fbpx

Infor pomaga firmie Lancel w migracji do chmury

Rueil-Malmaison, Francja, 26 maja 2021 r. ― Infor, dostawca rozwiązań chmurowych dla przedsiębiorstw, poinformował, że Lancel, słynny francuski producent luksusowych wyrobów skórzanych, zdecydował się na wdrożenie rozwiązania Infor CloudSuite Fashion ― systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) zaprojektowanego specjalnie z myślą o branży odzieżowej i tekstylnej oraz branży wyrobów luksusowych. Wdrożenie to jest częścią szerszego projektu migracji i usprawnienia systemów informatycznych.

Lancel został założony jako firma rodzinna w Paryżu, w roku 1876. Specjalizował się w produkcji i sprzedaży akcesoriów związanych z używaniem tytoniu, który zyskiwał wówczas coraz większą popularność wśród kobiet. Pierwszymi wyrobami skórzanymi wyprodukowanymi przez firmę były torebki do przechowywania tych akcesoriów. Przez blisko sto lat Lancel ciągle wprowadzał innowacje i składał liczne wnioski patentowe, co zapewniło mu stałe miejsce na francuskim rynku wyrobów luksusowych. Później, w latach 80. ubiegłego wieku, stał się marką międzynarodową. W 1997 roku został połączony z prestiżową szwajcarską grupą Richemont, aby ostatecznie w 2018 wejść w skład włoskiej grupy Piquadro.

W ramach tego ostatniego przejęcia konieczna była migracja infrastruktury informatycznej firmy Lancel z sieci Richemont, co skłoniło nowego dyrektora ds. informatycznych do kompletnego przebudowania dotychczasowego, heterogenicznego modelu, który niewiele się zmienił od 2011 roku. „Dołączyłem do firmy Lancel pod koniec 2019 roku z misją przeniesienia w ciągu 24 miesięcy starszych systemów, tj. trzech rozwiązań ERP ― Infor M3, Cegid Y2 i SAP, z infrastruktury i sieci grupy Richemont” ― mówi Michael Joncour, dyrektor ds. informatycznych w firmie Lancel. „Była to bardzo ważna misja, wymagająca precyzji i podjęcia ryzyka, zwłaszcza że miała miejsce w samym środku pandemii COVID-19, która wywarła duży wpływ na cały projekt”.

Ponieważ sytuacja wymagała szybkich działań, dyrektor Joncour postanowił wykorzystać jeden z używanych już produktów. Dogłębna analiza systemu ERP InforM3 wykazała, że choć został on zainstalowany w roku 2011, miał bardzo bogaty zestaw funkcji i wciąż spełniał wymagania biznesowe firmy Lancel. Plan polegał na modernizacji tego solidnego produktu przeznaczonego dla branży mody i wyrobów luksusowych. Naturalnym wyborem była najnowsza oferta Infora w tym zakresie ― działające w chmurze wielodostępne rozwiązanie SaaS o nazwie Infor CloudSuite Fashion. Decyzja ta umożliwiła szybkie przeprowadzenie migracji i modernizacji systemu Infor M3 bez zakłócania bieżących procesów.

„Rozwiązanie jest funkcjonalnie dostosowane do naszych potrzeb i zgodne ze standardami obowiązującymi w naszej branży. Ma referencje prestiżowych klientów, w szczególności firmy Zadig&Voltaire. Mieliśmy mało czasu i pracowników, a CGI, partner Infora, zapewnił nam wsparcie oraz pokierował wdrożeniem i całym środowiskiem firmy Lancel. Wszystkie te czynniki zdecydowały o wyborze oferty Infora” ― potwierdził Joncour. „Postanowiliśmy usprawnić nasze środowisko informatyczne, wykorzystując najnowszą wersję rozwiązania Infor CloudSuite Fashion działającą w chmurze AWS. Dodaliśmy nowe narzędzie do analityki biznesowej Infor Birst i zachowaliśmy nasze narzędzie Cegid Y2, które zostało połączone z rozwiązaniem Infor”.

