fbpx

Firma Drakes Supermarkets inwestuje w rozwój

Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych dla poszczególnych branż i przeznaczonych m.in. do działania w chmurze, poinformował, że firma Drakes Supermarkets z siedzibą w Australii wybrała i rozpoczęła wdrażanie pakietu aplikacji Infor CloudSuite Food & Beverage (CS-F&B) i Integrated Business Planning (IBP). Wdrożenie Infor CS-F & B i IBP w modelu SaaS zapewni większą kontrolę łańcucha dostaw, widoczność operacji, skalowalność i optymalizację  działalności hurtowej i detalicznej Drakes, przyczyniając się do poprawy poziomu obsługi zarówno klientów detalicznych, jak i hurtowych.

Rozwiązanie Infor zapewni użytkownikom biznesowym spójne, dokładne i łatwo dostępne dane w całym przedsiębiorstwie, z normalizacją przepływu pracy i zwiększaniem poziomu automatyzacji. Inwestycja Drakes w ekspansję obejmuje budowę zupełnie nowego, nowoczesnego magazynu w Edynburgu, służącego zarówno działalności detalicznej, jak i hurtowej, i magazynującego świeże, schłodzone i mrożone towary.

„Po dokładnym procesie selekcji, wybraliśmy systemy Infor, gdyż ich zespół wykazał się dużą znajomości naszej  branży, zarówno w odniesieniu do operacji detalicznych, jak i hurtowych. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem naszego zespołu zarządzającego. Projekt wdrożeniowy już się rozpoczął z zespołem Infor Consulting Services, a w połowie 2019 roku uruchomimy hurtownię ” – powiedział Scott Lintern, dyrektor finansowy w Drakes.

“Drakes rozpoczyna jedno z najbardziej ekscytujących i znaczących przedsięwzięć w australijskim handlu detalicznym – przejmując kontrolę nad własnym losem, budując biznes hurtowniczy i stając się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie sprzedawców detalicznych w kraju” – powiedział Brett Egglestone, wiceprezes działu Infor Retail na Australię i Nową Zelandię. “Drakes słynie z koncentracji na kliencie i wsparcia lokalnej społeczności – Infor z zadowoleniem przyjmuje możliwość współpracy z taką firmą w obszarze dostarczenia precyzyjnie dostosowanych do potrzeb rozwiązań branżowych Infor w chmurze. Chętnie pomożemy też Drakes w utrzymaniu ich w czołówce, jeżeli chodzi o najnowsze technologie”.

O marce Drakes Supermarkets

Drakes Supermarkets to największy niezależny sklep spożywczy w Australii,  specjalizujący się w sprzedaży detalicznej w sieci supermarketów, wkrótce planuje też rozszerzyć ofertę o działalność hurtową. Działając w ponad 60 sklepach w Australii Południowej i Queensland, firma osiąga roczny obrót przekraczający 1 miliard USD i zatrudnia ponad 5 500 pracowników w całym kraju. Siła firmy opiera się na działaniu na zasadach rodzinnego biznesu i wspieraniu lokalnych producentów i dostawców. Drakes Supermarkets koncentruje się na najważniejszych aspektach działalności – NA KLIENCIE. Jest to przewaga konkurencyjna firmy, wraz z jej wartościami rodzinnymi i australijskim dziedzictwem.

Źródło: Infor