kurcząt. Obecnie mamy pełną kontrolę i możliwość dokumentowania całej drogi produktu od rolnika do talerza” – mówi Torfinn Utne, kierownik działu IT w firmie Norsk Kylling.

Kontrola i dokumentacja to podstawa jeśli chodzi o odpowiedzialną produkcję i zapewnienie dobrostanu zwierząt. W firmie Norsk Kylling mówi się, że „dobrze traktowany kurczak smakuje lepiej”.

Dotychczas większość informacji gromadzono i obsługiwano ręcznie, co było czasochłonne i stanowiło potencjalne źródło błędów. Dzięki poprawie jakości danych dotyczących zarządzania firma Norsk Kylling ograniczyła ilość odpadów, zyskała większą kontrolę nad zapasami i może lepiej planować produkcję w odniesieniu do potrzeb rynkowych.

„Mieliśmy kontrolę już wcześniej, ale teraz jest ona bardziej ścisła” – powiedział Torfinn Utne. „Nasze obecne korzyści obejmują także oszczędności w zakresie kosztów pracy i poprawę reputacji firmy”.

Rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage wyłoniono w drodze przetargu spośród ponad 20 ofert dostawców systemów ERP. Dostawcą rozwiązania jest Columbus, partner strategiczny firmy Infor. Na końcowym etapie system Infor CloudSuite Food & Beverage wygrał z rozwiązaniem firmy SAP. Dla firmy Norsk Kylling istotna była całkowita pewność, że rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage, obejmujące szereg wstępnie skonfigurowanych ustawień dostosowanych do potrzeb branży spożywczej, będzie spełniać wymagania klientów.

„Firma Norsk Kylling zdecydowała się na ujednolicone rozwiązanie chmurowe obsługujące wielu użytkowników bez konieczności specjalnej adaptacji” – mówi Per Christian Øen, dyrektor ds. rozwiązań biznesowych Infor CloudSuite w firmie Columbus.

Rozwiązanie dostarczył norweski zespół firmy Columbus. Składał się on ze specjalistów w dziedzinie produktów Infor CloudSuite, dysponujących doświadczeniem w obsłudze wielu klientów w branży spożywczej.

„Konsultanci firmy Columbus mieli pełną kontrolę nad integracją, a cały projekt zrealizowano zgodnie z harmonogramem i przewidzianym budżetem” – powiedział Torfinn Utne.

Informacje o firmie Norsk Kylling

Norsk Kylling AS jest firmą z branży spożywczej z siedzibą w Støren w gminie Midtre Gauldal. Firma Norsk Kylling należy w całości do sieci Rema, zatrudnia 350 pracowników i generuje obrót przekraczający 1 mld NOK w ramach produkcji i sprzedaży mięsa drobiowego na rynku norweskim. Producent z Trøndelag obsługuje zarówno ubojnię, jak i wylęgarnię Hugaas Rugeri, w których nowy system ERP zostanie wdrożony wraz z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego. Więcej informacji na stronie http://www.norsk-kylling.no/.

Informacje o firmie Columbus

Columbus jest firmą konsultingową z branży informatycznej, zatrudniającą ponad 2000 pracowników na całym świecie i generującą obrót na poziomie 1,2 mld DKK. Wykwalifikowani doradcy firmy pomagają we wdrażaniu i rozszerzaniu wiodących rozwiązań i wspierają klientów w rozwoju ich działalności – w oparciu o szeroką wiedzę informatyczną i branżową oraz precyzyjną metodologię, z gwarancją długotrwałej odpowiedzialności. Więcej informacji na stronie https://www.columbusglobal.com/en/.

O firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

Aby uzyskać dalsze informacje prosimy o kontakt:

Infor

Richard Moore
Kierownik ds. PR w firmie Infor, region EMEA
+44 7976 111 243
Richard.Moore@infor.com

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).