Dziś projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem opracowanym przed wybuchem pandemii. „Projekt ruszył w marcu 2021 roku, a naszym celem jest przeprowadzenie migracji całej infrastruktury i wszystkich danych firmy Lancel do 31 grudnia” ― powiedział Olivier Scheidegger, dyrektor ds. usług doradczych w firmie CGI, który współpracuje z zespołami firm Lancel i Infor podczas realizacji projektu. „Wybór chmury jest w tym przypadku bardzo trafny, ponieważ umożliwia ona wdrażanie nowych rozwiązań z szybkością i elastycznością nieosiągalną w tradycyjnych środowiskach”.

Z perspektywy firmy Infor projekt ten potwierdza, że branżowa specjalizacja produktów i inwestycje w technologie chmurowe na platformie AWS przynoszą rezultaty. „Nie ulega wątpliwości, że nasze rozwiązanie Infor CloudSuite Fashion zyskało popularność wśród prestiżowych firm modowych we Francji i na całym świecie” ― powiedział Philippe Maillet, dyrektor firmy Infor ds. małych i średnich firm oraz kanałów sprzedaży we Francji. „Realizując ten projekt wspólnie z firmą Lancel i naszym partnerem CGI, po raz kolejny udowadniamy, że potrafimy szybko przekształcić starsze środowisko heterogeniczne w homogeniczną infrastrukturę cyfrową, która umożliwia centralizację zarządzania aplikacjami i danymi. W ciągu niespełna roku pomimo pandemii Lancel zyskał dedykowane, scentralizowane i bezpieczne rozwiązanie biznesowe. Będzie również mógł osiągać korzyści dzięki regularnym aktualizacjom systemu CloudSuite Fashion i jego otwartej architekturze, a także łączyć ten system z innymi aplikacjami, w szczególności do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zgodnie ze swoimi planami”.

Informacje o firmie Lancel
Lancel to francuska firma produkująca wyroby skórzane. Założona w 1876 roku jako grupa należąca do jednej rodziny, od początku starała się wnieść swój akcent do paryskiego życia, oferując produkty łączące nowoczesność z pewną nonszalancją w ponadczasowym stylu znanym na całym świecie jako „francuski sznyt”. Włączony w 1997 roku do prestiżowej szwajcarskiej grupy Richemont, w 2018 Lancel został ostatecznie przejęty przez włoską grupę Piquadro. Dziś doskonale odnajduje się w nowych trendach, a równocześnie kontynuuje długą tradycję, której główny wątek, równie kobiecy, jak paryski, najlepiej odzwierciedla określenie „francuska lekkość” (légèreté) Więcej informacji o firmie: www.lancel.com/fr_en/

Informacje o firmie CGI
Założona w 1976 roku firma CGI należy do największych na świecie niezależnych dostawców usług doradczych w zakresie technologii informatycznych i zagadnień biznesowych. Zatrudnia 77 000 konsultantów i innych specjalistów na całym globie. Oferuje kompleksowy zestaw usług, od strategicznego doradztwa informatycznego i biznesowego poprzez integrację systemów po usługi zarządzane dotyczące procesów informatycznych i biznesowych oraz rozwiązania chroniąc własność intelektualną. CGI współpracuje z klientami w oparciu o model powiązań lokalnych uzupełniony przez globalną sieć dostaw, która pomaga klientom w transformacji cyfrowej i szybszym osiąganiu korzyści z inwestycji. W roku finansowym 2020 przychody CGI wyniosły 12,16 mld CAD. Akcje CGI są notowane na giełdach TSX (GIB.A) i NYSE (GIB). Więcej informacji: www.cgi.com

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla poszczególnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji: www.infor.com.

Dodatkowych informacji udziela:
Richard Moore
Infor PR EMEA
Richard.moore@infor.com
+447976111243

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).