fbpx

BioMar przeprowadzi transformację cyfrową z wykorzystaniem systemu Infor Cloud ERP

Duński producent z sektora akwakultury uruchomi Infor CloudSuite Food & Beverage w 13 krajach.

BioMar, czołowy producent ekologicznych pasz dla zwierząt wodnych, rozpoczyna współpracę z firmą Columbus jako partnerem strategicznym w zakresie wdrożenia systemu ERP M3 w chmurze w ramach rozwiązania Infor CloudSuite Food & Beverage. Celem przedsięwzięcia jest standaryzacja i usprawnienie globalnych procesów biznesowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a przyszłościowa platforma cyfrowa umożliwi ponad 550 użytkownikom w 13 krajach zwiększenie efektywności pracy do roku 2023.

Więcej informacji o Infor CloudSuite Food & Beverage: https://www.infor.com/en-gb/products/cloudsuite-food-and-beverage

Duńska grupa BioMar prowadzi działalność typową dla dużego przedsiębiorstwa międzynarodowego, generującą obroty na poziomie 1,5 mld euro ze sprzedaży w ponad 80 krajach i prowadzoną nieprzerwanie we wszystkich strefach czasowych. Stawia to jednak wyzwania w zakresie harmonizacji procesów.

„BioMar i Infor mają za sobą serię konsultacji roboczych, które pozwoliły zrozumieć przyszłe strategie i cele grupy BioMar“ – powiedział Johan Made, wiceprezes firmy Infor na północną i wschodnią Europę. „Na tej podstawie zidentyfikowano wiele możliwości w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych, które następnie uwzględniono w planie rozwoju przedsiębiorstwa. Wdrożenie rozwiązania Infor CloudSuite Food & Beverage to pierwszy krok w cyfrowej transformacji firmy BioMar“.

Biorąc pod uwagę możliwości i wyzwania związane z cyfryzacją działalności w branży produkcji pasz dla zwierząt akwakultury, plan rozwoju i cele biznesowe grupy do roku 2023 wymagają usprawnienia procesów biznesowych i oparcia procesów decyzyjnych w większym stopniu na danych.

BioMar korzysta z systemu Infor M3 od roku 2013, ale wykorzystanie pełnych możliwości tego wydajnego systemu ERP nie było możliwe ze względu na brak odpowiedniej koordynacji procesów biznesowych w międzynarodowej grupie przedsiębiorstw. Dyrektor ds. globalnej infrastruktury informatycznej grupy BioMar, Thomas Mortensen przedstawił plan rozwiązania tego problemu: „Realizacja tego projektu dotyczy jedynie w 20% technologii, a w 80% operacji biznesowych. Przy dużym wsparciu i zaangażowaniu dostosowaliśmy naszą strukturę zarządzania nadając menedżerom grupy rolę właścicieli procesów biznesowych w poszczególnych obszarach działalności, aby ujednolicić i usprawnić procesy. W połączeniu z przyszłościową platformą cyfrową bazującą na rozwiązaniu CloudSuite Food & Beverage, korporacyjnym szablonem procesów i doradztwem strategicznym ze strony firmy Columbus pozwoli nam to zharmonizować procesy biznesowe w całej grupie i znacząco zwiększyć wydajność“.

Kolejnym wyzwaniem dla BioMar jest to, że operacje grupy w poszczególnych krajach skupiają się na rozwiązywaniu lokalnych problemów z modyfikacją i dostosowaniem systemu ERP firmy Infor. Kent Enrico Petersen, dyrektor zarządzający ds. międzynarodowej obsługi rozwiązań M3 w firmie Columbus, precyzuje w jaki sposób Infor CloudSuite Food & Beverage eliminuje konieczność wprowadzania skomplikowanych modyfikacji bezpośrednio w bazie danych i oprogramowaniu: „Wszystkie dodatkowe funkcje będą uruchamiane jako dodatki i narzędzia. W rezultacie system ERP zostanie w 90% ujednolicony dla całej grupy, a tylko w 10% będzie różnił się w zakresie lokalizacji. Dzięki harmonizacji numerów artykułów, wykazów materiałów i innych parametrów, proces decyzyjny będzie bazował na danych o znacznie lepszej porównywalności i dostępności. BioMar jest dla nas strategicznie ważnym klientem, a w naszej wspólnej wizji inicjatyw w zakresie technologii cyfrowych dostrzegamy duży potencjał zwiększenia wartości.“

