fbpx

iPCC sponsorem IX Euroforum Polskiego Mleczarstwa (19-22.04.2016)

Firma iPCC (dawna nazwa: Polish Consulting Company) po raz kolejny była sponsorem tegorocznego Euroforum Polskiego Mleczarstwa, organizowanego przez Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy w dniach 19  – 22 kwietnia 2016 r. w Szczecinie.  Było to dziewiąte już spotkanie branżowe, w którym wzięli udział przedstawiciele polskich spółdzielni mleczarskich.

W pierwszym dniu konferencji odbyły się zebrania Członków KZSM oraz Rady KZSM, a także zwiedzanie Oddziału Spółdzielni  Obrotu Towarowego w Szczecinie. Ponadto, podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy rozważali aktualną problematykę mleczarstwa polskiego, niemieckiego i światowego, jak również rozmawiali o zagadnieniach techniczno – technologicznych tematycznie powiązanych z krajową oceną. W tym dniu również firma iPCC przedstawiła uczestnikom swoją propozycję zniwelowania za pomocą systemu Infor M3 niektórych trudności, z którymi borykają się mleczarnie w zarządzaniu procesami produkcyjno-logistycznymi oraz finansowymi.

20 kwietnia odbył się wyjazd do dużego zakładu serowarsko – proszkowniczego w miejscowości Dargun (Niemcy) należącego do koncernu DMK + DOC Kaas, 6-tego w Europie podmiotu przetwórstwa mleka o wartości rocznej sprzedaży 6 mld euro.

W ostatnim dniu pobytu, 22 kwietnia, w godzinach rannych odbyło się otwarte zebranie Polskiego Komitetu Międzynarodowej Federacji Mleczarskiej FIL/IDF pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Babuchowskiego, który został wybrany przez Komisję Europejską do elitarnej 12-osobowej Grupy ds. rynków rolnych ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia roli producenta – rolnika w łańcuchu żywnościowym.

Jak zwykle w ramach kompleksu wydarzeń wokół IX Euroforum Polskiego Mleczarstwa odbyła się I Krajowa Ocena Wybranych Grup Przetworów Mlecznych  i X edycja konkursu „Produkt Mleczny Roku 2016”. Najwięcej nagród zdobyła OSM w Łowiczu.