fbpx

Infor wspiera globalny rozwój firmy EJ za pomocą rozwiązania Infor M3 Cloud

Rozwiązanie zainstalowane we francuskich i amerykańskich zakładach grupy umożliwia globalnemu specjaliście od infrastruktury podziemnej standaryzację procesów biznesowych.

EJ, światowy lider w projektowaniu, produkcji i dystrybucji rozwiązań dostępowych dla sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, odwadniających, telekomunikacyjnych i usługowych, zdecydował się na wdrożenie rozwiązania Infor M3 w chmurze w ramach ambitnego projektu przebudowy swojej globalnej infrastruktury informatycznej.

Więcej informacji na temat rozwiązania Infor M3: https://www.infor.com/en-gb/products/m3.

Firma, która zatrudnia ponad 2500 osób na całym świecie i ma zakłady produkcyjne w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dokonała szeregu przejęć, a w ostatnich trzech latach zbudowała również najnowocześniejsze zakłady. Jej rozwój wspiera obecnie Infor M3 w chmurze prywatnej – rozwiązanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), które zapewnia producentowi bogatą funkcjonalność przeznaczoną dla sektora produkcji przemysłowej bez konieczności skomplikowanego, kosztownego i czasochłonnego tworzenia oprogramowania na zamówienie.

Rozwiązanie Infor zastąpiło istniejące systemy, które nie były już dostosowane do procesów produkcyjnych nowoczesnych firm poszukujących elastyczności i możliwości optymalizacji kosztów produkcji. Rozwiązanie Infor M3, które zostało docenione na poziomie globalnym przez francuską spółkę grupy, zdobyło rynek dzięki zaszytym w funkcjonalności możliwościom spełnienia wymagań biznesowych producentów przemysłowych.

„Biorąc pod uwagę fakt, że amerykański oddział EJ nie posiadał systemu ERP, który spełniałby przyszłe wymagania biznesowe, oraz że korzystaliśmy wcześniej z rozwiązania Movex, na które mieliśmy licencje, wybór był dość szybki” — powiedział Gérard Doucet, dyrektor ds. systemów informatycznych EJ w regionie EMEA, odnosząc się do poprzedniej nazwy produktu Infor M3 – Movex. „Zdecydowaliśmy się na Infor M3 w chmurze prywatnej z powodu bogatej funkcjonalności w standardzie, a także mniejszych kosztów i mniejszej złożoności w porównaniu do innych dużych dostawców na rynku. Pozwala nam to pracować z pełną swobodą, bez zależności od ograniczeń czasowych i procesowych w USA oraz z dostępnością w trybie 24/7”.

Jako partner Infor w projekcie w Europie grupa Elcimaï nadal wspiera EJ w implementacji. „Jest to szczególnie wymagający projekt dla naszych zespołów: jest realizowany w chmurze, na rozległym europejskim obszarze geograficznym oraz z wymogiem zerowych ograniczeń narzuconym przez klienta. Jego wdrożenie udowadnia naszą zdolność do wspierania projektów przemysłowej i cyfrowej transformacji” — powiedział Bruno Kientzel, dyrektor generalny Elcimaï Business Solutions.

„Złożone procesy przemysłowe w przedsiębiorstwach muszą być wspierane przez rozwiązania, które je upraszczają” — powiedział Laurent Jacquemain, wiceprezes i dyrektor Infor na Europę Południową. „Firma taka jak EJ prowadzi działalność na całym świecie, według różnych zasad i z różnym tempem produkcji. Dzięki Infor M3 w chmurze EJ korzysta z elastyczności i sprawności działania rozwiązania przeznaczonego dla produkcji przemysłowej i otwartego na przyszły rozwój. Wszystko to ostatecznie przyczynia się do optymalizacji procesów oraz zwiększenia udziału w rynku i przychodów”.

 

Informacje o firmie EJ

EJ jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dystrybucji rozwiązań dostępowych dla sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, odwadniających, telekomunikacyjnych i usługowych na całym świecie. EJ wykorzystał swoją wiedzę techniczną i know-how do obsługi sieci infrastrukturalnych, które zaopatrują całe dzielnice, miasta i wsie. EJ jest firmą globalną, działającą na pięciu kontynentach i promującą innowacyjność, jakość i zaangażowanie w obsługę klienta. Jej globalna obecność obejmuje 50 biur sprzedaży, 10 zakładów produkcyjnych oraz wiele ośrodków badawczo-rozwojowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.ejco.com/.

Informacje o firmie Elcimaï

Elcimaï jest niezależną francuską grupą utworzoną w 1992 roku i obejmującą 14 zakładów we Francji. Elcimaï zatrudnia prawie 380 współpracowników w multidyscyplinarnych zawodach podzielonych na dwie dziedziny wiedzy:

– doradztwo, inżynieria i architektura (Elcimaï Consulting, Engineering and Architecture)

– technologie i usługi cyfrowe (Elcimaï Digital Technologies and Services)

Oferta Elcimaï skierowana jest dla rynków całego świata, a firma realizuje projekty łączące doradztwo, wdrożenie, budowę, produkcję oraz zarządzanie infrastrukturą informatyczną. Elcimaï jest partnerem Infor od 1999 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.elcimai.com.

Informacje o firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Z branżowych i nowoczesnych aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

# # #

Kontakt z mediami:
Richard Moore
Infor PR, EMEA
+447976111243
Richard.Moore@infor.com

 

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).