fbpx

Hurtownia organiczna Bio Partner wyprzedza konkurencję dzięki Infor CloudSuite Food&Beverage

„Dzięki Infor CloudSuite Food&Beverage pracujemy wydajniej i możemy angażować naszych specjalistów w bardziej ukierunkowany sposób niż wcześniej”.

Infor®, dostawca rozwiązań chmurowych dla przemysłu, ogłosił dziś, że szwajcarska hurtownia spożywcza Bio Partner z powodzeniem wdrożyła Infor CloudSuite Food&Beverage. Oprócz automatyzacji i przyspieszenia procesów biznesowych, platforma chmurowa Infor zasilana przez Amazon Web Services (AWS) zapewnia skalowalność, bezpieczeństwo i innowacyjność.

Bio Partner Schweiz AG jest wiodącym partnerem hurtowym na szwajcarskim rynku żywności ekologicznej, z siedzibą w Seon (kanton Aargau). Firma zaopatruje 3500 klientów w handlu ekologicznym, handlu detalicznym, gastronomii i przetwórstwie spożywczym w pełną gamę produktów i usług ekologicznych. Ze względu na trwający trend w kierunku zrównoważonej i ekologicznej żywności, popyt na produkty Bio Partner rośnie, a co za tym idzie, rosną również wyzwania biznesowe.

Poprzedni, dzierżawiony lokalnie, system ERP firmy Bio Partner nie mógł już spełniać wymagań firmy, więc jej liderzy szukali rozwiązania, które zaspokoiłoby wszystkie potrzeby. To, że powinno to być rozwiązanie chmurowe, było oczywiste. Rozwiązanie Infor CloudSuite dla branży spożywczej i napojów zachwyciło swoimi możliwościami obsługi hurtowej sprzedaży żywności i napojów oraz  innowacyjną funkcjonalnością, która pomoże Bio Partner wyprzedzić konkurencję.

Pakiet Infor CloudSuite Food & Beverage został stworzony specjalnie dla branży spożywczej i oparty jest na sprawdzonych procesach biznesowych i wstępnie skonfigurowanych funkcjonalnościach. Dzięki dostępności w chmurze współdzierżawionej, Infor CS F&B jest stale aktualizowany w oparciu o potrzeby wszystkich użytkowników Infor w branży, i jako taki nie wymaga osobnych upgrade’ów do wyższych wersji.

Dzięki rozwiązaniu chmurowemu Infor, Bio Partner usprawnia zarządzanie rotacją zapasów oraz zwrotami nadwyżek i przeterminowanych produktów. Zwłaszcza w przypadku handlu owocami, warzywami i produktami mlecznymi, sprawne zarządzanie okresem przydatności produktów do spożycia ma kluczowe znaczenie.

Infor CloudSuite Food & Beverage wspiera również szwajcarską hurtownię w zarządzaniu dostawcami. Przy około 10 000 produktów, niezależnie działające przepływy pracy są niezbędne do efektywnego działania. Jednym z elementów jest zautomatyzowane połączenie systemu ERP ze sklepem internetowym, gwarantujące elektroniczną wymianę danych między firmą, klientami i dostawcami. Automatyzacja procesu fakturowania również odgrywa dużą rolę w zwiększaniu wydajności firmy.

„Infor dostarczył nam idealne rozwiązanie dla naszych potrzeb. Specyficzne dla branży, gotowe funkcje nie tylko przekonały nas w teorii, ale także spełniły swoją obietnicę w praktyce” – mówi Hans-Ruedi Meyer, szef działu ICT w Bio Partner Schweiz AG. „Pracujemy wydajniej i możemy angażować naszych specjalistów w bardziej ukierunkowany sposób niż wcześniej. Ponieważ cierpimy na niedobór wykwalifikowanych pracowników, ma to kluczowe znaczenie dla jak najlepszego wykorzystania naszych zasobów”.

„Dzięki Infor CloudSuite Food & Beverage oferujemy firmom takim jak Bio Partner możliwość wdrożenia jednego rozwiązania, które zaspokoi wszystkie ich potrzeby” – powiedział Bernhard von Berg, account manager w Infor.

O Bio Partner
Bio Partner Schweiz AG jest wiodącym partnerem na szwajcarskim rynku produktów ekologicznych. Firma zaopatruje klientów w specjalistycznym handlu ekologicznym, handlu detalicznym, gastronomii i przemyśle przetwórczym w pełną gamę produktów i usług ekologicznych. Ponadto wspiera przedsiębiorców w handlu specjalistycznym produktami ekologicznymi w ich rozwoju w rozwijającym się środowisku rynkowym i prowadzi własne specjalistyczne sklepy ekologiczne. Siedziba główna i centrum logistyczne znajdują się w Seon (AG), a Bio Partner obsługuje lokalizacje we wszystkich regionach językowych Szwajcarii. Około 400 pracowników obsługuje klientów ekologicznych, oferując im smaczne produkty ekologiczne i inspirujące historie. Dzięki swoim działaniom firma wnosi wyjątkowy wkład w zrównoważone rolnictwo, które zapewnia środki do życia, silny specjalistyczny handel ekologiczny i dostępność wysokiej jakości żywności ekologicznej dla świadomych konsumentów. Odwiedź www.biopartner.ch/de/

# # #

Kontakt dla mediów
LEWIS Communications GmbH
Benjamin Gildein / Lena Seitz
Tel: +49 89 173019 -29 / -33
infor@teamlewis.com

# # #

Źródło: Infor

W Polsce Infor CloudSuite jest dystrybuowany i wdrażany przez polskiego partnera Infor – iPCC Sp. z o.o. (www.i-pcc.pl).

Kontakt: natasza.piekarska@i-pcc.pl