fbpx

Mute wdraża platformę Infor CloudSuite

Mute Sp. z o.o. – lider w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań do kształtowania komfortowych powierzchni biurowych oraz aranżacji akustycznej – i iPCC Sp. z o.o. – wieloletni partner firmy Infor specjalizujący się we wdrożeniach systemów Infor – podpisały umowę na wdrożenie platformy cyfrowej Infor CloudSuite.

Infor CloudSuite jest opartym na chmurze współdzierżawionej Amazon Web Services (AWS) zestawem kompletnych narzędzi i usług, zapewniającym zarządzanie wszystkimi procesami biznesowymi w firmie, a także komunikację i integrację między systemami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz bezpieczeństwo całej organizacji.

W ramach platformy Infor CloudSuite osiemdziesięciu użytkowników firmy Mute otrzyma dostęp do:

 • bazy technologicznej Infor OS służącej do integracji różnych systemów w przedsiębiorstwie, zarządzania danymi przechowywanymi w Infor Cloud, wizualizacji i wglądu w informacje, a także do automatyzacji procesów biznesowych i samodzielnego tworzenia rozszerzeń aplikacji,
 • aplikacji biznesowych dla branży meblarskiej, takich jak system ERP Infor M3 ze spersonalizowanymi kokpitami managerskimi, Infor CLM – systemu CRM służącego do rejestrowania zdarzeń handlowych również po podpisaniu umowy z klientem, Infor Factory Track – aplikacji optymalizującej pracę w magazynie za pomocą przenośnych kolektorów danych,
 • narzędzi analitycznych Infor Birst, umożliwiających m.in. personalizację raportów i współdzielenie się danymi w całej organizacji oraz dających kompletny wgląd w biznes.

W ramach projektu będą także wdrażane panele produkcyjne – autorskie narzędzie iPCC, które  znacząco ułatwia klientom pracującym w systemie Infor M3 proces raportowania i rozliczania produkcji przy stanowiskach pracy. Ponadto, 170 użytkowników zostanie też objętych systemem kadrowo-płacowym opracowanym przez firmę DST Sp. z o.o.

Projekt wdrożeniowy rozpocznie się w kwietniu 2023 r. i będzie prowadzony przez specjalistów iPCC i DST, we współpracy z zespołem Mute, przez ok. 8 miesięcy. Start produkcyjny systemu przewidziany jest na 1 stycznia 2024 r.

Dokładny zakres wdrożenia według obszarów:

 • finanse i księgowość,
 • sprzedaż produktów konfigurowalnych,
 • zarządzanie relacjami z klientami,
 • zaopatrzenie,
 • bilansowanie potrzeb materiałowych i planowanie produkcji,
 • kontrola jakości,
 • gospodarka magazynowa i logistyka wewnętrzna,
 • zarzadzanie projektami,
 • utrzymanie ruchu,
 • zarządzanie dokumentami,
 • profilowane strony startowe i kokpity managerskie,
 • workflow,
 • zarządzanie personelem,
 • integracje: m.in. z pCon, konfiguratorem webowym dla produktów Space i Jetson, systemem kadrowo-płacowym, panelami produkcyjnymi iPCC.

Zdaniem Krzysztofa Skowronka, architekta rozwiązania ze strony iPCC, projekt realizowany wspólnie z Mute to wdrożenie kompleksowe, zdecydowanie wykraczające poza cyfryzację standardowych procesów obsługiwanych przez „zwyczajne” systemy klasy ERP. Dzięki solidnej platformie biznesowej IOS (Infor Operating Services) użytkownicy uzyskają dostęp do chmurowego środowiska pracy, wraz z szeroką gamą narzędzi wspomagających automatyzację procesów biznesowych, modelujących przepływ pracy oraz umożliwiających integrację z pozostałymi produktami firmy Infor, jak również z aplikacjami dostawców trzecich. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że produkty Mute są w pełni konfigurowalne i oferowane klientom za pośrednictwem różnych kanałów sprzedaży – a wdrożenie platformy Infor CloudSuite zapewni swobodny przepływ danych o parametrach produktów, jak i o zamówieniach klientów pozyskiwanych za pośrednictwem portalu B2B oraz powszechnie wykorzystywanego na rynku niemieckim systemu aranżacji i projektowania wnętrz pCon Planner EasternGraphics.

O firmie Mute
Mute tworzy innowacyjne rozwiązania do kształtowania i organizacji komfortowych przestrzeni biurowych tj: budki akustyczne, pomieszczenia typu room-in-room, panele oraz lampy akustyczne. Firma współpracuje z najlepszymi polskimi projektantami. Produkcja odbywa się w nowoczesnej fabryce w Wielkopolsce, a wszystkie rozwiązania są testowane we własnym laboratorium akustycznym. Dzięki temu Mute łączy ponadczasowy, minimalistyczny design z najwyższymi parametrami akustycznymi. Produkty z logo Mute znajdują się w siedzibach takich firm jak Netflix, Microsoft czy Audi. Więcej informacji na www.mute.design.

O firmie iPCC
iPCC jest polskim partnerem firmy Infor w zakresie dostarczania i wdrożeń zintegrowanych systemów informatycznych Infor wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwami. Konsultanci firmy mają staż przekraczający 15 lat i łącznie zrealizowali ponad 300 projektów – w większości dotyczących systemu Infor M3 – w kraju i za granicą. Doświadczenia wdrożeniowe w zakresie produkcji i dystrybucji obejmują również zastosowanie nowatorskich rozwiązań i narzędzi IT specyficznych dla konkretnej branży (dotyczy to m.in. przemysłu chemiczno-kosmetycznego, motoryzacyjnego, spożywczego, meblarskiego). Oprócz usług wdrożeniowych firma oferuje również kompleksową opiekę powdrożeniową, outsourcing i hosting rozwiązań oraz doradztwo i edukację w zakresie narzędzi i metod usprawniania biznesu. Z usług iPCC korzysta ponad 90 przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych w Polsce i za granicą. Więcej informacji: www.i-pcc.pl.

O firmie Infor
Infor jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania biznesowego w chmurze, dostosowanego do potrzeb poszczególnych branż. Misją firmy jest dostarczanie klientom skutecznych rozwiązań biznesowych, dlatego też nieustannie wprowadza ona innowacje pozwalające szybko reagować na pojawiające się wyzwania branżowe. 17 000 pracowników Infor z głęboką wiedzy o branży pomaga ponad 60 000 organizacji w 175 krajach przezwyciężyć problemy na rynku i osiągać założone cele biznesowe. Więcej informacji: www.infor.com.

O firmie DST
DST jest polską firmą, która od 25 lat tworzy oprogramowanie służące do obsługi kadr i płac, posiadające wszystkie funkcje niezbędne do profesjonalnego zarządzania personelem. Stworzone przez DST systemy zostały docenione przez wiele firm w Polsce i innych krajach. Wdrożenie poprzedzane jest analizą, tak aby każda firma otrzymała docelowo system spełniający wszystkie specyficzne wymagania. Więcej informacji: https://www.dst.com.pl/.

Kontakt: natasza.piekarska@i-pcc.pl