fbpx

Jøtul ociepla swoją przyszłość dzięki Infor Cloud ERP

Wiodący producent kominków wdraża „nowoczesną platformę jako siłę napędową cyfryzacji i innowacji”.

Infor, dostawca rozwiązań chmurowych do zarządzania przedsiębiorstwem, ogłosił podpisanie umowy z firmą Jøtul, jednym z trzech największych dostawców kominków w Europie. Jøtul zaopatruje rynki na całym świecie poprzez jedną z najbardziej rozległych sieci handlowych w branży, składającą się z własnych spółek handlowych i dystrybutorów. Wspólnie z Infor Consulting Services, Jøtul ulepszy swoje obecne rozwiązanie ERP wprowadzając Infor M3 CloudSuite, które jest ustandaryzowanym rozwiązaniem dla produkcji przemysłowej.

„Ten projekt daje nam możliwość zebrania większej liczby kluczowych dla biznesu systemów w nowoczesną platformę, która będzie funkcjonować jako siła napędowa cyfryzacji i innowacji, a także umożliwi nam dostarczanie bardziej zrównoważonych rozwiązań” – mówi Kristoffer Rosseth Nebb, kierownik ds. informatyki w Jøtul Group. „Z naszego punktu widzenia zmiana polega na optymalizacji cyfryzacji całego łańcucha wartości, od fabryki do sklepu. Musimy usprawnić współpracę i przepływ pracy w całej grupie. Procesy ręczne są zastępowane narzędziami cyfrowymi, a my mamy obszary do poprawy w zakresie automatyzacji, planowania produkcji i łańcucha dostaw. Jednocześnie nowe rozwiązanie musi spełnić nasze surowe wymagania dotyczące stabilności operacyjnej i bezpieczeństwa” – podsumowuje Nebb.

„Jesteśmy przekonani, że wiele funkcji, których grupa aktualnie potrzebuje, jest dostępnych w rozwiązaniu opartym na chmurze firmy Infor. Zorientowane na produkcję przemysłową rozwiązanie jest konkurencyjne dzięki niskim kosztom operacyjnym połączonym z dostępem do branżowych funkcji. Firmy produkcyjne na całym świecie mają nieustannie nowe potrzeby i wymagania dotyczące funkcjonalności, niezawodności i stabilności, a my staramy się je spełnić” – mówi Erlend Skaar-Olsen, menedżer krajowy Infor w Norwegii.

Infor M3 CloudSuite, rozwiązanie oparte na Amazon Web Services (AWS), jest co miesiąc aktualizowane z myślą o klientach i ma specjalny zespół, który zapewnia spełnienie surowych wymagań w zakresie bezpieczeństwa informatycznego i utrzymania. Ponadto Infor kładzie duży nacisk na automatyzację i usprawnianie procesów biznesowych przy użyciu sztucznej inteligencji. „Przejście na wspólną platformę ERP opartą na chmurze współdzieloną zapewnia Jøtul – oprócz bardziej przyjaznego interfejsu z nowymi i przydatnymi funkcjami – lepszy zwrot z inwestycji dzięki usprawnieniom w zakresie logistyki, zakupów i wydajności w całej grupie” – mówi Nebb. Oczekuje się, że rozwiązanie zostanie uruchomione w styczniu 2023 r.

O firmie Jøtul
Historia firmy sięga 1853 roku. Jest to jedna z najstarszych firm w całej Norwegii. Jøtul zajmuje się dystrybucją pieców wolnostojących, wkładów kominkowych, ram i akcesoriów do kominków. Jest jednym z trzech największych dostawców kominków w Europie i liczącą się firmą w Ameryce Północnej. Produkcja realizowana jest w posiadanych przez Jøtul zakładach produkcyjnych w Norwegii, Polsce, Francji i USA. Główne marki grupy to Jøtul, Scan i Ravelli. Po więcej informacji zapraszamy na: www.jotul.no/

O firmie Infor
Infor jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania biznesowego w chmurze, dostosowanego do potrzeb poszczególnych branż. Tworzymy kompletne rozwiązania dla branż takich jak produkcja przemysłowa, dystrybucja, opieka zdrowotna, przemysł spożywczy, motoryzacja, przemysł lotniczy i obronny oraz zaawansowane technologie. Aplikacje i usługi Infor są zaprojektowane tak, aby zapewnić trwałe korzyści operacyjne, bezpieczeństwo i szybszy czas uzyskania wartości. Naszą misją jest dostarczanie klientom skutecznych rozwiązań biznesowych, dlatego też nieustannie wprowadzamy innowacje pozwalające szybko reagować na pojawiające się wyzwania branżowe. 17 000 pracowników Infor z głęboką wiedzy o branży pomaga ponad 60 000 organizacji w 175 krajach przezwyciężyć problemy na rynku i osiągać założone cele biznesowe. Jako firma Koch, nasza siła finansowa, struktura własnościowa i długoterminowa perspektywa pozwalają nam na budowanie trwałych, wzajemnie korzystnych relacji z naszymi klientami, pracownikami i partnerami. Odwiedź stronę www.infor.com.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z następującymi osobami:

Kristoffer Rosseth Nebb, menedżer IT w Jøtul Gruppen, tel. komórkowy: 982 29 634
email: kristoffer.nebb@jotul.no

Erlend Skaar-Olsen, menedżer krajowy Infor Norwegia, tel. komórkowy: 930 39 800
email: erlend.skaar-olsen@infor.com

Źródło: Infor

W Polsce Infor CloudSuite jest dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).