fbpx

Koninklijke Zeelandia Groep wdraża Infor CloudSuite Food & Beverage

Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych dla poszczególnych branż i przeznaczonych m.in. do działania w chmurze, poinformował, że Koninklijke Zeelandia Groep, producent składników do chleba i wypieków cukierniczych, wybrał aplikację Infor CloudSuite Food & Beverage do projektu standaryzacji w dwóch swoich oddziałach, aby obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Pakiet Software-as-a-Service (SaaS) składa się z aplikacji Infor M3 jako rozwiązania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), rozszerzonego o zaawansowane funkcje planowania, zarządzanie cyklem życia klienta i Birst do analizy sieciowej. Republika Czeska i Słowacja to pierwsze dwa kraje, w których nastąpi wdrożenie projektu. Oczekuje się, że rozwiązanie zostanie uruchomione latem 2019 r. i swoim przykładem zachęci oddziały firmy w innych krajach do zmian.

Koninklijke Zeelandia Groep to kreatywny holenderski biznes rodzinny z oddziałami w 31 krajach, zatrudniający ponad 3 200 pracowników. Od ponad 100 lat firma opracowuje, produkuje i dystrybuuje składniki piekarnicze i cukiernicze. Oferta obejmuje ponad 2500 artykułów, które dostarczane są do ponad 100 krajów.

W ubiegłym roku Zeelandia rozpoczęła wybór systemu ERP dla niektórych ze swoich firm. Ze względu na zdecentralizowaną strukturę organizacyjną, zwiększoną złożoność procesów i infrastruktury IT oraz dużą liczbę dostosowanych rozwiązań, pojawiła się potrzeba bardziej standaryzowanego podejścia. Zeelandia szukała partnera ze znormalizowanymi rozwiązaniami i w firmie Infor znalazła to, czego potrzebowała.

Infor pokonał Microsoft, Oracle, SAP i IFS. Szeroka funkcjonalność dopasowana do branży spożywczej – taka jak planowanie i harmonogramowanie, zarządzanie zapasami i identyfikowalność, a także globalny zasięg, doświadczenie Infor dotyczące chmury oraz innowacyjne spojrzenie na cyfrową transformację, odegrały kluczową rolę w wyborze, jakiego dokonała Zeelandia.

Ponieważ Zeelandia jest przedsiębiorstwem zdecentralizowanym, każdy kraj jest indywidualnie odpowiedzialny za wybór rozwiązań. Zawierając umowę grupową z Infor i tworząc nowoczesną, skalowalną platformę, firma chce ułatwić swoim innym oddziałom przyłączenie się do projektu i rozwój. W Czechach i na Słowacji Infor M3 zastępuje rozwiązanie ERP Epicor iScala.

“W Infor znaleźliśmy innowacyjnego partnera w zakresie oprogramowania. Pozwala nam to skupić się na powiększaniu wartości firmy, zamiast koncentrować się na IT dla naszego rozwiązania ERP. Budujemy platformę, która pozwala nam być gotowym na przyszłe zmiany” – wyjaśnia Örjan Leuvenink, dyrektor korporacyjny ICT & Information w Koninklijke Zeelandia Groep. “Specjalistyczne aplikacje firmy Infor doskonale wpisują się w nasze cele. Zbadaliśmy i oszacowaliśmy je razem z Infor, uzyskując jasne rozwiązanie biznesowe, które pomoże nam w naszych planach ekspansji w przyszłości. Podjęliśmy świadomą decyzję o przejściu na chmurę w celu zwiększenia elastyczności i ułatwienia rozszerzenia tego rozwiązania na inne oddziały Zeelandia, które będą chciały dołączyć, a także po to, by zmniejszyć tradycyjne zadania zarządzania IT. Infor CloudSuite Food & Beverage pomaga nam przestrzegać szeregu skomplikowanych przepisów ustawowych i wykonawczych oraz oferuje doskonałe możliwości śledzenia. W razie potrzeby, za pomocą kilku kliknięć, możemy zobaczyć, gdzie dany składnik jest przetwarzany, i jeśli jest to konieczne, możemy szybko podjąć konieczne działanie. Jesteśmy również bardzo pozytywnie nastawieni do zaangażowania Infor, czasu, który zainwestował, i wiedzy jaką ma. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak rozpoczął się projekt”.

“Dostawcy tacy jak Zeelandia zdają sobie sprawę z zalet branżowego narzędzia przyspieszającego wdrożenie i zawierającego m.in. ustandaryzowane procesy, które mogą ułatwić elastyczność i wzrost” – tłumaczy Kees van den Houten, dyrektor regionalny dla krajów Beneluxu w Infor. “Nasze rozwiązanie będzie dostarczane we współpracy z Amazon Web Services (AWS) w ramach miesięcznego abonamentu i oferuje najbardziej opłacalne i sprawdzone usługi w chmurze na rynku. Cieszymy się, że możemy pomóc tak wspaniałej firmie rodzinnej z holenderskimi korzeniami w zwiększeniu ich sukcesu”.