fbpx

Auricchio inwestuje w Infor M3 by wesprzeć światowy rozwój

Włoski producent serów za pomocą aplikacji Infor usprawnia planowanie i analitykę osiągając spójność w całej grupie.

Infor, wiodący dostawca nowoczesnych aplikacji biznesowych zaprojektowanych dla wybranych branż ogłosił, że włoski producent serów – firma Auricchio S.P.A. wybrała systemy Infor M3, Warehouse Mobility oraz Infor Xi by wesprzeć swój światowy rozwój i ustandaryzować procesy w całej grupie.

Platforma ERP ma wesprzeć potrzeby firmy specyficzne dla branży świeżej żywności, wspomóc analizę danych oraz procesy planowania i procesy logistyczne w 10 operacyjnych oddziałach firmy we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii.

Będąc w trakcie znaczących zmian – takich jak np. kilka przejęć w ciągu ostatnich lat – producent i dystrybutor serów „Made in Italy” wybrał aplikację Infor z powodu jej elastyczności, funkcjonalności branżowej (spożywczej) oraz nowszej, bardziej nowoczesnej i otwartej platformy zarządczej. Możliwość obsługi firmy międzynarodowej, skalowalność oraz zaufanie do lokalnych partnerów Infor, Cad-it i Brainware, to kolejne ważne powody decyzji Auricchio. Odwiedziny w firmach referencyjnych z tej samej branży, które korzystają z systemu Infor M3, utwierdziły Auricchio w tym, że Infor to najlepszy partner w projekcie transformacji firmy.

System , którego start produkcyjny dla 150 użytkowników przewidziany jest na styczeń 2018 roku, ma przynieść korzyści m.in. z lepszej koordynacji oddziałów, dokładniejszego zarządzania niuansami każdego produktu od strony kosztowej oraz restrykcji związanych z certyfikacją i identyfikowalnością. Lepsza informacja o każdej operacji – począwszy od produkcji, przez zapasy i zmiany wagi, po obsługę logistyczną –  przyczyni się do redukcji odpadów, usprawnienia rotacji produktów oraz ulepszenia obsługi klienta.

„Pracujemy w niestabilnym środowisku, i często musimy adaptować nasze strategie by sprostać zmieniającym się warunkom rynku” – mówi Giovanni Martini, Dyrektor finansowy i kontroler w Auricchio Group. „Zmiany prawne i zmiany innych regulacji mają znaczący wpływ na nasze operacje biznesowe, zwłaszcza, że mamy tak wiele różnych firm należących do grupy, o których musimy składać sprawozdania. Także wymogi co do identyfikowalności i certyfikacji są kluczowe w branży świeżej żywności. Musimy więc mieć system, który pomoże nam radzić sobie z tymi wszystkimi trudnościami, na dodatek za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu. Rozwiązanie Infor zapewni nam jeden spójny widok zarządczy naszych wszystkich operacji, pomagając nam nie tylko sprostać wymaganiom legislacyjnym, ale też elastycznie i szybko odpowiadać na okazje na rynku by zmaksymalizować zyski.”

„Zwiększająca się złożoność, połączona z minimalnymi marżami i stale zmieniającym się popytem konsumenta w branży spożywczej oznacza, że systemy typu „jeden pasuje do wszystkich” są pieśnią przeszłości” – stwierdza Bruno Pagani, Dyrektor Sprzedaży w Infor we Włoszech. „Producenci odnoszący sukces, tacy jak Auricchio, wdrażają technologię, która jest ściśle dopasowana do wymogów ich branży, w tym wypadku złożoności procesów produkcji sera, bez poświęcania skali projektu. Mikro-branżowa strategia Infor jest zaprojektowana tak, by sprostać takim właśnie wyzwaniom. Jesteśmy tym bardziej zadowolenie, że będziemy częścią kolejnego etapu rozwoju Auricchio.”

O firmie Infor

Infor projektuje piękne aplikacje biznesowe dla wybranych branż, odznaczające się najnowszą technologią, zawierające doświadczenie branżowe i dostępne jako usługa w chmurze. Mając 15 000 pracowników i będąc obecną w ponad 200 krajach i regionach, firma Infor zapewnia automatyzację ważnych procesów w branżach takich jak służba zdrowia, produkcja, moda, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Systemy Infor eliminują konieczność kosztownych kastomizacji dzięki temu, że ich funkcjonalność opiera się na głębokim doświadczeniu branżowym. Biuro główne Infor znajduje się w Nowym Jorku i jest jednocześnie domem dla jednej z największych i najbardziej kreatywnych agencji marketingowych – Hook&Loop, która zajmuje się tworzeniem nowoczesnych, prostych i pięknych interfejsów użytkownika systemów Infor. Aplikacje Infor dostępne są głównie w ramach platformy Amazon® Web Services oraz platform otwartych kodów. Szczegóły o firmie i rozwiązaniach – www.infor.com.

System Infor M3 w Polsce (i usługi wdrożeniowe) jest oferowany przez firmę iPCC (dawna nazwa: Polish Consulting Company) Sp. z o.o., która jest partnerem Infor w Polsce. iPCC obsługuje obecnie ponad 90 klientów użytkujących system Infor M3 w kraju i bierze udział w projektach wdrożeniowych systemu na całym świecie. Szczegóły o firmie i jej ofercie – www.i-pcc.pl.