fbpx

Francuska firma Groupe Gascogne wdraża Infor M3

Infor, wiodący dostawca aplikacji biznesowych działających w chmurze i specjalizowanych dla różnych branż, poinformował, że Groupe Gascogne, francuska firma produkująca opakowania w procesie przetwórstwa drewna, wybrała Infor M3 w ramach projektu restrukturyzacji swoich jednostek wokół jednego rozwiązania.

Zatrudniająca 1700 pracowników i posiadająca 13 zakładów produkcyjnych w Niemczech, Grecji, Francji i Tunezji, Groupe Gascogne jest ważnym francuskim graczem na rynku transformacji drewna na papier. Grupa ma cztery uzupełniające się i zintegrowane obszary (drewno, papier, torby i produkty elastyczne) i jest wiodącym na świecie producentem prążkowanego papieru pakowego, jednym z europejskich liderów w branży toreb przemysłowych i konsumenckich, a także wśród światowych producentów zestawów opakowaniowych i ochronnych. Firma jest notowana na Euronext Growth.

Christophe Lagardère, dyrektor ds. informatycznych Groupe Gascogne, mówi: “Głównym celem projektu, który rozpoczął się na początku 2017 r. jest harmonizacja wszystkich istniejących procesów biznesowych w celu zwiększenia naszej wydajności. Infor M3 zastąpi kilka rozwiązań opracowanych we własnym zakresie, poprawiając identyfikowalność różnych produktów i przepływu materiałów, jakość naszych produktów i, ostatecznie, naszą obsługę klienta.”

Infor został wybrany w wyniku przetargu, obejmującego kilkanaście zespołów dostawców i integratorów, ustanowionego w celu objęcia wymagań całego zakresu funkcjonalnego, od zakupów poprzez finanse, produkcję, planowanie, sprzedaż, utrzymanie, aż po wysyłkę. Rozwiązanie będzie obsługiwać 900 użytkowników w 15 różnych lokalizacjach (w tym 13 zakładach produkcyjnych).

Rozwiązanie Infor M3 jest szczególnie dobrze dostosowane do potrzeb przemysłu przetwórczego, zapewniając redukcję kosztów, łatwość integracji, wydajność i szybkość operacji i obsługę specyfiki biznesowej.

„Połączenie profesjonalizmu zespołów Infor i partnerskiej firmy Hetic3 pokazało pełny potencjał rozwiązania Infor M3, co wzmocniło nasze przekonanie, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Ponadto, przekonały nas też funkcjonalne bogactwo i elastyczność systemu w zakresie konfiguracji, a także nowoczesny i niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika”, dodaje Lagardère.

Pierwsze – pilotażowe – wdrożenie, obejmujące zakres funkcjonalny wspólny dla wszystkich działań grupy, a mianowicie zarządzanie finansami i utrzymaniem, planowane jest w zakładzie Dax we Francji. Wdrożenie wszystkich innych obszarów nastąpi od stycznia 2020 r. i potrwa dwa lata.

Warto także nadmienić, że jednym z decydujących argumentów za wyborem dokonanym przez Groupe Gascogne była także możliwość rozwoju interfejsów API, umożliwiających Infor M3 integrację z zewnętrznymi systemami do obsługi realizacji produkcji i nadzoru nad nią.

Firma planuje wdrożyć w kolejnej fazie chmurową platformę analityczną – Infor Birst, aby zapewnić spójność wszystkich danych i ich zintegrowaną analizę.

O firmie Infor

Infor tworzy specjalizowane branżowo oprogramowanie dla biznesu, udostępniane m.in. w technologii chmury. Firma zatrudnia 17 300 pracowników i obsługuje ponad 68 000 klientów w ponad 170 krajach. Rozwiązania Infor są tworzone z myślą o rozwoju. Więcej informacji na stronie http://pl.infor.com/.

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).

Źródło: Infor