fbpx

Infor i Elvenite pomagają firmie Norgesmøllene AS z grupy Cernova w migracji do chmury

Największe norweskie przedsiębiorstwo młynarskie wkracza w erę Przemysłu 4.0 dzięki rozwiązaniu Infor CloudSuite Food & Beverage.

Oslo, 10 maja 2021 r. ― Infor, dostawca chmurowych rozwiązań branżowych dla przedsiębiorstw, poinformował, że firma Norgesmøllene AS należąca do przedsiębiorstwa Cernova, największej norweskiej grupy w sektorze młynarstwa i piekarnictwa przemysłowego, wdrożyła rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage, aby ułatwić sobie transformację cyfrową i realizację inicjatyw dotyczących platformy Przemysł 4.0, a także usprawnić procesy i polepszyć ich widoczność. Rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage, zarządzane i wdrożone przez firmę Elvenite będącą partnerem Infora, jest oparte na wielodostępowej platformie Infora w chmurze AWS.

Firma Norgesmøllene AS musi sprostać wielu wyzwaniom związanym z obsługą swoich głównych rynków, wynikającym z natury sektora młynarstwa i piekarnictwa przemysłowego. Dlatego potrzebowała nowego, nowoczesnego, opartego na chmurze rozwiązania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), które umożliwiłoby jej korzystanie z najnowocześniejszych funkcji i zbudowanie podstaw dalszego rozwoju.

Jako że od końca lat 1990 korzystała z systemu Infor M3 (znanego wcześniej jako Movex), miała pełne zaufanie do firmy Elvenite, której powierzyła wdrożenie rozwiązania Infor CloudSuite obejmującego produkty Infor M3 ERP, Infor Rhythm for Commerce i Infor Factory Track Warehouse Mobility.

Rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage, które obejmuje również funkcję Eye Share do zarządzania przepływem faktur przychodzących od dostawców, umożliwi firmie Norgesmøllene AS przyspieszenie procesów i zapewnienie lepszej widoczności operacji. Usługa Infor OS i funkcja Infor Document Management pozwalają lepiej integrować dokumenty, a intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia realizację celów związanych z modernizacją.

„Od kilku dekad zajmuję się wdrażaniem i używaniem systemów ERP, i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że dzięki firmie Elvenite jest to najbardziej bezproblemowy projekt, z jakim miałem do czynienia, odkąd 11 lat temu wdrożyliśmy rozwiązanie Infor M3” ― mówi Rolf Palmesen, menedżer ds. informatycznych w grupie Cernova. „Migracja do chmury zmieniła naszą firmę. Zyskaliśmy solidną, skalowalną platformę, na bazie której możemy realizować naszą strategię ciągłego doskonalenia oraz inicjatywy Przemysłu 4.0. Przyszłość należy niewątpliwie do środowisk chmurowych. Choć wdrożenie najnowszej wersji rozwiązania nie było głównym celem tego projektu, dostęp do nowych funkcji i aktualizacji technologii stanowi dodatkową korzyść”.

„Bardzo nas cieszy, że pomogliśmy kolejnemu klientowi z branży spożywczej w migracji do współdzielonego środowiska chmurowego. Dostarczyliśmy Norgesmøllene najwyższej klasy platformę, na bazie której firma będzie stale się rozwijać” ― komentuje Mathias Dyberg, dyrektor generalny Elvenite. „Dzięki współpracy z firmą Infor możemy wykorzystać nasze doświadczenie w branży spożywczej, aby tworzyć światowej klasy rozwiązania w chmurze. W ten sposób pomagamy naszym klientom w cyfrowej transformacji oraz budowaniu solidnych podstaw dalszego rozwoju”.

„Elvenite jest naszym partnerem wyspecjalizowanym w branży spożywczej. Łącząc doświadczenie biznesowe i dogłębną wiedzę techniczną obu firm utworzyliśmy rozwiązanie, które zapewni grupie Cernova długotrwałe korzyści” ― komentuje Malte Ekedahl, wiceprezes firmy Infor ds. sprzedaży w Europie Północnej. „Dzięki połączeniu naszych mocnych stron sprawnie wdrożyliśmy rozwiązanie dla grupy Cernova. Cieszy nas, że będziemy mogli z nią nadal współpracować i pomagać jej w realizacji celów”.

Informacje o firmie Elvenite
Celem założonej w 2007 r. firmy Elvenite jest osiągnięcie pozycji lidera w dziedzinie cyfryzacji przemysłu spożywczego i handlu artykułami spożywczymi. Firma zatrudnia 75 pracowników i osiąga obroty przekraczające 100 mln SEK. Jej głównymi klientami są największe przedsiębiorstwa z branży spożywczej w Skandynawii. Od 2018 roku Elvenite należy do CombinedX ― rodziny przedsiębiorstw opartych na wiedzy, które pomagają firmom i instytucjom w osiąganiu korzyści dzięki cyfryzacji. Więcej informacji: www.elvenite.se

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla poszczególnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji: www.infor.com.

Dodatkowych informacji udziela:
Richard Moore
Infor PR EMEA
Richard.moore@infor.com
+447976111243

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).