fbpx

Infor ogłasza inwestycję wartą 1,5 miliarda USD

Infor uzyskał dodatkową inwestycję w wysokości 1,5 miliarda USD ze strony swoich akcjonariuszy Koch Equity Development, LLC (KED) i Golden Gate Capital.

Inwestycja ta powiększy wcześniejszą inwestycję KED przekraczającą 2 miliardy USD dokonaną na początku 2017 roku. Stanowi dla firmy Infor istotny krok naprzód w kontekście rozważanego debiutu giełdowego w roku 2019 lub 2020 – w zależności od warunków rynkowych.

Koch i Golden Gate Capital są fenomenalnymi partnerami Infor, i cała nasza załoga licząca 17 300 pracowników ogromnie się cieszy z tego kroku na drodze naszych przygotowań do kolejnego etapu wzrostu” – powiedział Charles Phillips, Prezes Infor.
Pod kierownictwem prezesa Phillipsa i w trakcie partnerstwa z KED i Golden Gate Capital, Infor w ciągu ubiegłych pięciu lat zainwestował około 2,5 miliarda USD w opracowywanie i rozwijanie swojej oferty – w ramach swojej linii produktowej CloudSuite wypuścił przeszło 475 nowych rozwiązań, zrealizował 1 870 integracji i wprowadził 20 700 funkcjonalności branżowych. Infor CloudSuite jest obecnie jedyną platformą ERP obsługującą wiele przedsiębiorstw (multi-tenant), obejmującą aplikacje typu front and back office oraz logistykę z możliwością obsługi firm globalnych (języki obsługi, waluty, dostosowanie do lokalnych realiów).

Firma Koch zanim zainwestowała w Infor była jej klientem i spółki Koch Industries wciąż przenoszą swoje najważniejsze dla działalności aplikacje na platformy Infor CloudSuite” – powiedział Jim Hannan, Wiceprezes Wykonawczy Koch i Prezes do spraw Przedsiębiorstw w Koch Industries, Inc. „Innowacyjne produkty Infor pomogły nam przeprowadzić cyfrową transformację i wciąż je wdrażamy globalnie, dla 120 000 pracowników.

Infor, którego przychody przekroczyły 3 miliardy USD w roku podatkowym 2018, został pierwszą firmą, która przeniosła newralgiczne, dla działalności swoich klientów, aplikacje ERP do publicznych chmur dla całych branż. Infor CloudSuite stanowi podstawę transformacji cyfrowej dla przeszło 9 500 klientów w 110 krajach. Aplikacje Infor obejmują: finanse, produkcję, łańcuch dostaw, zasoby ludzkie i relacje z klientami.

W ciągu ostatnich pięciu lat Infor nieprzerwanie zwiększał swój udział w rynku aplikacji chmurowych i obecnie 70% jej przychodów z tytułu licencji na oprogramowanie pochodzi z pakietów chmurowych.

Podstawą strategii Infor jest umiejętność zaprojektowania każdej platformy CloudSuite pod potrzeby konkretnej branży. W ten sposób firma eliminuje konieczność przeprowadzania drogich dostosowań i angażowania firm doradczych. Klienci po przejściu na CloudSuite typowo obniżają koszty o 25% i więcej poprzez zaprzestawanie bieżących modyfikacji, modernizacji oprogramowania w drodze jego kompletnych wymian i poprzez ograniczenie kosztów infrastruktury.

Infor zwiększył swoją obecność w kluczowych sektorach takich jak służba zdrowia, produkcja, sprzedaż detaliczna, sektor publiczny oraz hotelarstwo i gastronomia. Przeszło 72% szpitali w USA korzysta z aplikacji Infor, podobnie jak 19 z 20 największych dostawców branży motoryzacyjnej i 8 z 10 największych marek modowych.

Firmy mają świadomość korzyści płynących z przeniesienia swoich aplikacji do chmury, ale nie mogą tego kroku wykonywać dopóki nie zostaną w niej replikowane krytyczne dla ich branży funkcjonalności. Infor, te dotychczas indywidualne funkcje, przebudował w standardowe usługi chmurowe i obecnie ma dostęp do cennych danych w przekroju funkcji biznesowych, pozwalających na tworzenie analityk predykatywnych i korelacji opartych na wiedzy na swojej platformie Coleman AI” – mówi prezes Phillips.

Platforma Infor CloudSuite została także przygotowana do przyszłych innowacji. Aplikacje Infor działają w chmurach o skali publicznej i infrastrukturze otwartej, niepowiązanej z pojedynczym magazynem danych, mogą być skalowane taniej dzięki wykorzystywaniu powszechnie dostępnych mocy obliczeniowych i pamięci na żądanie. Integracja pionowa jest pochodną wykorzystywania posiadanych lokalnie zasobów obliczeniowych, zaś nowoczesne aplikacje wykorzystują globalną infrastrukturę do zastosowań swobodnych.

Źródło: Infor