Jeśli chodzi o przyszłe działania, to BioMar zamierza kierować cyfrową transformacją poprzez ciągłe inwestowanie w najnowocześniejsze technologie, wykorzystując platformę Infor CloudSuite jako podstawę do realizacji ambitnej strategii cyfrowej na lata 2020–2023, zakładającej całkowite przejście na rozwiązania chmurowe i mobilne. Thomas Mortensen wskazuje jakie wsparcie jest potrzebne, aby móc zrealizować plany dotyczące inicjatyw w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz innowacji w zakresie usług cyfrowych dla klientów: „Do roku 2023 chcemy być w czołówce jeśli chodzi o wykorzystywanie narzędzi cyfrowych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz firmy. To stworzy nowe potrzeby w zakresie kwalifikacji cyfrowych, więc będziemy musieli przyciągnąć i zatrzymać najbardziej utalentowanych pracowników. Potrzebny jest także partner strategiczny, który pomoże osiągnąć nam przyszły sukces, będzie tak samo skupiał się na wymiernych osiągnięciach i pomagał nam podejmować właściwe decyzje strategiczne na każdym etapie. Rozpoczęcie współpracy z firmą Columbus było oczywistym krokiem, biorąc pod uwagę jej doświadczenie jako czołowego konsultanta w zakresie rozwiązań M3 oraz działalność w branży spożywczej na całym świecie.

Informacje o firmie BioMar

BioMar to innowator w dziedzinie produkcji wydajnych pasz dla ryb, zaangażowany w budowę zdrowej i zrównoważonej globalnej akwakultury. Obecnie grupa BioMar obsługuje 16 zakładów produkcji pasz na całym świecie – w Norwegii, Chile, Danii, Szkocji, Hiszpanii, Francji, Grecji, Ekwadorze, Turcji, Chinach, Australii i Kostaryce. Dostarczamy paszę dla ponad 45 gatunków, do około 80 krajów na całym świecie. BioMar należy w całości do duńskiej grupy przemysłowej Schouw & Co, notowanej na Kopenhaskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Więcej informacji na stronie www.biomar.com.

O firmie Columbus
Columbus jest globalnym dostawcą usług informatycznych i firmą konsultingową zatrudniającą ponad 2000 pracowników i obsługującą 5000 klientów na całym świecie. Columbus wspiera ambitne przedsiębiorstwa w rozwoju, cyfrowej transformacji i wprowadzaniu przyszłościowych rozwiązań. Innowacyjny pakiet usług 9 Doors to Digital Leadership® obejmuje kompleksowe rozwiązania cyfrowe dostosowane do potrzeb klientów w branżach sprzedaży detalicznej, dystrybucji, spożywczej i produkcyjnej. Pomagamy firmom w prowadzeniu zrównoważonej i dochodowej działalności. Firma Columbus powstała w 1989 roku i ma siedzibę w Danii. Jej biura i partnerzy działają na całym świecie i dostarczają rozwiązania oraz usługi lokalnym odbiorcom, w skali globalnej. Więcej informacji na stronie www.columbusglobal.com.

O firmie Infor
Infor jest globalnym liderem w dziedzinie chmurowego oprogramowania biznesowego dla różnych branż. Z aplikacji dla przedsiębiorstw korzysta 67 000 klientów w ponad 175 krajach – oprogramowanie firmy Infor jest tworzone z myślą o zwiększaniu wartości przy znacznie niższym ryzyku oraz trwalszych korzyściach operacyjnych. 17 000 pracowników naszej firmy wykorzystuje swoją zaawansowaną wiedzę specjalistyczną oraz informacje oparte na danych, aby tworzyć i adaptować rozwiązania, które są w stanie sprostać nowym wyzwaniom biznesowym i branżowym. Firma Infor dostarcza swoim klientom nowoczesne narzędzia wspomagające ich transformację biznesową i pozwalające szybciej wprowadzać własne innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infor.com.

Aby uzyskać dalsze informacje prosimy o kontakt:

BioMar Group
Thomas Mortensen
CIO – Dyrektor ds. globalnej infrastruktury informatycznej
+45 52 15 76 14
tmo@biomar.com

Columbus A/S
Kent Enrico Petersen
Dyrektor zarządzający ds. międzynarodowej obsługi rozwiązań M3
+45 53 81 60 62
kent.enrico.petersen@columbusglobal.com

Infor

Richard Moore
Kierownik ds. PR w firmie Infor, region EMEA
+44 7976 111 243
Richard.Moore@infor.com

Źródło: Infor

W Polsce system Infor M3 jest od wielu lat dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).