fbpx

Fetim Group odpowiada na wyzwania rynku razem z Infor

Międzynarodowa firma produkująca elementy konstrukcyjne i dekoracje dla domu przechodzi na wersję Infor M3 w chmurze.

Infor, wiodący dostawca nowoczesnych aplikacji biznesowych zaprojektowanych dla wybranych branż ogłosił, że grupa Fetim, lider w produkcji dekoracji dla domu, ukończyła z sukcesem migrację rozwiązania ERP Infor M3 do struktury w chmurze. Firma będzie też korzystała z Infor ION® by zintegrować wszystkie aplikacje funkcjonujące w przedsiębiorstwie oraz by połączyć rozwiązania działające w chmurze z tymi na standardowej platformie. Rynek dekoracji dla domu przeszedł radykalne zmiany w ostatnich kilku latach. Czynniki takie jak wzrost sprzedaży online, transparentność dostawców i cen oraz znaczna konsolidacja detalistów europejskich dramatycznie zmieniły rolę wszystkich graczy w tym kanale dystrybucji.  Kiedyś sklepy typu DYI („Do It Yourself” – zrób to sam) stanowiły znaczącą część bazy klientów Fetim, teraz natomiast dołączyły do niej platformy online tych sklepów oraz szybko rosnąca grupa klientów wyłącznie internetowych. W dodatku rosnący trend „Do It For Me” (zrób to za mnie) pokazuje wzmocnienie profesjonalnych usług grup takich jak deweloperzy, budowniczy domów czy usługodawcy kompleksowi branży.

„Fetim umieszcza swoje aplikacje w chmurze gdyż to zapewni nam szybkość reagowania na zmiany” – powiedział Frans Beerkens, dyrektor Fetim Group.

Fetim podjął decyzję o migracji także z powodu międzynarodowych przejęć, które skutkowały dużymi zmianami w liczbie użytkowników i wymaganych zasobach IT. Jako rosnąca firma zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i dystrybucyjnym, Fetim chciał też zracjonalizować inwestycje w IT (wydatki na utrzymanie i inwestycyjne).

Użytkując Infor M3 od lat, firma Fetim miała wpływ na funkcjonalność kolejnych wersji systemu – dlatego też wdrożenie M3 w chmurze nie wymagało żadnych kastomizacji. Dzięki temu Fetim cały czas nadąża za zmieniającym się rynkiem i swoją globalną bazą klientów. Integracja z pozostałymi aplikacjami, w tym z systemem WMS (zarządzania magazynem) od innego dostawcy będzie zrealizowana za pomocą Infor ION.

Ponadto, razem z migracją do chmury, firma przeniesie obsługę systemu z infrastruktury desktopowej do mobilnej, będzie też lepiej zarządzać stale rosnącym problemem bezpieczeństwa danych. Usługi te zostały powierzone w ramach outsourcingu firmie Infor oraz partnerowi Infor – Amazon Web Services (AWS).

O firmie Infor

Infor projektuje piękne aplikacje biznesowe dla wybranych branż, odznaczające się najnowszą technologią, zawierające doświadczenie branżowe i dostępne jako usługa w chmurze. Mając 15 000 pracowników i będąc obecną w ponad 200 krajach i regionach, firma Infor zapewnia automatyzację ważnych procesów w branżach takich jak służba zdrowia, produkcja, moda, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Systemy Infor eliminują konieczność kosztownych kastomizacji dzięki temu, że ich funkcjonalność opiera się na głębokim doświadczeniu branżowym. Biuro główne Infor znajduje się w Nowym Jorku i jest jednocześnie domem dla jednej z największych i najbardziej kreatywnych agencji marketingowych – Hook&Loop, która zajmuje się tworzeniem nowoczesnych, prostych i pięknych interfejsów użytkownika systemów Infor. Aplikacje Infor dostępne są głównie w ramach platformy Amazon® Web Services oraz platform otwartych kodów. Szczegóły o firmie i rozwiązaniach – www.infor.com.

System Infor M3 w Polsce (i usługi wdrożeniowe) jest oferowany przez firmę iPCC (dawna nazwa: Polish Consulting Company) Sp. z o.o., która jest partnerem Infor w Polsce. iPCC obsługuje obecnie ponad 90 klientów użytkujących system Infor M3 w kraju i bierze udział w projektach wdrożeniowych systemu na całym świecie. Szczegóły o firmie i jej ofercie – www.i-pcc.pl.