fbpx

Mleczarnia Cremo cyfryzuje procesy dzięki chmurze współdzierżawionej Infor

Infor®, dostawca rozwiązań chmurowych dla przemysłu, ogłosił dziś, że przetwórca mleka – Cremo SA – wybrał Infor CloudSuite Food & Beverage. Firma wdraża chmurowe, zaprojektowane dla branży spożywczej i napojów rozwiązanie Infor aby zoptymalizować swoje procesy i zapewnić, że jakość produktów będzie spełniała najwyższe standardy.

Cremo jest drugim co do wielkości przetwórcą mleka w Szwajcarii, z siedzibą w Villars-sur-Glâne (kanton Fryburg). Firma zatrudnia około 750 osób w kilku zakładach produkcyjnych w zachodniej Szwajcarii. Cremo jest szczególnie dumne ze swojej kultury dwujęzyczności (niemiecki i francuski) i z produktów, które, w blisko 100-letniej tradycji, są wytwarzane wyłącznie w Szwajcarii i w 100 procentach ze szwajcarskiego mleka.

Aby spełnić wymagania klientów i zagwarantować przepływ informacji w firmie, potrzebna była bezpieczna i wydajna infrastruktura IT. Wcześniej używany system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) nie był już w stanie sprostać wymaganiom w zakresie optymalizacji procesów i jakości produktów.

Infor CloudSuite Food & Beverage jest specjalnie dostosowany do potrzeb branży spożywczej i napojów oraz zapewnia unikalne możliwości dla mleczarni. Dzięki strategii chmury publicznej Infor, Cremo może przyjąć najlepsze praktyki i możliwości, które sprawdziły się u wielu producentów żywności i napojów, a w szczególności u przetwórców mleka. Rozwiązanie spełnia oczekiwania branży w zakresie innowacji, identyfikowalności, wymogów regulacyjnych, presji na marżę i szybkości transakcji. Skalowalność i bezpieczeństwo współdzierżawionej platformy chmurowej obsługiwanej przez Amazon Web Services (AWS) to kolejne powody, dla których Infor był właściwym wyborem.

„Zespół Infor dał się poznać jako prawdziwy partner. Metodologia projektu miała dla nas szczególnie wysoką wartość dodaną: dzięki warsztatom procesowym pracownicy bardzo szybko zanurzyli się w rozwiązaniu” – powiedział Frédéric Siffert, kierownik projektu ERP w Cremo. „Infor słuchał nas i zapewniał fachowe doradztwo w trakcie całego procesu”.

„Dzięki branżowym funkcjonalnościom rozwiązania dostępnego w usłudze chmury publicznej, Infor CloudSuite Food & Beverage jest dostosowany do potrzeb przemysłu mleczarskiego. Wiele specyficznych procesów jest już zintegrowanych w standardzie, co minimalizuje potrzebę dostosowywania” – mówi Nicolas Rollet, Account Manager Infor Food & Beverage DACH. „Przeprowadzenie warsztatów z zespołem projektowym pokazało nam, jak wiele procesów możemy odwzorować w standardzie. Ponadto zespół na miejscu ma już dobre wyobrażenie o tym, jak wygląda praca z rozwiązaniem”.

O Cremo
Cremo jest drugą co do wielkości firmą zajmującą się przetwórstwem mleka w Szwajcarii i zatrudnia około 750 osób. Z siedzibą w Villars-sur-Glâne i sześcioma innymi zakładami produkcyjnymi w zachodniej Szwajcarii, firma zbiera i przetwarza wyłącznie szwajcarskie mleko. Ponad 90 procent udziałowców Cremo to producenci mleka. Odwiedź www.cremo.ch/.

# # #

Kontakt dla mediów
Richard Moore
Starszy dyrektor ds. PR, EMEA
Richard.moore@infor.com
+447976111243

# # #

Źródło: Infor

W Polsce Infor CloudSuite jest dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).

Kontakt: natasza.piekarska@i-pcc.pl