fbpx

Firma Elektrizace železnic produkuje i zarządza projektami z Infor M3

Najnowsza wersja Infor M3 wesprze i zintegruje rozproszone procesy, zredukuje koszty związane z zapewnieniem zgodności z przepisami oraz zagwarantuje wygodniejszą pracę użytkownikowi systemu.

Infor, wiodący dostawca aplikacji biznesowych dla wybranych branż ogłosił, że firma Elektrizace železnic (Republika Czeska) będzie migrować do najnowszej wersji systemu Infor M3 (Infor M3 13.3). Nowa wersja, która ukaże się na początku 2017 roku, zapewni jeszcze lepsze wsparcie procesów biznesowych – w szczególności produkcji jednostkowej – oraz najnowocześniejszy interfejs użytkownika dla ponad 150 osób. Elektrizace železnic od ponad 10 lat korzysta z systemu Infor M3, głównie w procesach projektowania, produkcji i montażu przewodów trakcyjnych oraz sprzętu elektrotechnicznego dla infrastruktury transportowej. Firma pracuje w mieszanym trybie produkcji powtarzalnej (produkty mechaniczne i elektryczne) oraz produkcji jednostkowej.

Najnowsza wersja Infor M3 ma wesprzeć i zintegrować rozproszone procesy, zredukować koszty związane z zapewnieniem zgodności z przepisami oraz zagwarantować korzystanie z najnowszej technologii, również na urządzeniach mobilnych. Infor M3 13.3 będzie wspierał też najważniejszy obszar działalności firmy czyli procesy produkcji jednostkowej, łącznie z integracją z zarządzaniem dokumentami oraz integracją z systemami PDM (Product Data Management – zarządzanie danymi produktu).

Elektrizace železnic planuje również wykorzystać nowe możliwości systemu M3 13.3 usprawniające pracę użytkownika – m.in. narzędzie Infor Mashup Designer, które pozwala na wyświetlenie na jednym ekranie wszystkich informacji potrzebnych danemu użytkownikowi. Gdy projekt upgrade’u Infor M3 w głównej fabryce zostanie zakończony, firma planuje rozszerzenie go również na firmy do niej należące.

„Oczekujemy, że nowa wersja Infor M3 pomoże nam lepiej sprostać wymaganiom rynku dzięki bardziej efektywnemu wsparciu procesów produkcyjnych oraz możliwości jeszcze bardziej precyzyjnego zapewnienia warunków dostawy projektu” – powiedział Jan Sobotka, dyrektor w Elektrizace železnic. „Poza wykorzystaniem najnowszej funkcjonalności i zwiększeniem liczby użytkowników planujemy w przyszłości wdrożenie systemu w innych firmach należących do Elektrizace železnic.”

„Elektrizace železnic i inne firmy zajmujące się produkcją jednostkową muszą zmagać się z wyzwaniami środowiska mieszanego trybu produkcji, jednocześnie skupiając się na swoim trzonie działalności” – mówi Monika Vitaskova, Channel manager Infor w Czechach. „Najnowsza wersja Infor M3 zapewnia jeszcze lepsze wsparcie zarówno produkcji powtarzalnej, jak i jednostkowej. Dzięki temu firma Elektrizace železnic będzie w stanie szybciej i bardziej efektywnie reagować na sytuację rynkową i spełnić wymagania zgodności z przepisami.”

O firmie Elektrizace železnic

Od ponad 60 lat firma Elektrizace železnic Praha a.s. specjalizuje się w rozwoju, projektowaniu, produkcji i montażu komponentów instalacji sieci trakcyjnych (kolejowych, tramwajowych i trolejbusowych). Firma produkuje też jednostki elektro-techniczne takie jak podstacje trakcyjne, stacje konwertujące, transformatory, rozdzielnie, z centralnym lub zdalnym systemem sterowania. Więcej informacji –  www.elzel.cz/en.

O firmie Infor

Infor, z obrotami rzędu 2,8 mld USD, jest trzecim na świecie pod względem wielkości dostawcą aplikacji i usług biznesowych. Dzięki rozwiązaniom Infor już ponad 70 tysięcy przedsiębiorstw (dużych i średniej wielkości) może usprawniać operacje oraz intensyfikować rozwój w wielu sektorach przemysłu. Szczegóły o firmie i rozwiązaniach – www.infor.com.

System Infor M3 w Polsce (i usługi wdrożeniowe) jest oferowany przez firmę iPCC (dawna nazwa: Polish Consulting Company) Sp. z o.o., która jest partnerem Infor w Polsce. iPCC obsługuje obecnie ponad 90 klientów użytkujących system Infor M3 w kraju i bierze udział w projektach wdrożeniowych systemu na całym świecie. Szczegóły o firmie i jej ofercie – www.i-pcc.pl.