fbpx

Fetim Group wdraża kolejne aplikacje Infor

Holenderska firma Fetim Group, będąca liderem na holenderskim rynku wyposażenia wnętrz, rozszerza pakiet Infor o aplikacje Infor CRM i Infor Nexus, aby zapewnić internetową współpracę w czasie rzeczywistym, w celu usprawnienia współpracy z dostawcami i zwiększenia niezawodności łańcucha dostaw.

Architektura informatyczna firmy Fetim jest oparta na rozwiązaniach „best in class”. Firma korzysta już z rozwiązania Infor CloudSuite Distribution Enterprise, którego trzonem jest system ERP Infor M3, oraz z Infor CloudSuite Configure Price Quote (CPQ) — cyfrowego portalu do konfiguracji przedmiotów poprawiającego doświadczenia zakupowe klientów. Integrację z innymi aplikacjami, takimi jak np. pochodzący od innego producenta system zarządzania magazynem, zapewnia Infor OS — hybrydowa platforma chmurowa, która łączy w sobie procesy biznesowe, integrację i sztuczną inteligencję (AI). Następnym etapem procesu cyfryzacji w firmie Fetim będzie wdrożenie rozwiązania Infor Coleman, które uzupełni platformę o funkcje sztucznej inteligencji.

„Firmę Infor wybraliśmy z pełną świadomością ze względu na jej mikrobranżowe podejście, które zwiększa naszą wydajność; charakteryzuje się ono dogłębną znajomością branży” — powiedział Frans Beerkens, dyrektor ds. informatycznych w Fetim Group. „Jest to absolutnie wyjątkowa oferta, która przynosi nam niesamowitą wartość dodaną i pozwala spełniać oczekiwania i życzenia naszych klientów.”.

Fetim działa również jako członek branżowej grupy doradczej, która pomaga firmie Infor udoskonalać oprogramowanie i lepiej dopasowywać je do potrzeb klientów. Doradczą rolę Fetim Frans Beerkens komentuje tak: „Infor angażuje w rozwój produktów firmy, które wiedzą, co się dzieje na rynku i czego oczekują klienci. Jest to bardzo mądre posunięcie. Mogę identyfikować trendy i mówić firmie Infor o wyzwaniach, z którymi się zmagam. Wyjątkową cechą tych mikrobranżowych spotkań jest to, że uczestniczą w nich osoby odpowiedzialne za rozwój produktów. Nigdzie indziej tego nie ma. Ponadto dostajemy na bieżąco informacje zwrotne na temat postępu w realizacji naszych propozycji, a firmy członkowskie są motywowane do aktywności. Klienci tacy jak nasi mogą być częścią rozwiązania i mieć wpływ na priorytety w opracowywaniu produktów”.

Dzięki możliwości wywierania wpływu na funkcje zawarte w nowej wersji branżowego pakietu Infor CloudSuites opartego na Infor M3, Fetim wprowadza jedynie minimalną liczbę modyfikacji i szybko osiąga standaryzowane procesy. Na spotkaniach doradczych firma Fetim dowiedziała się np. jak radzić sobie z wyzwaniami związanymi z tworzeniem wycen oraz rozwojem handlu internetowego.

W ciągu ostatnich 10 lat branża wyposażenia wnętrz przeszła radykalne zmiany. Wzrost popularności zakupów online, połączony z globalizacją, zmniejszył rolę detalistów, którzy wcześniej stanowili kluczowy rynek dla firmy Fetim, ale jednocześnie przyniósł nowe możliwości rozwoju sprzedaży przez Internet. Fetim przeniósł swoje aplikacje do chmury, aby móc szybciej reagować na te zmiany, a także skupić się na wprowadzaniu innowacji produktowych i na szybkim rozwoju kanałów dystrybucji. Dzięki przejściu do chmury grupa była w stanie wprowadzić outsourcing sprzętu i centrum przetwarzania danych oraz korzystać z warstwy zabezpieczeń Amazon Web Services. Infor CloudSuite Distribution Enterprise daje firmie Fetim również wiele możliwości doskonalenia, przyspieszenia i zmiany sposobu pracy dzięki budowie najlepszego w swojej klasie środowiska.

„Przedsiębiorstwa takie jak Fetim są dla firmy Infor bardzo ważne, ponieważ pomagają jej tworzyć czołowe rozwiązania branżowe spełniające wymagania i oczekiwania klientów” — powiedział Cormac Watters, dyrektor Infor ds. działalności międzynarodowej. „Ich wkład, informacje zwrotne i pytania pomagają nam w doskonaleniu nowych wersji oprogramowania i usługi chmurowej”. Jako lider innowacji zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest prowadzenie działalności w sposób inteligentny i wydajny, w oparciu o analizę danych. Dlatego pomagamy firmom w wykorzystywaniu danych do poprawy ich wyników”.

Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do obejrzenia filmu pod adresem: https://player.vimeo.com/video/386246716.

Informacje o firmie Fetim

Fetim jest czołową firmą w branży wyposażenia wnętrz. Chce „sprawić, aby ludzie lubili miejsca, w których mieszkają, bawią się i pracują”. Fetim opracowuje produkty zgodnie najnowszymi trendami i technikami oraz współpracuje z projektantami i osobami monitorującymi trendy. Grupa Fetim prowadzi działalność w ponad 40 krajach europejskich i dostarcza produkty zarówno profesjonalnym użytkownikom końcowym, jak i sprzedawcom detalicznym.

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla poszczególnych branż. Firma ma 17 300 pracowników i ponad 68 000 klientów w ponad 170 krajach, a jej oprogramowanie jest zaprojektowane z myślą o rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

Do klientów firmy należy m.in.:

 • 20 największych firm z sektora lotnictwa i kosmonautyki
 • 9 z 10 największych firm z sektora zaawansowanych technologii
 • 14 z 25 największych amerykańskich sieci usług medycznych
 • 19 z 20 największych amerykańskich miast
 • 18 z 20 największych dostawców w branży motoryzacyjnej
 • 14 z 20 największych dystrybutorów przemysłowych
 • 13 z 20 największych detalistów
 • 4 z 5 największych browarów
 • 17 z 20 największych globalnych banków
 • 9 z 10 największych globalnych marek hotelowych
 • 7 z 10 największych globalnych marek luksusowych

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).

Źródło: Infor