fbpx

Piekarnie Bakers AS wdrożyły Infor M3

Infor ogłosił, że Bakers AS, największa grupa piekarni w Norwegii, należąca do łańcucha detalistów NorgesGruppen ASA, wdrożyła systemy Infor M3 ERP i Infor Warehouse Mobility. Wdrożenie, zakończone o czasie i w ramach wyznaczonego budżetu, ma przynieść poprawę kontroli zakupów, zredukować straty dzięki zmniejszeniu nadprodukcji oraz podnieść produktywność i jakość danych finansowych w celu ich sprawnej analizy. Po starannym wyborze systemu i przy wsparciu NorgesGruppen Data AS, firma Bakers AS wybrała Infor M3 z powodu funkcjonalności systemu dostosowanej do branży, doświadczeniu firmy Infor w przemyśle piekarniczym oraz niskich kosztów posiadania.

Aplikacje zostały wdrożone w dwóch fazach, pierwsza objęła podstawowe moduły operacyjne, a druga dodatkową funkcjonalność. Przed startem systemu odbyły się intensywne testy, które zapewniły późniejsze sprawne funkcjonowanie ponad 350 użytkowników w ramach aplikacji w 12 lokalizacjach firmy.

Ole H Neergaard, dyrektor IT w Bakers AS, powiedział: „Wybierając i wdrażając nowy system ERP, zwracaliśmy uwagę na doświadczenie pracy użytkownika. Zdecydowaliśmy się na Infor M3 nie tylko dlatego, że spełnia nasze oczekiwania co do funkcjonalności, ale też dlatego, że jest znacząco mniej skomplikowany niż inne systemy, które braliśmy pod uwagę. Wystarczyło tylko kilka mniejszych modyfikacji – mimo tego, że dodaliśmy moduł zakupów, magazynów, planowania produkcji i wsparcia produkcji. Wszystko to przełożyło się na większe zadowolenie pracowników na hali produkcyjnej.

Rozbicie projektu na dwa etapy zapewniło nie tylko realizację wdrożenia w zakładanym czasie i budżecie, ale także pozwoliło pracownikom, którzy nigdy nie pracowali z komputerami, na stopniowe oswojenie się z technologią. Obserwujemy ciągłą poprawę.”

Einar Broch, dyrektor sprzedaży w Infor w Norwegii, mówi: „Koncentracja Infor na mikro-branżach i związany z tym brak konieczności modyfikacji systemu sprawiają, że nasz system ERP jest dobrze dopasowany do wymogów branż o tak specyficznych cechach i dużej dynamice, jak piekarnictwo. Piekarnie, takie jak Bakers AS, operujące na dużą skalę, wymagają tego, by wdrożenie było tak samo dopasowane do ich pracy, jak system. Połączenie elastycznego oprogramowania i odpowiedniej metodyki wdrożenia zapewnia szybsze rezultaty.”

#

System Infor M3 jest rozwijany ściśle pod kątem wybranych mikrobranż i jest dedykowanym elementem pakietu narzędzi Infor dla sektora producentów żywności. Ten pakiet narzędzi informatycznych to kombinacja wielu lat doświadczeń i technologii oraz doświadczeń we współpracy ze światowymi liderami sektora spożywczego i technologii, która dba o wygodę i efektywność pracy użytkowników.

Infor, z obrotami rzędu 2,8 mld USD, jest trzecim na świecie pod względem wielkości dostawcą aplikacji i usług biznesowych. Dzięki rozwiązaniom Infor już ponad 70 tysięcy przedsiębiorstw (dużych i średniej wielkości) może usprawniać operacje oraz intensyfikować rozwój w wielu sektorach przemysłu. Szczegóły o firmie i rozwiązaniach – www.infor.com.

System Infor M3 w Polsce (i usługi wdrożeniowe) jest oferowany przez firmę Polish Consulting Company Sp. z o.o. (PCC), która jest partnerem Infor w Polsce. PCC obsługuje obecnie ponad 80 klientów użytkujących system Infor M3 w kraju i bierze udział w projektach wdrożeniowych systemu na całym świecie. Szczegóły o firmie i jej ofercie – www.e-pcc.pl.