fbpx

Infor wspiera grupę Levoni w transformacji cyfrowej

Vimercate, Włochy, 24 lutego 2021 r. ― Infor poinformował, że Gruppo Levoni, włoskie przedsiębiorstwo z długimi tradycjami specjalizujące się w produkcji wędlin, zdecydowało się wdrożyć rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage zaprojektowane specjalnie z myślą o przedsiębiorstwach z sektora spożywczego. Rozwiązanie to, oparte na systemie zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) Infor M3 i systemie operacyjnym Infor OS, pomoże firmie Levoni w opracowaniu ścieżki transformacji cyfrowej. Projekt będzie w całości zarządzany przez Atlantic Technologies ― partnera Gold firmy Infor.

Firma Levoni została założona w 1911 roku, a jej marka stała się synonimem delikatesowych wędlin. Jakość swoich produktów zawdzięcza starannie wyselekcjonowanym surowcom i umiejętnościom rzemieślników, które z doskonałym skutkiem łączy z gwarancjami i standardami bezpieczeństwa systemów przemysłowych. Sprzedaje swoje stuprocentowo włoskie produkty w ponad 10 000 sklepach delikatesowych we Włoszech i 50 krajach na całym świecie. Levoni to obecnie grupa zatrudniająca 700 pracowników. Doskonałość jest jej znakiem firmowym już od czterech pokoleń.

Rynek intensywnie się rozwija, konkurencja jest coraz ostrzejsza, a firmy chcą zadowolić klientów, którzy zwracają coraz większą uwagę na jakość, transparentność i ochronę środowiska. Pandemia sprawiła, że te trendy jeszcze bardziej się nasiliły. W związku z tym firma Levoni zdecydowała się na cyfryzację procesów produkcyjnych oraz ich dostosowanie do nowych zwyczajów nabywców i nowych trendów popularnych wśród klientów przy równoczesnym zapewnieniu dużej wydajności.

Po gruntownej ocenie dostępnych na rynku rozwiązań grupa Levoni stwierdziła, że Infor CloudSuite Food & Beverage to idealna platforma do zarządzania złożonymi procesami w przedsiębiorstwie z branży spożywczej. Rozwiązanie to jest oparte na międzynarodowym systemie ERP Infor M3, wyposażonym w funkcje specyficzne dla branży oraz predefiniowane najlepsze procedury, które umożliwiają szybsze osiąganie oczekiwanych rezultatów. Przedsiębiorstwo może dokładniej planować popyt i szybciej reagować na jego zmiany zarówno w swojej w fabryce, jak i całym globalnym łańcuchu dostaw. Funkcje doskonałości operacyjnej zostały zaprojektowane specjalnie dla sektora przetwórstwa spożywczego. Spełniają jego wymagania dotyczące przejrzystości i możliwości śledzenia produktów i partii, bezpieczeństwa żywności i zmniejszenia marnotrawstwa. Nowe rozwiązanie umożliwi firmie Levoni zarządzanie zarówno ubojnią, jak i fabryką wyrobów wędliniarskich, czyli bardzo zróżnicowanymi procesami, za pomocą jednego narzędzia, które zapewni śledzenie całego cyklu produkcji, od gospodarstwa rolnego do talerza na stole.

Grupa Levoni doceniła w szczególności wersję rozwiązania Infor Implementation Accelerator for Food & Beverage, która udostępnia już zdefiniowane i skonfigurowane procesy oparte na bogatych doświadczeniach firmy Infor na międzynarodowych rynkach branży spożywczej. Infor Implementation Accelerator umożliwi grupie Levoni tworzenie nowych i modyfikowanie istniejących procesów, przy czym punktem wyjścia będą sprawdzone na całym świecie najlepsze procedury umożliwiające szybkie i elastyczne reagowanie na coraz częstsze zmiany na rynku.

Dzięki wdrożeniu nowej platformy grupa Levoni zyska zintegrowany ekosystem połączony z pracownikami, dostawcami i współpracownikami, umożliwiający zarządzanie różnymi aspektami popytu ze strony coraz bardziej świadomych i wymagających klientów. Plan rozwoju technologicznego opracowany przez Atlantic Technologies ułatwił grupie Levoni stworzenie podstaw efektywnego zarządzania procesami i integracji systemów w celu osiągnięcia efektu synergii obejmującego ważne obszary i informacje. Z nowego rozwiązania będzie korzystać około 230 użytkowników związanych z włoskim i amerykańskim biurem przedsiębiorstwa. Levoni zyska jeden system, który umożliwi zarządzanie wszystkimi działaniami grupy oraz zapewni ich całościowy widok.

Wdrożenie nowego rozwiązania ERP to pierwszy krok na drodze do transformacji środowiska aplikacji używanych przez grupę. W przyszłości planowana jest analiza możliwości integracji różnych komponentów tego rozwiązania z liniami produkcyjnymi poszczególnych ośrodków, a także analiza konkretnych problemów związanych z tworzeniem nowych produktów. Levoni zamierza również wybrać rozwiązanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, które spełni jego wymagania biznesowe.

„Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie Infor M3 w wersji Implementation Accelerator for Food & Beverage pomoże nam w osiągnięciu celów projektu. System umożliwi zarządzanie wszystkimi przedsiębiorstwami grupy i pomoże w fazie analizy projektu. Zamiast zaczynać od zera, będziemy mogli korzystać z najlepszych praktyk związanych z procesami typowymi dla naszego sektora, równocześnie zachowując zgodność rozwiązania ze standardami w możliwie największym zakresie” ― powiedział Roberto Pigni, dyrektor ds. systemów informatycznych w grupie Levoni.

„Platforma Infor OS jest bardzo efektywnym narzędziem, które umożliwi nam zarządzanie zarówno połączeniami z innymi aplikacjami biznesowymi, jak i automatyzacją procesów biznesowych. Doceniamy też możliwość rozszerzania ekosystemu aplikacji Infor M3, który obejmuje funkcje zarządzania cyklem życia produktu (PLM) przeznaczone dla sektora spożywczego oraz rozwiązanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa” ― stwierdza Pigni.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z tak prestiżową firmą, jak Levoni, która reprezentuje markę »Made in Italy« na całym świecie” ― powiedział Bruno Pagani, dyrektor firmy Infor ds. sprzedaży na Włochy. „Sektor spożywczy musi dostosowywać się do szybkich zmian popytu i reagować na nowe wymagania klientów. Potrzebuje elastyczności, prężności, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Jestem przekonany, że nasze rozwiązanie dla sektora przetwórstwa mięsnego połączone z wiedzą i doświadczeniem firmy Atlantic Technologies pomoże grupie Levoni w szybszym wprowadzaniu innowacji i dalszym wzroście”.

„Bardzo nas cieszy, że możemy współpracować z firmą Levoni i pomagać jej we wprowadzaniu innowacji” ― oświadczyła Angela Clucci, wiceprezes ds. strategii i rozwoju biznesowego firmy Atlantic Technologies. „Atlantic ma bogate doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwami z sektora spożywczego na całym świecie. Pomaga im w śledzeniu i zaspokajaniu popytu ze strony konsumentów, którzy zwracają coraz większą uwagę na autentyczność produktów. Innowacyjna technologia Infor i specjalistyczne konsultacje Atlantic Technologies umożliwią grupie Levoni zarządzanie złożonymi problemami typowymi dla branży oraz osiągnięcie rentowności i odporności”.

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla poszczególnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji: www.infor.com.

# # #

Dodatkowych informacji udziela:
Richard Moore
Infor PR EMEA
Richard.moore@infor.com
+447976111243

 

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).