fbpx

Infor M3 w Kyowa Chemical Industry

Kyowa Chemical Industry, producent i sprzedawca produktów chemicznych dla przemysłu i sektora opieki zdrowotnej wdrożył aplikację Infor M3 Cloud – oprogramowanie ERP firmy Infor. Projekt ma na celu poprawę widoczności danych i wydajności biznesowej w globalnych operacjach firmy podczas jej międzynarodowej ekspansji.

Kyowa Chemical Industry opracowuje bezpieczne oraz przyjazne dla ludzi i środowiska produkty. Głównym surowcem wyrobów przemysłowych, farmaceutyków i dodatków do żywności jest magnez uzyskiwany z wody morskiej. Firma ma największy udział w krajowym rynku nieorganicznych chemikaliów przemysłowych i aktywnych składników farmaceutycznych. W ostatnich latach Kyowa Chemical Industry sprzedaje coraz więcej produktów za granicę (głównie do użytku przemysłowego); ma już pięć zagranicznych zakładów produkcyjnych/handlowych, zlokalizowanych między innymi w Holandii i Chinach.

W ramach globalnej ekspansji Kyowa Chemical Industry pracuje nad poprawą widoczności danych i wydajności biznesowej. Niezbędna jest w szczególności ścisła wymiana informacji z zagranicznymi zakładami, pozwalająca na zapewnienie stabilnych dostaw produktów na całym świecie. Firma nie była w stanie zreformować swoich praktyk biznesowych w oparciu o poprzedni system, którego używała do zarządzania sprzedażą, zakupami i zapasami.

Gdy poprzedni system na dobre się „zestarzał”, Kyowa Chemical Industry postanowiła wymienić go na aplikację Infor M3 Cloud, która łączy w sobie wszystkie funkcje wymagane do globalnej sprzedaży, zakupów i zarządzania zapasami oraz umożliwia scentralizowane zarządzanie danymi. Innym czynnikiem wpływającym na decyzję wyboru było to, że Infor ma duże doświadczenie w zarządzaniu produkcją procesową w różnych miejscach i branżach na świecie – Kyowa Chemical Industry rozważa wdrożenie także modułu zarządzania produkcją.

Za pomocą Infor M3 Cloud Kyowa Chemical Industry zbudowała nową platformę biznesową do zarządzania sprzedażą, zakupami i zapasami, którą uruchomiła w swoich krajowych oddziałach w kwietniu 2019 roku. Platforma jest teraz wdrażana w zagranicznych placówkach firmy, aby umożliwić scentralizowane zarządzanie sprzedażą, zakupami i informacjami o zapasach – co przyspieszy udostępnianie informacji i podejmowanie decyzji w całej organizacji. Firma rozważa także wykorzystanie modułów Infor M3 służących do optymalnej koordynacji dostaw i popytu w skali globalnej.

„W Kyowa Chemical Industry nieustannie pracujemy nad usprawnieniem sprzedaży i produkcji w Japonii i za granicą, aby bezpośrednio dostarczać naszym klientom na całym świecie unikalne produkty. Przyjęliśmy rozwiązanie Infor ERP w chmurze, aby umożliwić połączenie z naszymi zagranicznymi oddziałami, które zyskują na znaczeniu, oraz w celu zwiększenia wydajności biznesowej” – powiedział Mitsunori Kado, dyrektor działu zasobów ludzkich w Kyowa Chemical Industry. „W przyszłości mamy nadzieję czerpać z rozległej wiedzy firmy Infor w zakresie produkcji procesowej, aby rozszerzać naszą ofertę bezpiecznych, ekologicznych produktów na całym świecie.”

O firmie Kyowa Chemical Industry Co., Ltd.

Kyowa Chemical Industry została założona w 1947 roku w Takamatsu, Prefektura Kagawa. Firma opracowuje bezpieczne i ekologiczne produkty, takie jak niehalogenowe stabilizatory żywicy i środki zmniejszające palność oraz produkty farmaceutyczne, dodatki do żywności, np. środki zobojętniające kwas, jak również dodatki funkcjonalne, wykorzystujące magnez w wodzie morskiej jako główny surowiec. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.kyowa-chem.jp/

O firmie Infor

Infor tworzy specjalizowane branżowo oprogramowanie dla biznesu, udostępniane m.in. w technologii chmury. Firma zatrudnia 17 300 pracowników i obsługuje ponad 68 000 klientów w ponad 170 krajach. Rozwiązania Infor są tworzone z myślą o rozwoju. Więcej informacji na stronie http://pl.infor.com/.

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).

Źródło: Infor