fbpx

La Laiterie de Montaigu – wybiera Infor M3 by podnieść wydajność produkcji i poprawić elastyczność działań

 

Infor, wiodący dostawca nowoczesnych aplikacji zaprojektowanych dla wybranych branż ogłosił, że La Laiterie de Montaigu, wytwórca produktów nabiałowych, wybrał system ERP Infor M3, który ma umożliwić poprawę elastyczności operacji biznesowych i przyczynić się do poprawienia wyników firmy.

W procesie wyboru systemu ERP brali udział najwięksi dostawcy na rynku aplikacji biznesowych. La Laiterie de Montaigu wybrał Infor M3, system, który będzie wspierał rozwój firmy. Planowana jest również integracja z innymi systemami już działającymi w przedsiębiorstwie.

La Laiterie de Montaigu jest niezależnym biznesem rodzinnym założonym w 1932 roku w departamencie Wandea w zachodniej Francji. Firma ma ugruntowaną pozycję lidera w branży przetwórstwa mlecznego w kraju. Oparta na tradycji firma stale inwestuje w zaawansowane technologie najlepszej klasy dla swoich zakładów produkcyjnych, dostarczając klientom produkty najwyższej jakości.

Proces wyboru systemu ERP rozpoczął się na początku 2015 roku, a zakończył na początku 2016. Wdrożenie zostanie wykonane w dwóch etapach i potrwa do końca 2017 roku.

„Nasza działalność nieustannie ewoluuje. Rozwój linii produktów wysokiej jakości, w połączeniu z pojawieniem się nowych rynków eksportu były kluczowymi bodźcami do wyboru nowego systemu. By wspierać wzrost firmy, potrzebowaliśmy rozwiązania IT, które zarządzi wszystkimi naszymi działaniami, w szczególności dotyczącymi produktów w proszku czy produktów kulinarnych, a także które zoptymalizuje łańcuch dostaw, zarządzi identyfikowalnością produktów oraz będzie lepiej monitorowało nasz biznes i procesy organizacyjne. Infor M3 zapewni przejrzystość i kontrolę kosztów w naszej firmie” – mówi Christophe Morisseau, dyrektor finansowy w  La Laiterie de Montaigu.

Infor M3 wyróżnia się spośród innych systemów tym, że ma innowacyjny interfejs użytkownika, wiele zintegrowanych aplikacji, funkcjonalności przeznaczone wyłącznie dla branży mleczarskiej i spożywczej oraz tym, że potrafi zarządzać zróżnicowanymi środowiskami. Infor M3 to system obsługujący wiele oddziałów, wiele języków i wiele firm w ramach jednego przedsiębiorstwa.

„Bogata funkcjonalność Infor M3, możliwość obsługi specyficznych dla branży procesów w standardzie systemu, wsparcie zespołu Infor przy integracji oraz obecność partnera Infor – LTTD Consulting – zaważyły na wyborze tej aplikacji” – dodaje Christophe Morisseau.

Dzięki Infor M3 i zaawansowanym modułom systemu służącym do harmonogramowania i planowania, La Laiterie de Montaigu otrzyma wsparcie w zakresie monitorowania procesów i kontynuowania innowacyjnego podejścia firmy zmierzającego do produkcji produktów doskonałej jakości.


O firmie Infor

Infor projektuje piękne aplikacje biznesowe dla wybranych branż, odznaczające się najnowszą technologią, zawierające doświadczenie branżowe i dostępne jako usługa w chmurze. Mając 14 000 pracowników i będąc obecną w ponad 200 krajach i regionach, firma Infor zapewnia automatyzację ważnych procesów w branżach takich jak służba zdrowia, produkcja, moda, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Systemy Infor eliminują konieczność kosztownych kastomizacji dzięki temu, że ich funkcjonalność opiera się na głębokim doświadczeniu branżowym. Biuro główne Infor znajduje się w Nowym Jorku i jest jednocześnie domem dla jednej z największych i najbardziej kreatywnych agencji marketingowych – Hook&Loop, która zajmuje się tworzeniem nowoczesnych, prostych i pięknych interfejsów użytkownika systemów Infor. Aplikacje Infor dostępne są głównie w ramach platformy Amazon® Web Services oraz platform otwartych kodów. Szczegóły o firmie i rozwiązaniach – www.infor.com.

Klienci Infor to, miedzy innymi:

 • 18 z 20 wiodących firm lotniczych
 • 8 z 10 największych firm high-tech
 • 10 z 10 wiodących firm farmaceutycznych
 • 22 z 25 największych w USA sieci służby zdrowia
 • 20 z 20 największych miast USA
 • 20 z 20 czołowych dostawców motoryzacyjnych
 • 19 z 20 największych dystrybutorów przemysłowych
 • 18 z 20 największych światowych detalistów
 • 4 z 5 wiodących browarów
 • 19 z 20 wiodących banków światowych
 • 10 z 10 największych marek hotelowych
 • 6 z 10 wiodących marek towarów luksusowych

System Infor M3 w Polsce (i usługi wdrożeniowe) jest oferowany przez firmę iPCC (dawna nazwa: Polish Consulting Company) Sp. z o.o., która jest partnerem Infor w Polsce. iPCC obsługuje obecnie ponad 90 klientów użytkujących system Infor M3 w kraju i bierze udział w projektach wdrożeniowych systemu na całym świecie. Szczegóły o firmie i jej ofercie – www.i-pcc.pl.