fbpx

My Food Bag dostarcza wysokiej jakości posiłki dzięki Infor

Infor CloudSuite Food & Beverage odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wiodącej firmie z Nowej Zelandii, specjalizującej się w przepisach i posiłkach, wzrostu wydajności i efektywności.

My Food Bag, wiodąca firma oferująca usługi dostarczania przepisów i posiłków, wdrożyła oprogramowanie Infor CloudSuite Food & Beverage (F&B) do planowania zasobów przedsiębiorstwa, aby osiągnąć przejrzystość w całej organizacji i pełną kontrolę nad rentownością.

Firma My Food Bag, która w ciągu pierwszych pięciu lat działalności odnotowała gwałtowny wzrost, osiągając przychody przekraczające 100 milionów dolarów, dostrzegła potrzebę zainwestowania w nowoczesną, dostosowaną do potrzeb branży platformę ERP. W ciągu kilku miesięcy zakończono szybkie wdrożenie Infor CloudSuite F&B i Infor Product Lifecycle Management for Process (Optiva), które przyniosło korzyści wewnętrznym i zewnętrznym interesariuszom, w tym klientom i dostawcom.

Jednak rozwój firmy wiązał się z licznymi wyzwaniami, ponieważ systemy i procesy nie były w stanie nadążyć za rozwojem firmy. Firma My Food Bag podjęła decyzję o całkowitym przekształceniu swojego zaplecza biurowego w celu wsparcia dalszego dynamicznego rozwoju. Skupiła się na znalezieniu partnera posiadającego wiedzę branżową, strategię zorientowaną na chmurę oraz sprawną integrację, aby jej systemy mogły się dalej rozbudowywać.

„Wprowadzenie systemu Infor było prawdziwym punktem zwrotnym dla firmy; był to sygnał, że dorastamy, że dojrzewamy” – powiedział Kevin Bowler, dyrektor generalny My Food Bag. „Ponieważ nasz asortyment produktów stawał się coraz bardziej złożony, a nasi klienci coraz bardziej wymagający, bardzo zależało nam na posiadaniu jednego źródła informacji i jednego systemu, który wspierałby przepływ informacji w całym przedsiębiorstwie”.

My Food Bag tworzy i dostosowuje przepisy oraz dostarcza klientom składniki posiłków, opierając się na cotygodniowych opiniach zbieranych na temat każdego przepisu. Infor ma kluczowe znaczenie dla zatrzymania klientów.

„Dzięki oprogramowaniu Infor dysponujemy teraz przejrzystymi danymi na temat tego, ile kosztuje nas każdy składnik w każdym przepisie. Następnie możemy wykorzystać tę wiedzę i dostosować ją do informacji zwrotnych od naszych klientów, co pomaga nam w optymalizacji i tworzeniu nowych przepisów, które nie tylko pomogą nam się rozwijać, ale także sprawią, że nasi klienci będą do nas wracać” – powiedział Bowler.

Jak wyjaśnia Bowler, dzięki Infor firma My Food Bag poprawiła terminowość płatności dla ponad 80 lokalnych dostawców.

„Dla niektórych rolników jesteśmy największym klientem. Ci ludzie nie zawsze mają wystarczające fundusze, aby kontynuować działalność, jeśli przez dłuższy czas nie otrzymują pieniędzy. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy płacili naszym dostawcom na czas i prawidłowo, tak aby mogli pracować i dostarczać produkty, bez których nie zrealizujemy naszych dostaw. Wprowadzenie oprogramowania Infor Food & Beverage naprawdę pomogło nam usprawnić nasze procesy finansowe, dzięki czemu możemy być pewni, że płacimy naszym dostawcom na czas” – powiedział Bowler.

Według dyrektora finansowego firmy My Food Bag, Marka Wintera, przed wprowadzeniem oprogramowania Infor istniały „ogromne trudności z zadawaniem podstawowych pytań dotyczących danych”, ponieważ organizacja nie miała jednego źródła informacji. „Mieliśmy wiele źródeł informacji, a to oznaczało, że traciłem czas na analizowanie niespójności w danych, zamiast skupić się na priorytetach”.

