fbpx

Francuski producent win wybiera Infor

Maison Sieur d’Arques rozpoczyna projekt transformacji operacyjnej włączając Infor M3 – aplikację ERP przeznaczoną dla branży spożywczej – do trzonu swojej infrastruktury IT.

RUEL MALMAISON, Francja – Infor, wiodący dostawca aplikacji chmurowych ogłosił, że francuski producent win, firma Sieur d’Arques, zdecydowała się na wdrożenie systemu Infor M3. Integracja aplikacji ERP jest częścią projektu transformacji systemów IT firmy, która chce jednocześnie korzystać z wielu możliwości, jakie daje rozwiązanie zaprojektowane precyzyjnie pod kątem wymagań biznesu wina i jego powiązań z producentami, dystrybutorami i resellerami.

Założona w 1946 roku w Limoux we francuskim regionie Languedoc, słynącym z idealnych warunków do produkcji wspaniałych win, firma Sieur d’Arques jest prawdziwym pionierem w dziedzinie produkcji wina. Firma odziedziczyła także tradycję wytwarzania win musujących sięgającą szesnastego wieku. Dzisiaj przedsiębiorstwo skupia się wokół kooperatywy 188 członków uprawiających winorośle i wytwarzających około 9 mln butelek wina każdego roku. 45% produkcji przeznaczane jest na eksport. W swojej siedzibie głównej Sieur d’Arques zatrudnia 117 osób i w 2020 roku wygenerowała obroty 32,3 mln Euro.

Projekt przeglądu infrastruktury IT zainicjowany przez Infor i jego partnera Hectic3 narodził się z rozwijających się komercyjnych działań winiarni, które wymagają z każdym dniem coraz większej sprawności, elastyczności, przejrzystości i integracji wykorzystywanych danych.

“Chcieliśmy ustandaryzować nasze procesy biznesowe opierając się na technologii, w której nie trzeba będzie tworzyć od początku specjalistycznych funkcjonalności, i która zapewni komunikację, wymianę i analizę ważnych danych w naszym lokalnym i międzynarodowym rozwoju” – komentuje Pascal Vigata, kontroler zarządzania i kierownik projektu w Sieur d’Arques.

„Od początku projektu mieliśmy ustalone precyzyjne wymagania. Jednym z warunków była możliwość polegania na symbiozie dostawcy systemu z firmą go wdrażającą. Następnie, ważne było dla nas by rozwiązanie zawierało proste i skuteczne odpowiedzi na nasze wszystkie wyzwania i standaryzowało nasze procesy finansowe, sprzedażowe, produkcyjne, kontroli jakości, identyfikowalności i logistyki (przechowania i wysyłek). Pozytywne opinie z naszego ekosystemu dotyczące rozwiązania Infor M3 i jego funkcjonalności przeznaczonych dla biznesu produkcji win miały także wpływ na naszą ostateczną decyzję” – zapewnia Vigata.

Integracja rozwiązania Infor M3 będzie rozłożona na dwie fazy, każda trwająca 12 miesięcy. Pierwszy etap będzie dotyczył części komercyjnej, a drugi – kooperatywy. Maison Sieur d’Arques deleguje do projektu 9 osób, którym będą towarzyszyły zespoły Infor i Hectic3.

Christophe Pino, sales manager w Hectic3, mówi: “Projekt powierzony nam przez Sieur d’Arques jest typowy w oczekiwaniach branżowych – usprawnienie i przyspieszenie operacji bez szkody dla jakości produktów i usług. Z integracją Infor M3 zapewnioną przez Hectic3, firma Sieur d’Arques otrzymała rozwiązanie zaprojektowane dla branży. Funkcjonalności biznesowe i wysoki stopień parametryzacji systemu pozwolą przedsiębiorstwu na efektywne zarządzanie produkcją i relacjami z wszystkimi kanałami dystrybucyjnymi firmy – tak licznymi, jak zróżnicowanymi.”

Kontrakt ten po raz kolejny potwierdza ważność innowacji rozwiązań Infor w branży spożywczej. „Cieszy nas możliwość towarzyszenia Sieur d’Arques w projekcie na wielką skalę, w tak trudnym czasie dla przemysłu winnego” – powiedział Philippe Maillet, dyrektor Infor ds. sprzedaży na rynku SME we Francji. „Wizja Infor, wsparcie Hectic3 oraz prężność naszego klienta sprawiają, że patrzymy z optymizmem na wdrożenie Infor M3 – naszego specjalistycznego rozwiązania, które zaspokoi ambicje firmy.”

Informacje o Sieur d’Arques
Sieur d’Arques jest kooperatywą produkcji wina utworzoną w 1946 roku. Firma jest uznanym specjalistą w produkcji win musujących i liderem win Limoux, mającym 75 lat doświadczenia w wytwórstwie metodami tradycyjnymi przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Z obrotami rzędu 32,3 mln euro, winiarnia Limoux zatrudnia 117 pracowników i zrzesza 188 członków użytkujących powierzchnię prawie 1600 hektarów. Firma, produkująca rocznie ok. 6 mln butelek wina musującego i 3 miliony butelek wina niemusującego, ma olbrzymi kanał sprzedaży, za pomocą którego zaopatruje hurtową dystrybucję, sektor tradycyjny (restauracje i sklepy z winem) oraz odbiorców indywidualnych, lokalnie i za granicą. Więcej informacji: https://www.sieurdarques.com.

Informacje o Hetic3
Hectic3 jest oddziałem HELIOS Group i ma ponad 15 lat doświadczenia w integracji systemów ERP. Firma jest jednym z największych partnerów Infor w zakresie sprzedaży i wdrożenia systemu Infor M3 i opiera swoje działania na trzech obszarach: dystrybucji, integracji i utrzymania aplikacji. Hectic3 zatrudnia blisko 70 konsultantów w 4 agencjach we Francji i współpracuje z ponad 100 klientami w branżach: spożywczej, przemysłowej/ dystrybucyjnej oraz modowej. Oferuje też prekonfigurowane rozwiązanie Infor M3 dla przemysłu alkoholowego, w tym produkcji win. Więcej informacji: https://www.hetic3.fr/.

Informacje o Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Z newralgicznych aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 65 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

# # #

Kontakt dla prasy

Richard Moore
Infor PR Manager, EMEA
+447976111243
Richard.Moore@infor.com

Copyright © 2021 Infor. Wszelkie prawa zastrzeżone. Znaki słowne i graficzne zawarte w niniejszym dokumencie są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi spółki Infor i/lub jej spółek zależnych i stowarzyszonych. Wszelkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów. www.infor.com

 

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).