Wcześniej firma My Food Bag polegała na ręcznych arkuszach kalkulacyjnych z informacjami o wartościach odżywczych i alergenach, a Infor PLM for Process dostarczył niezawodny system zarządzania przepisami z kontrolami i parametrami zapewniającymi pewność w każdej sytuacji.

Jarrod Kinchington, dyrektor zarządzający Infor ANZ, powiedział: „My Food Bag to firma, która osiągnęła olbrzymi sukces nie tylko na skalę Nowej Zelandii, ale całego regionu. Odegrała kluczową rolę w zapewnieniu mieszkańcom Nowej Zelandii zdrowego jedzenia w warunkach lockdownu. Infor jest dumny, że może wspierać tak innowacyjną i sprawną markę, która każdego dnia zapewnia klientom wysokiej jakości żywność. Dzięki ścisłemu i przejrzystemu podejściu opartemu na partnerskiej współpracy, Infor zapewnił firmie My Food Bag korzyści biznesowe w ciągu kilku miesięcy, podczas gdy w branży standardem jest konieczność poczekania na korzyści przez kilka lat”.

O firmie My Food Bag

My Food Bag to czołowa firma dostarczająca przepisy i składniki na posiłki w Nowej Zelandii, która pomaga mieszkańcom tego kraju uporać się z problemem braku pomysłu na obiad. Założona przez grupę przedsiębiorców i zwyciężczynię nowozelandzkiej edycji MasterChef, Nadię Lim, firma wyznaje filozofię „jedzenia bez zbędnych opakowań” – składników, które pochodzą z lokalnych upraw, są naturalne i nie zawierają konserwantów, aby pomóc mieszkańcom Nowej Zelandii i ich rodzinom żyć w zdrowiu i szczęściu – z każdym zjedzonym posiłkiem. My Food Bag zatrudnia ponad 200 pracowników i obsługuje ponad 66 000 klientów. Odwiedź https://www.myfoodbag.co.nz/.

O firmie Infor
Infor jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania biznesowego w chmurze, dostosowanego do potrzeb poszczególnych branż. Tworzymy kompletne rozwiązania dla branż takich jak produkcja przemysłowa, dystrybucja, opieka zdrowotna, przemysł spożywczy, motoryzacja, przemysł lotniczy i obronny oraz zaawansowane technologie. Aplikacje i usługi Infor są zaprojektowane tak, aby zapewnić trwałe korzyści operacyjne, bezpieczeństwo i szybszy czas uzyskania wartości. Naszą misją jest dostarczanie klientom skutecznych rozwiązań biznesowych, dlatego też nieustannie wprowadzamy innowacje pozwalające szybko reagować na pojawiające się wyzwania branżowe. 17 000 pracowników Infor z głęboką wiedzy o branży pomaga ponad 60 000 organizacji w 175 krajach przezwyciężyć problemy na rynku i osiągać założone cele biznesowe. Jako firma Koch, nasza siła finansowa, struktura własnościowa i długoterminowa perspektywa pozwalają nam na budowanie trwałych, wzajemnie korzystnych relacji z naszymi klientami, pracownikami i partnerami. Odwiedź stronę www.infor.com.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z następującymi osobami:

Kristoffer Rosseth Nebb, menedżer IT w Jøtul Gruppen, tel. komórkowy: 982 29 634
email: kristoffer.nebb@jotul.no

Erlend Skaar-Olsen, menedżer krajowy Infor Norwegia, tel. komórkowy: 930 39 800
email: erlend.skaar-olsen@infor.com

Prawa autorskie ©2022 Infor. Wszelkie prawa zastrzeżone. Znaki słowne i graficzne przedstawione w niniejszym dokumencie są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Infor i/lub powiązanych z nią podmiotów stowarzyszonych i spółek zależnych. Wszystkie inne znaki towarowe wymienione w niniejszym dokumencie są własnością ich właścicieli. www.infor.com

 

Źródło: Infor

W Polsce Infor CloudSuite jest dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).